שתף קטע נבחר

הרב דרוקמן להגנת בנט: "לא יתמוך בחוק לפיד"

לאחר שהואשם כאילו אינו מתייעץ עם רבנים על המתווה לקידום השוויון בנטל, ואף ספג מרבנים איומים מרומזים על המשך דרכו הפוליטית - בנט זוכה לגיבוי מהרב דרוקמן: "אין צורך לרתום אף אחד נגד 'חוק לפיד, כי הבית היהודי ידאג לעולם התורה"

נפתלי בנט ויאיר לפיד מתואמים מול נתניהו, החרדים בלחץ, וגם מרבני "הבית היהודי" נשמעה ביקורת על היו"ר. כעת הוא זוכה לגיבוי מאחד הבכירים שבהם, הרב חיים דרוקמן, שמרגיע: "בנט לא יתמוך ב'חוק לפיד'".

 

 << כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו  >>

 

 

בשיחה עם ynet דחה הרב דרוקמן את הטענות כאילו בנט איננו מתייעץ עם הרבנים על המתווה לקידום השוויון בנטל, ואמר כי הוא "סומך עליו בעיניים עצומות" בעניין זה. לדבריו, חברי "הבית היהודי" אינם "מריונטות" ולא "מקבלים הוראות", אך הם בהחלט קשובים ל"דעת תורה" – וזאת על פי עדות אישית.

 

"אני יכול לומר בפירוש: אין שום ספק שיש יחס ונכונות גדולה לשמוע לרבנים", אמר. "רק מי שלא יודע על כך אומר דברים כאלה. יש כאלה שיש להם כנראה עניין להפריח את הדברים. כמו בתחומים אחרים, גם כאן אני סומך על בנט שיידע לפעול נכון".

 

"הבית היהודי ידאג לעולם התורה"

על המפגשים שמקיימים מנהיגים חרדים עם רבני הציונות הדתית במטרה לשכנעם להתנגד ל"גיוס לכל" - אמר: "אין צורך לרתום אף אחד נגד "חוק לפיד", כי "הבית היהודי" ידאג בכל מקרה לעולם התורה, ואין ספק שהוא לא יתמוך בהצעה הזו כמות שהיא".

 

הרב דרוקמן מתח ביקורת מרומזת על החרדים: "זה לא רק עניין של שוויון בנטל, אלא יש מצווה גדולה של השתתפות במלחמת מצווה. כל מי שיש לו קצת התמצאות בהלכה יודע את זה. אם יש הכרה בבעיה ובכך שצריך לפתור אותה, ימצאו את הדרך המתאימה לעשות את זה".

 

הוא מחה גם על דברי הרב עובדיה יוסף ערב הבחירות כי מפלגת הבית היהודי היא "בית של גויים": "נאמרו

דברים קשים שאין מקום לחזור עליהם. הרי כל ענייננו זה להגדיל תורה ולהאדירה. בעזרת השם נמצא את הדרך ששתי המצוות הגדולות האלה של לימוד תורה וגיוס לצבא, יוכלו להתגשם יחד".

 

גם רב העיר צפת שמואל אליהו התייחס לניסיונות ש"ס ו"יהדות התורה" לגבש חזית דתית-חרדית נגד "חוק לפיד", והזכיר אף הוא בהקשר זה את דברי הרב יוסף. בראיון ל"גלי ישראל" אמר: "לא קל לי עם ש"ס. לא קל לי עם המשפטים שנאמרו לפני הבחירות. אני ממש מרגיש פגיעה אמיתית. אנחנו לא זזים מטר בלי שמישהו מהם ימצא את המקום להתנצל. אי אפשר לנהל שום דו-שיח של אחווה ואחדות של גוש אחד, כשאלו המילים".

 

מאז ראשית השבוע מוזמנים בכירי רבני הציונות הדתית - ובהם הרב אליהו, הרב דרוקמן, הרב אריאל והרב לבנון - למפגשים עם אדמו"רים ורבנים בכירים ביהדות החרדית, במה שהוגדר כ"פגישת פסגה היסטורית", במטרה להפעיל לחץ רבני-ציבורי להקמת חזית דתית, לדברי הרבנים ה"סרוגים". החרדים טוענים כי "המטרה היא לדון בחשיבות עולם התורה".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"קשוב לדעת תורה". הרב דרוקמן על בנט
צילום: גיל יוחנן
הרב חיים דרוקמן
צילום: אורות
מומלצים