שתף קטע נבחר

דפני ליף מואשמת: הפריעה לשוטר במילוי תפקידו

מכתב האישום שיוקרא מחר בבית המשפט השלום בתל-אביב עולה כי ליף הפגינה ללא רישיון והשתמשה בכוח כדי למנוע את מעצרה. ליף טוענת: גררו אותי על הרצפה ופצעו אותי ביד ובצלע

מחר (יום ב') יוקרא בבית המשפט השלום בתל אביב כתב האישום נגד דפני ליף, שהוגש בעקבות התקרית שבמהלכה נעצרה בקיץ שעבר. ליף מואשמת בהשתתפות בהתפרעות, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ושימוש בכוח או באיומים למנוע מעצר.

 

 

מכתב האישום עולה כי ב-22 ביוני התקיימה הפגנה באזור שדרות רוטשילד, שמטרתה הייתה לחדש את מחאת האוהלים של קיץ 2011. באישום נטען שהמפגינים לא קיבלו רישיון ממשטרת ישראל להפגין וגם לא היתר מעיריית תל אביב להקים אוהלים. כשהגיעו למקום פקחי עיריית תל אביב וכוחות משטרה, נטען, תקפו אותם המפגינים, זרקו עליהם בקבוקים וחפצים, התיזו עליהם מים וחבטו בהם באגרופים.

 

בכתב האישום נכתב כי המפגינים הפרו את שלום הציבור "באופן שיש בו כדי להטיל אימה". עוד מתואר שליף "הובילה את המפגינים הזועמים ועודדה אותם במעשיהם נגד הפקחים והשוטרים". ליף מואשמת שדחפה שוטר שהודיע לה שהיא עצורה, והמפגינים שראו זאת החלו אף הם לתקוף את השוטרים. ליף, נטען, הצטרפה אליהם והתנגדה למעצרה בכך שהתיישבה על הרצפה. המפגינים אחרים התיישבו עליה וניסו למנוע את המעצר. כתב האישום הוגש על ידי עורכת הדין טלי בר און מתביעות מחוז תל-אביב.

 

ליף, שחוגגת מחר את יום הולדתה, אמרה ל-ynet כי היום התקשר אליה אדם ואמר שמחר יערך לה שימוע: "שאלתי

 על מה? לא הבנתי בדיוק, רק הבנתי שזה קשור להפגנה ברוטשילד. זה די מוזר כי מה שאני זוכרת מהאירוע ההוא הוא מעצר אלים שלי על ידי עשרה שוטרים, שגררו אותי על הרצפה ופצעו אותי ביד ובצלע. ועל מה? על קיום משמרת מחאה".

 

המקרה אירע בחודש יוני אשתקד. ליף חזרה לשדרות רוטשילד בניסיון לשחזר את אירועי קיץ 2011. עם הגעתה הוחרמו אוהלים והציוד שהביאה. במהלך העימות היא נגררה על הרצפה ונלקחה למעצר עם עוד פעילים. הפעילים הקיפו את הניידת ולא איפשרו לה לנסוע.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו נעמה כהן פרידמן, אלי סניור ובועז פיילר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליף בעת מעצרה בקיץ
צילום: ירון ברנר
מומלצים