שתף קטע נבחר

תשדיר הגיור: יריקה בפרצופם של המתגיירים

תשדיר התעמולה של ש"ס מעמיד את המתגיירים באור פוגעני, ונראה כי מטרתו היחידה היא לפגוע בלגיטימיות של יהדותם. חשוב שהישראלים שעוברים את הליך הגיור יידעו כי לאיש אין זכות לפקפק ביהדותם, ובטח שלא על מנת לצבור הון פוליטי

עם תחילת שידורי התעמולה, העלתה ש"ס סרטון שבו החתן מגלה תחת החופה כי כלתו איננה יהודייה, והיא ממהרת להסדיר את העניין באמצעות גיור אינסטנט על ידי פקס. נראה כי מטרתו היחידה של אותו משדר היא לפגוע בלגיטימיות ובמידת כשרותם של אלפי יהודים שעברו תהליך גיור הלכתי במסע מורכב, טעון רגשית ונפשית, ארוך ומרגש.

 

כל עדכוני בחירות 2013 - באתר הבחירות של ynet

כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו

 

 

אני פוגש את אותם מתגיירים בתחילת התהליך, רוויים בפחד ומלאי חשש מהדרך שתצריך מהם תעצומות נפש. "אנחנו רוצים בכל מאודנו להיות יהודים", הם מציינים בפגישתנו הראשונה, "אך חוששים שיהיה מישהו שלאחר כל המאמץ יגיד שהתהליך שלנו לא שווה ושאף פעם לא נהיה באמת יהודים".

 

המשימה הלאומית של מדינת ישראל

כשאפי (שם לא בדוי) הציע נישואים לאלה, הם לא חלמו על המסע המורכב שעומד בפניהם עד לרגע שבירת הכוס. המסע החל במפגש עם הפקיד ברבנות לקראת החתונה, שבו התבקשו להראות את הכתובה של ההורים. אלא שאז התברר שסבתה של אלה איננה יהודייה. בני הזוג שנדהמו לשמע הבשורה כבר חשבו לוותר ולהתחתן בקפריסין, אך שאלת היהדות לא הניחה לנפשם.

 

כשהתגלה לבני הזוג שאלה בהריון, הוסרו מבחינתם סימני השאלה, והיה להם ברור שהם מרימים את הטלפון ומתחילים בהליך הגיור. הסיפור של אפי ואלה הוא סיפורם של אלפי תושבים ישראלים בעלי מציאות דומה, שכל חייהם גדלו והתחנכו כיהודים וישראלים לכל דבר.

 

מדינת ישראל רואה בתהליך הגיור משימה לאומית, ולא בכדי מצטרפים אליו אלפי תלמידים מדי שנה, מרצונם החופשי והבלעדי. "תלמידי הגיור" עלו מתוקף חוק השבות. הם "זרע ישראל" שזכו ברוסיה לכינוי הגנאי "ז'יד", ועם עלייתם ארצה זכו לכינוי "רוסים" ו"גויים".

 

במקום לקבל אותם באהבה

בראש בתי הדין המיוחדים לגיור של מדינת ישראל עומד הרב הראשי לישראל, שלמה עמאר. בתי הדין פתוחים לאלפי

מתגיירים שעושים את דרכם ליהדות בצורה הלכתית וציונית, אך לצער כולנו, ישנם גורמים פוליטיים או דתיים שונים, הסבורים כי התעודה שעליה חתום הראשון לציון אינה נחשבת כלל.

 

בתי הדין פתוחים לאלפי המתגיירים שעושים את דרכם ליהדות בצורה הלכתית וציונית. כלל המפלגות שנושא הגיור קרוב לליבן צריכות לעודד את המתגיירים ולקבלם באהבה, במקום לפקפק ולעורר ספקות ביהדותם.

 

מאות-אלפי גרים שהצטרפו לעם ישראל במהלך הדורות, ולמעשה היוו את תשתית ההנהגה הרוחנית של עם ישראל, אינם "יהודים דיים" עבור סקטורים מסויימים בחברה. במקום לעודד חתונות יהודיות ולהיאבק בנישואי התערובת וההתבוללות, בוחרים אותם גורמים להנציח את ההתבדלות והפילוג. המסר הזה מחלחל למטה, ומי שמפסיד מכך זה העם כולו.

 

תלמידים רבים במכוני הגיור מעידים כי עברו שנים עד שגמלה בהם ההחלטה להתחיל בהליך הגיור. חשוב שידעו כי אין לאיש הזכות לפקפק ביהדותם, ובטח שלא על מנת לצבור הון פוליטי לקראת הבחירות הקרבות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פגיעה בכשרות הגיור שלהם". מתוך הקמפיין
צילום: אריק בלומברג
כרמי רונן
צילום: אריק בלומברג
מומלצים