שתף קטע נבחר

הרצליה: 124 דירות חדשות ייבנו ליד שדה"ת

ועדות התכנון אישרו בניית מתחם חדש בשכונת גן רש"ל בעיר, בסמוך לרעננה ולכפר שמריהו, שיכלול 3 בניינים בני 8 קומות כל אחד. 24 מהדירות יהיו קטנות יחסית וגודלן יעמוד על עד 75 מ"ר. מחיר ממוצע של דירת 4 חדרים בשכונה מתקרב ל-2 מיליון שקל

הרצליה ממשיכה להתרחב : הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה הרצליה אישרה בסוף השבוע את בנייתם של 3 בניינים בני 8 קומות על אחד עם 124 יחידות דיור חדשות בשכונת גן רש"ל בעיר. מתוך 124 הדירות החדשות שייבנו, 24 יחידות יהיו בגודל של עד 75 מ"ר ויתאימו לזוגות צעירים. כעת הופקדה התוכנית להתנגדויות בוועדה המחוזית מחוז תל-אביב.

 

כתבות נוספות על הרצליה בערוץ הנדל"ן :

 

מדובר בתוכנית המפשירה שטחים חקלאיים בצפון העיר, בשכונה הסמוכה לשדה התעופה המקומי וממערב לשכונת יד התשעה (שביב). השכונה גובלת מצפון בעיר רעננה וממערב במועצה המקומית כפר שמריהו.

 

המתחם, הנמצא בבעלות פרטית, חולש על 10 דונם וממוקם בקרן הרחובות הבוסתן ויבנה. בנייני המגורים ייבנו על פני שטח של 3.5 דונם, ובצמוד אליהם ייבנה מבנה ציבור בן 4 קומות על פני שטח של כשני דונם. מבנה הציבור ישלב, ככל הנראה, מספר שימושים כדי שתהיה בו פעילות קהילתית לאורך מרבית שעות היממה. יתר 4.5 הדונמים במתחם ישמשו כשטח ציבורי פתוח.

 

מבחינת המחירים, נחשבת שכונת גן רש"ל ליקרה יחסית. כך, למשל, מחיר דירת 4 חדרים נושק לכיוון של שני מיליון שקל. מחיר דירת 1.5 חדרים בשכונה נע סביב 1.5 מיליון שקל.

 

המתחם בשכונת גן רש"ל בהרצליה (צילום: תומר רבינוביץ) (צילום: תומר רבינוביץ)
המתחם בשכונת גן רש"ל בהרצליה(צילום: תומר רבינוביץ)

 

"אפשרות מגורים לדור הצעיר"

בצמוד למתחם כבר מקודמת תוכנית ל-250 יחידות דיור בשכונת נחלת עדה הסמוכה. התוכנית, שכוללת כ-70 יחידות דיור שיוקצו לשכירות כדיור בר-השגה, מצויה גם היא בהפקדה בוועדה המחוזית וצפויה לקבל אישור בקרוב.

 

גם בקיבוץ גליל ים הסמוך להרצליה אושרה באחרונה התוכנית המפורטת הראשונה בתוכנית המתאר "גליל ים", במסגרתה ייבנו במתחם 1,075 יחידות דיור - מתוכן 20% יהיו מיועדות לזוגות צעירים זכאי משרד השיכון. הרובע ייבנה בבנייה מרקמית רוויה של 9 קומות, ויכלול גם שימושים של מסחר, מבני ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים.

 

"המתחם החדש משתלב במגמת ההתחדשות בצפון העיר", אמר יו"ר הוועדה המקומית ומ"מ ראש העירייה, צביקה הדר. להערכתו, המתחם החדש יגדיל, בלוח זמנים סביר, את היצע הדירות בהרצליה.

 

ראש עיריית הרצליה, יהונתן יסעור, הוסיף כי "מדובר בתנופת בנייה שתביא להתחדשות הקהילה בשכונה ולאפשרות מגורים לדור הצעיר, המעוניין להמשיך להתגורר בה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המרינה בעיר הרצליה. הבנייה בעיר מתרחבת
צילום: צביקה טישלר
מומלצים