שתף קטע נבחר

נמצא צילום נדיר של פטריית העשן מהירושימה

67 שנה אחרי הטלת פצצת האטום וסיום מלחמת העולם השנייה, נמצאה בעיר היפנית תמונה שבה נראית פטריית העשן שנוצרה מהפיצוץ בשני חלקים נפרדים, זה מעל זה

זיכרונות המלחמה שבים בשחור ולבן: ב-6 באוגוסט 1945 הטילה ארצות הברית פצצת אטום על העיר היפנית הירושימה ושלושה ימים לאחר מכן על העיר נגסאקי. שתי ההפצצות, שגבו את חייהם של יותר מ-200 אלף בני אדם, הביאו את יפן להכריז על כניעתה לבעלות הברית ולסמל את סיומה של מלחמת העולם השנייה.

 

עוד חדשות בעולם :

איראן בוחשת במצרים: שר פוטר בגלל בכיר טרור

טבח באטמן: הקורבנות שכבו מתים, הסרט נמשך

ברזיל: הזונות לומדות אנגלית לקראת המונדיאל

עסקת שבויים בסוריה: מורדים שחררו 48 איראנים

 

אוצרת במוזיאון בהירושימה סיפרה היום (יום ד') כי באחרונה התגלתה תמונה נדירה שבה נראית פטריית עשן שנוצרה מפצצת האטום שהוטלה על העיר בשני חלקים נפרדים, זה מעל זה.

 

התמונה הנדירה נמצאה בין מאמרים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
התמונה הנדירה נמצאה בין מאמרים(צילום: AFP)

התמונות הידועות של פטריית העשן צולמו על ידי חיל האוויר האמריקני. הירושימה (צילום: AP) (צילום: AP)
התמונות הידועות של פטריית העשן צולמו על ידי חיל האוויר האמריקני. הירושימה(צילום: AP)

 

על פי הערכות, התמונה בשחור-לבן צולמה כחצי שעה אחרי הטלת הפצצה ב-6 באוגוסט 1945, במרחק של כעשרה קילומטרים מזרחית ממוקד הפיצוץ.

 

"קיומה של תמונת פטריית העשן היה תמיד מוכר בספרי ההיסטוריה, אך זו הפעם הראשונה שמצאו את ההדפס", אמרה אוצרת במוזיאון אנדרטת השלום. "צילום שמראה את פטריית העשן מתפצל כך לשניים הוא מאוד נדיר". לדבריה, הוא נמצא בין מאמרים שנוגעים לפצצה האטומית ונמצאים בבעלות בית הספר היסודי הונקאווה בעיר הירושימה.

 

התמונות הידועות ביותר מהתקופה שאחרי הטלת פצצת האטום בהירושימה צולמו מהאוויר על ידי צבא ארה"ב.

 

מטוס חיל האוויר האמריקני מסוג B-29 שנקרא "אנולה גיי" הטיל ב-6 באוגוסט 1945 על הירושימה את פצצת האטום "ילד קטן" והפכה את העיר שבמערב יפן למקום תופת גרעיני שבו נהרגו כ-140 אלף בני אדם. כאמור, שלושה ימים לאחר מכן, ב-9 באוגוסט, הוטלה פצצת האטום "איש שמן" על העיר נגסאקי וגבתה את חייהם של עוד 70 אלף בני אדם.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פטריית העשן התפצלה לשניים. הירושימה
צילום: AFP
מומלצים