שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מפיקי "האח הגדול" ישלמו יותר מ-1.5 מיליון למתמודדים

  פרשת הכדורים הפסיכיאטריים הסתיימה בפשרה: מפיקי "האח הגדול" והפסיכיאטר בתוכנית יפצו שלושה מתמודדים בסכום של 2-1.5 מיליון שקל בגין נזקי גוף

  פרשת הכדורים הפסיכיאטריים ב"האח הגדול" הסתיימה בפשרת ענק שמסמנת ניצחון גדול לשלושה מהמתמודדים בעונה השנייה של התוכנית: סער שיינפיין, ארז דה דרזנר ובנצי שני. מקורות בענף הטלוויזיה מספרים שהשלושה יקבלו יחד פיצוי המוערך בכ-1.5-2 מיליון שקל, סכום שיא כמוהו לא זכור בתולדות הטלוויזיה הישראלית. לפי אותם מקורות, הפיצוי ניתן בגין נזקי גוף לשלושה.

   

  את הסכום אמורים לשלם - יחד או לחוד - חברת קופרמן הפקות, מפיקת "האח הגדול", וד"ר אילן רבינוביץ', שהיה הפסיכיאטר בעונה השנייה של התוכנית. את החלק הגדול מהכסף יקבל הנפגע העיקרי מהפרשה, סער שיינפיין, ושאר הסכום יתחלק בין שני המתמודדים האחרים. את הגישור ניהל עורך הדין עמוס גבריאלי, ומאחר שהוטלה סודיות על פרטי הפשרה הצדדים מנועים מלהתייחס לפרטיה.

   

  סער שיינפיין בדיון בכנסת (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  סער שיינפיין בדיון בכנסת(צילום: גיל יוחנן)

   

  פרשת "האח הגדול" נחשפה ב"ידיעות אחרונת" במארס 2012: המתמודד סער שיינפיין סיפר כי הוא ולפחות חמישה מתמודדים אחרים קיבלו כדורים פסיכיאטריים במהלך שהותם בווילה של "האח הגדול", מידי רבינוביץ', ללא הסבר על תופעות לוואי חמורות שנגרמו לו במהלך התוכנית. בהמשך התראיינו ארז דה דרזנר ובנצי שני, שחזרו על טענות שיינפיין. רבינוביץ' טען בראיון ל"ידיעות אחרונות" כי טיפל בהרבה יותר מתמודדים וכי פעולותיו נעשו בתיאום עם ההפקה.

   

  בעקבות חשיפת הפרשה, הגיעו אנשי הפקת "האח הגדול" והזכיינית "קשת", המשדרת את התוכנית, לדיון סוער בוועדת החינוך של הכנסת יחד עם המתמודדים. הפרשה נבדקה על-ידי משרד הבריאות, ההסתדרות הרפואית והרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו. הבדיקות הניבו ניסוח של שורת מגבלות חמורות על תוכניות הריאליטי, במטרה לפקח על היחס למתמודדים ולוודא הפרדה בין הצוותים הרפואיים של התוכניות לצוות ההפקה שלהן. ברשות השנייה גם מתחו ביקורת על "קשת" וקבעו כי הקוד האתי שגיבשה אינו מספק.

   

  שיינפיין היה ראשון להגיש תביעה לבית המשפט נגד "קופרמן הפקות" ורבינוביץ' בהיקף של כ-2.5 מיליון שקל. כאן גם הגיעה תביעה שכנגד של "קופרמן הפקות" נגד שיינפיין. אחריו הגיש בנצי שני תביעה בסכום של כ-570 אלף שקל וקודם לכן הגיש רבינוביץ’ גם הוא תביעה נגד שני בגין טענותיו. גם דה דרזנר עמד להגיש תביעה, אולם אז החליטו הצדדים לעבור להליך של פשרה, שאותה ניהל עו"ד גבריאלי במהלך החודשים האחרונים.

   

  שיינפיין, דה דרזנר ושני סרבו אתמול להתייחס לדברים. פרקליטיהם, עו"ד רון טורקלטאוב ועו"ד דנה פילפול־סגל, מסרו בתגובה: "לאחר הליך גישור יושבו כל המחלוקות על דרך הפשרה מחוץ לכתלי בית המשפט". אותה תגובה נמסרה גם על ידי עורכות הדין רקפת פלד וחגית תמיר, שמייצגות את חברת "קופרמן הפקות". תגובתו של ד"ר רבינוביץ' לא התקבלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "האח הגדול". פיצוי ענק
  צילום: יונתן הוורסטוק
  לאתר ההטבות
  מומלצים