שתף קטע נבחר

ליף לא עודכנה בהליך, הקראת האישום נדחתה

בעת הפגנה שיזמה בתל אביב ללא אישור משטרה, נעצרה ליף והואשמה בהפרעה לשוטר במילוי תפקידו ובשימוש בכוח למניעת המעצר. אך הקראת כתב האישום נדחתה כיוון שרק אתמול בישרו לה בטלפון כי עליה להתייצב בבית המשפט

טחנות הצדק טוחנות לאט? הקראת כתב האישום נגד דפני ליף נדחתה למועד אחר, נוכח טענותיה של הנאשמת, ולפיהן רק אתמול נודע לה כי עליה להתייצב לבית המשפט. שופט בית משפט השלום בתל אביב קבע היום (ב') כי הדיון ייערך ב-23 בחודש. ליף מואשמת בעבירות של התפרעות, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו ושימוש בכוח או באיומים למנוע מעצר, בעקבות הפגנה שיזמה בקיץ האחרון ללא רישיון, לטענת המשטרה, פעולת מחאה שהתפתחה לתקרית אלימה עם השוטרים.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

הסיפורים הכי חמים לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

"אנחנו מתייצבים היום מבלי שראינו כתב אישום ומבלי שלמדנו את מלוא החומר, וחבל. לא מאוד מסובך למצוא את הנאשמת", אמרה עו"ד גבי לסקי הסנגורית בדיון, שנערך בדיוק ביום הולדתה של ליף, הזדמנות שביקשו תומכיה לנצל היטב ולפיכך הגיעו להפגין בה תמיכה בבית המשפט ומחוצה לו.

 

ליף בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ליף בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
 

ההפגנה שבגינה מואשמת ליף (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ההפגנה שבגינה מואשמת ליף(צילום: ירון ברנר)

 (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
(צילום: ירון ברנר)
 

ליף תואשם בעקבות התקרית שבמהלכה נעצרה בעת שהשתתפה ב-22 ביוני בהפגנה באזור שדרות רוטשילד, במטרה לחדש את מחאת האוהלים של קיץ 2011. עם הגעתה הוחרמו אוהלים והציוד שהביאה. במהלך העימות היא נגררה על הרצפה ונלקחה למעצר עם עוד פעילים. הפעילים הקיפו את הניידת ולא איפשרו לה לנסוע.

 

אמש אמרה ליף ל-ynet כי התקשר אליה אדם ובישר לה על קיום השימוע היום: "שאלתי על מה? לא הבנתי בדיוק, רק הבנתי שזה קשור להפגנה ברוטשילד. זה די מוזר כי מה שאני זוכרת מהאירוע ההוא הוא מעצר אלים שלי על ידי עשרה שוטרים, שגררו אותי על הרצפה ופצעו אותי ביד ובצלע. ועל מה? על קיום משמרת מחאה". 

 

לדבריה של ליף, מדובר בכתב אישום "נגד כל מי שהשתתף במחאה", וציינה עוד: "אני אדם שומר חוק. אני חיה במדינה שבה אנשים מנסים לחיות את חייהם. אנחנו נתקלים בבירוקרטיה ומנגנונים אגרסיביים, אני לא יכולה להיכנס לראש של המנגנון הזה".

 

באישום נטען שהמפגינים לא קיבלו רישיון ממשטרת ישראל להפגין וגם לא היתר מעיריית תל אביב להקים אוהלים. כשהגיעו למקום פקחי עיריית תל אביב וכוחות משטרה, נטען, תקפו אותם המפגינים, זרקו עליהם בקבוקים וחפצים, התיזו עליהם מים וחבטו בהם באגרופים.

 

בכתב האישום נטען כי המפגינים הפרו את שלום הציבור "באופן שיש בו כדי להטיל אימה". עוד נכתב כי ליף "הובילה את המפגינים הזועמים ועודדה אותם במעשיהם נגד הפקחים והשוטרים". היא מואשמת שדחפה שוטר שהודיע לה שהיא עצורה, והמפגינים שראו זאת החלו אף הם לתקוף את השוטרים. ליף, נטען, הצטרפה אליהם והתנגדה למעצרה בכך שהתיישבה על הרצפה. מפגינים אחרים התיישבו עליה וניסו למנוע את המעצר. כתב האישום הוגש על ידי עורכת הדין טלי בר און מתביעות מחוז תל-אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליף. זוכרת מעצר אלים
צילום: מוטי קמחי
מומלצים