שתף קטע נבחר

נמאס מהמחיה בת"א? יש משרות פרסום במצפה

משרד מקאן אריקסון מקים מרכז לשיווק דיגיטלי וניו מדיה במצפה רמון, ומתכוון לגייס 120 עובדים. המרכז יציע שירותים גם למגזר הבדואי והרוסי, ויסייע לעובדים שיעברו לדרום. והמשכורות? כמקובל במרכז הארץ, מבטיחים במשרד הפרסום

משרד הפרסום מקאן אריקסון מקים עם תחילת 2013 את "מקאן וואלי", מרכז לשיווק דיגיטלי וניו מדיה במצפה רמון. המרכז מוקם בימים אלה בהשקעה כוללת של מאות אלפי שקלים, ופועל במבנה קיים בשכונת מגורים ביישוב.

 

כתבות נוספות בערוץ הקריירה :

 

מקאן אריקסון כבר החלו בהליך גיוס כוח אדם, ובסיומו צפוי המרכז להעסיק 120 עובדים וליצור כ-120 מקומות עבודה עקיפים. כיום מועסקים במקום 10 עובדים, מהם גם תושבי המרכז שבחרו להעתיק את מגוריהם למצפה רמון.

 

"התחלנו מתוך ציונות והמון אהבה", מספרת חנה רדו, סמנכ"לית כספים במקאן, "אנחנו נמצאים בשלבים הראשונים של הקמת מקאן ואלי, ונדהמים לגלות את ההיענות הסוחפת שאנו זוכים לה, הן ממשרדי הממשלה, הן מתושבי המקום שרואים במיזם מנוע לצמיחה כלכלית ומקצועית, והן מבעלי מקצוע שונים שרואים לנכון להירתם לעשייה באופן מיידי. ברור לכולנו כי המיזם הינו משנה מציאות".

 

משרדי מקאן במצפה רמון ()
משרדי מקאן במצפה רמון

 

לפני כשנה נפגשה רדו עם מיכל רומי, יזמית ועורכת מגזין "כביש 40", תושבת מצפה רמון, המנהלת כיום את מקאן וואלי, וכך התגלגל הרעיון. "היא הגיעה בזמן המתאים בחיי האישיים והמקצועיים. מאותה נקודה אנחנו עובדים על זה יום יום", מספרת רדו. לדבריה, יו"ר מקאן, אילן שילוח, שמע על היוזמה, אמר לה: "לכי על זה". לדבריה, "מצפה רמון הוא מקום מדהים, ואמרתי שלא יכול להיות שיש כזה מקום מדהים שאין בו כלום".

 

"מקום מדהים שאין בו כלום". מקאן ואלי ()
"מקום מדהים שאין בו כלום". מקאן ואלי

 

במסגרת תהליך תכנון המיזם, ערך מכון מרקט ווטש סקר כמותי עבור מקאן אריקסון. בסקר השתתף מדגם של 200 גברים ונשים בגילאי 25-35, הנמצאים לקראת סיום תואר ראשון או שסיימו תואר ראשון בשלוש השנים האחרונות. הסקר העלה, כי 35% מבוגרי תואר ראשון בכל הארץ ישקלו להגיש מועמדותם למשרה במצפה רמון, ולהעתיק לשם את מגוריהם. עובדים שיבחרו להצטרף למיזם ולהעתיק את מקום מגוריהם למצפה רמון, ייהנו מסיוע של מקאן ואלי.

 

השלב הבא: הכשרת תלמידי תיכון

מעוז דגני (38), נשוי לאילנית, שחקנית במקצועה, ואב לשני ילדים, בת 3 וחצי ותינוק בן שלושה חודשים, עבר למצפה רמון לפני כחודש וחצי. "במשך תקופה ארוכה אני ואשתי רצינו לצאת מהעיר", הוא מספר, "גרנו 15 שנה בתל אביב ובשנה האחרונה בגבעתיים. רצינו לצאת מהעיר, בין היתר בגלל יוקר המחיה. כששמעתי על הרעיון של מקאן וואלי זה הסתדר בול".

 

דגני עובד במקאן קצת פחות משנה, והצטרף לחברה כשהוא מיועד מראש לעבור למצפה רמון. "עשיתי תקופת הכשרה במשרדים בתל אביב, ועם הקמת הסניף פה, ב-1 לינואר, עברנו כל המשפחה", הוא משחזר.

 

על הקשיים במגורים ביישוב המרוחק הוא מעיד: "העבודה של אשתי היא פר ימי צילום. כשיש אודישנים היא נוסעת. גם אני נוסע לתל אביב פעם בשבוע. הנסיעות זה לא כיף גדול אבל זה לא נורא. מקסים פה. יכולנו להרשות לעצמנו בית יותר גדול. לפני זה גרנו בדירת 3 חדרים נחמדה ויפה בגבעתיים. פה יש לנו בית וחצר, בשליש פחות מהשכר דירה".

 

שכר הדירה הצטמצם בשליש ()
שכר הדירה הצטמצם בשליש

 

מקאן וואלי יציע שירותי דיגיטל וניו מדיה לבעלי עסקים קטנים ובינוניים מכל רחבי הארץ. בין היתר, יספק המרכז שירותי ניהול דפי פייסבוק (לרבות המגזר הערבי והרוסי), קידום ממומן וקידום אורגני באינטרנט וברשתות החברתיות, שירותי מיתוג ועיצוב, בניית אתרים וכל שירות אחר שקבוצת מקאן אריקסון מציעה.

 

המשכורות לעובדים יהיו מקבילות לשכר המקובל בענף במרכז הארץ, וכתושבי המקום העובדים ייהנו מהטבות מס. במשד החלו כבר בתהליך גיוס עובדים מתאימים בעלי תואר ראשון. כיום נמצאים בתהליך קליטה, גם שני עובדים בדואים על מנת שינהלו דפי פייסבוק למגזר הערבי.

 

על מנת להעמיק את העשייה של החברה בקהילה, ואת זיקתה למקום, מתכננים במקאן אריקסון להקים גם את "מיני-מקאן וואלי". "אנחנו ניקח ילדים בכיתות י'-יא' כקבוצה של אנשי פרסום צעירים", מסבירה רדו, "הם יקבלו הכשרה ונערוך עמם פגישות פעם בשבוע למשך מספר שעות".

 

הפרויקט מלווה בידי המשרד לפיתוח הנגב והגליל, באמצעות סיוע בתשתיות, מציאת פתרונות דיור זולים ושילוב בקהילה. המשנה לראש הממשלה והשר לפיתוח הנגב והגליל, סילבן שלום, בירך על הפרויקט ואמר: "חלוציות ויזמות הן שתי הדרכים המרכזיות בפיתוח הפריפריה. במקביל לפרויקטים רבים הפרוסים בדרום, זהו מהלך רוחבי המסייע בקירוב המרכז לדרום: הוא בעל השפעה לא רק על גידול בהיצע התעסוקה, אלא גם על מעבר של אוכלוסייה מהמרכז לדרום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים