שתף קטע נבחר

משטרת לונדון גנבה זהויות של ילדים מתים

העיתון "גרדיאן" חשף את הצד האפל של עולם הריגול הבריטי. לטענתו, סוכנים חשאיים של הסקוטלנד יארד השתמשו בשמות וברקע האישי של עשרות ילדים מתים כדי לבנות לעצמם סיפור כיסוי ואף השתמשו בדרכונים מזויפים עם פרטיהם

לא, זה לא סיפור חדש של ג'ון לה קארה - זה אמיתי: העיתון הבריטי "גרדיאן" חשף אתמול (יום א') כי משטרת לונדון גנבה זהויות של עשרות ילדים מתים כדי שסוכנים חשאיים יוכלו להשתמש בשמות וברקע האישי של הילדים כדי לבנות לעצמם סיפור כיסוי. ואם בזה לא די, המשטרה אף הוציאה לסוכנים החשאיים דרכונים מזויפים שנושאים את פרטי הילדים המתים.

 

עוד חדשות בעולם :

הנערה הפקיסטנית שנורתה: 'קיבלתי חיים חדשים'

סעודיה: מטיף אנס ורצח את בתו - ושוחרר מהכלא

ג'ון קרי ביומו הראשון: "אני נכנס לעקבים גדולים"

קץ לתעלומה: נמצא המלך ריצ'רד ה-III

 

הדיווח בעיתון הבריטי גורם למבוכה נוספת לסוכנים החשאיים בסקוטלנד יארד, שבעבר נחשף כי כמה מהם קיימו יחסי מין עם מטרות שלהם ואף הביאו לעולם ילדים עם מטרות שהיו תחת מעקב שלהם.

 

לא ברור עדיין כמה זמן ובאיזה תדירות השתמשה משטרת לונדון בזהויות של ילדים מתים. ה"גרדיאן" דיווח כי הגיע לידיו מסמך שמעיד כי בסביבות 80 שוטרים השתמשו בזהויות הגנובות בשנים 1968-1994, אולם הוסיפו כי ייתכן שמקרה אחר של גניבת זהות אירע ב-2003.

 

מבוכה נוספת למשטרה הבריטית (צילום: AP) (צילום: AP)
מבוכה נוספת למשטרה הבריטית(צילום: AP)

 

המשטרה מסרה היום כי היא קיבלה תלונה רשמית בנושא ושהיא "מעריכה את החששות". "המנהג הזה איננו משהו שאנחנו מאשרים כרגע", נמסר בהודעת המשטרה הלונדונית.

 

גניבת זהויות של אנשים מתים היא כלי קלאסי שבו משתמשים בעולם הריגול והופיעה בהבלטה במותחן של הסופר הבריטי פרדריק פורסיית "נשיא על הכוונת" (1971), שעוסק בניסיון התנקשות בנשיא צרפת שארל דה גול.

 

עם זאת, מחוקקים בריטים וגורמים ברשויות אכיפת החוק תהו עם לקיחת זהות של ילד מת היא טכניקה הולמת למשטרת בריטניה. חבר בית הנבחרים מהאופוזיציה קית ואז אמר לרשת "סקיי" ש"יש ליידע מיידית את ההורים של הילדים שמעורבים בסיפור".

 

ה"גרדיאן" פרסם בעבר שורה של כתבות שחשפו את הצד האפל של העבודה החשאית של הסקוטלנד יארד וביסס את סיפורו האחרון על עדויות מפורטות של שני סוכנים חשאיים - איש מהם לא הזדהה בשמו בכתבה - ושל חברה של סוכן חשאי שלישי שהתראיינה בשם בדוי.

 

העיתון הבריטי מסר כי כל שלושת הסוכנים החשאיים היו חברים ביחידה מיוחדת של הסקוטלנד יארד שפורקה בשנת 2008. אחד מהם השתמש בזהות של ילד בן 8 שמת מלוקמיה ב-1968 ואף השתמש בשם עיר מגוריו של הילד ואפילו בשמות הוריו כשחדר לתוך ארגון אנטי-קפיטליסטי בשנות השמונים של המאה הקודמת. השוטר נחשף כשעזב את חברה שלו שהייתה חבר בארגון שאחריו ריגל והיא חיפשה את פרטיו האישיים בניסיון לאתר אותו.

 

ה"גרדיאן" סיפר כי האשה נדהמה לגלות שהאיש שחברהּ השתמש בזהותו מת לפני 25 שנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כמה מהסוכנים קיימו יחסי מין עם המטרות שלהם (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים