שתף קטע נבחר

לא רק נשים: הם מצנזרים גם נעליים

אחרי תמונות של נשים, שמות של נשים ומילים שאסור להגיד - שיא חדש בצנזורה: דוברות כבאות והצלה פרסמה תמונה של תינוק שנלכד בחדר בגלל מגירת נעליים. בעיתון החרדי "המודיע" צנזרו מתוך המגירה את נעלי הנשים

הצנזורה בעיתונות החרדית שוברת את השיאים של עצמה: מערכת "המודיע", מהביטאונים הרשמיים של "יהדות התורה", החליטה "להעלים" נעלי נשים מתוך תמונת מגירת נעליים שפורסמה בידיעה חדשותית בעיתון – ככל הנראה משיקולי "צניעות".

 

 << כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו  >>

 

 • תקנון הפאות: לא ארוך, לא פזור, לא "טבעי"

   

  לעיתונים היומיים במגזר, הפועלים תחת פיקוח הדוק של "ועדה רוחנית", מסורת עתיקת יומין ולפיה אין מפרסמים תמונות של נשים. בעבר אף נמנעו מאזכור שמות פרטיים נשיים, אך בשנים האחרונות מקלים בכך. לעתים, בשל הרגישות האדירה לנושא, נוצרות "חומרות" חדשות – וכך גם הפעם.

   

  משמאל - התמונה לפני הצנזורה. מימין: התמונה כפי שהופיעה בידיעה ב"המודיע" (צילום: רשף משנה אסף אברס, דובר כבאות והצלה ירושלים) (צילום: רשף משנה אסף אברס, דובר כבאות והצלה ירושלים)
  משמאל - התמונה לפני הצנזורה. מימין: התמונה כפי שהופיעה בידיעה ב"המודיע"(צילום: רשף משנה אסף אברס, דובר כבאות והצלה ירושלים)

   

  "המודיע" פרסם ידיעה על תינוק שפתח מגירת נעליים, וזו חסמה את דלת הכניסה לחדר שבו שהה. הוא נלכד בתוכו ונרדם -

  עד שחולץ על ידי כוחות כיבוי והצלה. איש הכוח המחלץ, רשף משנה אסף אברס, צילם את התינוק ואת המגירה, והתמונה הופצה לכלי התקשורת. אלא שבעיתון החרדי היא פורסמה רק לאחר שבמחלקה הגרפית מחקו ממנה זוג נעלי נשים שהיו בתוך המגירה.

   

  גורם בעיתון אישר, ואמר כי העיתון מאשר פרסום של אקססוריז כגון תיקים, אך מצנזר פריטי לבוש נשיים כגון בגדים ונעליים.

   

  זה איננו המקרה הראשון של החמרה צנזוריאלית ב"המודיע". לפני מספר חודשים פרסם העיתון דיווח על תאונה קטלנית שאירעה ליד צומת תפוח, ובו נכתב כי הגורם לטרגדיה הוא התפרצותם לכביש של שני "דבר אחר בר". בציבור החרדי נזהרים שלא לציין את שמו של החזיר, משום היותו סמל לטומאה, ומכנים אותו "דבר אחר", וכשמדובר בחיית בר - נולד צירוף שגם זקני המגזר לא הכירו.

   

 • פורמולה בס"ד: חרדיות מעצבות מכוניות
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  התמונה המצונזרת. (סריקה: כיכר השבת)
  מומלצים