שתף קטע נבחר

חברי ליכוד לרה"מ: תמוך ברב סתיו לרב הראשי

עוד לפני תחילת המשא ומתן הרשמי להרכבת הממשלה הבאה, פעילי ליכוד קוראים לנתניהו להכריז על הרב סתיו כמועמדו לתפקיד הרב הראשי במטרה להשפיע על דמותה של הרבנות הראשית. במקביל - נפתח קמפיין חילוני

נושאי דת ומדינה כמעט נעלמו מהקמפיינים במערכת הבחירות, אבל לקראת הרכבת הממשלה הם חוזרים, ובגדול. אחד המפתחות לשינוי נמצא מעבר לפינה, בבחירות לרבנות הראשית לישראל שיתקיימו באביב, וגם הוא יונח על שולחן המשא ומתן הקואליציוני. בינתיים קוראים פעילים בליכוד לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לתמוך ברב דוד סתיו ולהכריז עליו כמועמדו לתפקיד הרב הראשי האשכנזי.

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו  >>

 

 

על פי דיווח באתר "ליכודניק", פעילים מוכרים במפלגת השלטון מנהלים קמפיין לבחירת הרב סתיו, יו"ר ארגון רבני "צהר", לרבנות הממלכתית, בהם חילונים, דתיים, מסורתיים ואפילו חרדים. את המהלך מוביל חבר מרכז הליכוד, ליאור ברדוגו, איש הגרעין התורני בלוד, המשוכנע כי סתיו כרב ראשי יהיה מקובל על כל חלקי העם – כולל אלה שכיום סולדים ממוסד הרבנות.

 

ממש ביום הבחירות חנך ברדוגו דף פייסבוק שכותרתו "מתלכדים לבחירת הרב דוד סתיו לרבה הראשי של ישראל", והסביר: "יחד עם חברים מובילים מ'הליכוד' החלטנו שאנו לא עומדים מהצד, ויום לאחר בחירתו של נתניהו לראש ממשלה, וכחלק מהמשא ומתן הקואליציוני, נפעל לשינוי המיוחל". חבר המרכז מבטיח "רבנות לכלל ישראל" וחותם בשם "מטה חברי הליכוד".

 

גם החילונים רוצים להשפיע על הרבנות

בתוך כך, גם "בבית היהודי" נעשים מאמצים להכריז על הרב סתיו כמועמד המפלגה לרבנות הראשית. סקר שנערך בין מתפקדיה מגלה כי 59% מהם תומכים בו, לעומת 26% שמעדיפים את ראש ישיבת "מרכז הרב", הרב יעקב שפירא, ו-15% שבעד דיין בית הדין הרבני הגדול, הרב אליעזר איגרא - שני המועמדים הנוספים מהציונות הדתית.

 

בסביבת הרב סתיו יודעים כי הגוף הבוחר את הרבנים הראשיים אינו נשלט בידי הדתיים או החרדים, ולכן פועלים גם

בציבור הכללי להבטחת נצחונו. לשם כך הקימו קבוצה של אנשי עסקים את "המטה החילוני לקירוב לבבות", שמטרתו לחשוף בפני כלל אזרחי ישראל את פועלו של הרב, ולהסביר מדוע לתוצאות הבחירות לרבנות תהיה השפעה גם עליהם.

 

בין היתר, פורסמו בעיתונים מודעות שכותרתן "מהפכה טובה ברבנות", ובהן תמונתו של סתיו, המכונה שם "הרב של כולם". לצדה נכתב: "הדוס הזה יכול לשנות לנו את החיים. לטובה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
חברי ליכוד מתלכדים לבחירת הרב סתיו לרב הראשי של ישראל. הרב דוד סתיו
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
מומלצים