שתף קטע נבחר

גבעתיים על הגל: 700 דירות חדשות ייבנו בעיר

הוועדה המקומית בגבעתיים אישרה פרויקט פינוי-בינוי ליד הקניון. בתוכנית: הריסה של 6 בניינים הכוללים 168 דירות ישנות ובניית 3 מגדלים חדשים במקומם. לפי ההערכות, מחיר דירה ממוצעת בפרויקט יגיע ל-2.5 מיליון שקל, אבל ראש העיר מנסה להרגיע וטוען: הפרויקט יאופיין במחירי השוק - לא יותר מ-2.1 מיליון

רק יממה לאחר שנודע כי נכנסה לתחום התמ"א 38 , נראה שחברת גינדי השקעות ממשיכה לעבוד במרץ: השבוע אישרה הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בגבעתיים הקמת 700 יחידות דיור חדשות בדרום העיר, במסגרת תוכנית פינוי-בינוי שתבוצע על ידי גינדי השקעות.

 

עוד על התחדשות עירונית בגבעתיים בערוץ הנדל"ן :

 

במסגרת התוכנית, שחלה על חלקו הצפוני של רחוב ההסתדרות, העובר בין קניון גבעתיים לדרך אלוף שדה, ייהרסו 6 בניינים ברחוב ההסתדרות 3-11 הכוללים 168 דירות. במקומם ייבנו 3 בניינים חדשים בני 35-40 קומות וכן יתווספו מבני ציבור. התוכנית משתרעת על פני שטח של 26 דונם ותאפשר פינוי הדרגתי של דיירים - ולא תבוצע בבת אחת.

 

התוכנית תבוצע באזור הנחשב לאחד היקרים בגוש דן. מחיר דירת יד שנייה בת 4 חדרים, בגודל 90 מ"ר ברחוב בן צבי הסמוך לקניון גבעתיים, למשל, עומד על כ-2.1 מיליון שקל.

 

 

הדמיה של פרויקט הפינוי-בינוי בגבעתיים (הדמיה: בר הרשקוביץ אדריכלים) (הדמיה: בר הרשקוביץ אדריכלים)
הדמיה של פרויקט הפינוי-בינוי בגבעתיים(הדמיה: בר הרשקוביץ אדריכלים)

 

"פעלנו מול התושבים"

ראש עיריית גבעתיים, ראובן בן שחר, אמר ל-ynet כי להערכתו "מחירי הדירות יהיו תואמים למחירי השוק בעיר". לדבריו, הוא הוביל יחד עם אריאל בלכר, מהנדס העיר, ועם מושיק גולדשטיין, יו"ר ועדת המשנה לתכנון ולבנייה, "מול כל הגורמים הרלוונטיים: מול התושבים, מול החברה היזמית ומול גורמי מקצוע נוספים - וקידמנו אותה במלוא הכוח". כעת ממתינים בעירייה לאישור הוועדה המחוזית ולהפקדת התוכנית להתנגדויות.

 

אין זו תוכנית ההתחדשות העירונית הראשונה בגבעתיים. כיום מצויים בעיר מספר פרויקטים בתחום פינוי-בינוי, ובהם תוכנית ענק בחלק הדרומי של רחוב ההסתדרות, שבמסגרתה ייבנו 2,700 יחידות דיור. התוכנית קודמה על ידי העירייה במשך שנים, וכעת ממתינה לאישור הוועדה המחוזית.

 

כמו כן, ברחוב ערבי נחל בצפון-מערב העיר, בסמוך לשכונת נחלת יצחק בתל-אביב, מצוי פרויקט פינוי-בינוי בשלבי בנייה, במסגרתו ייבנו 520 יחידות דיור חדשות. ברחוב לביא, הסמוך לגן הבנים ברמת גן, מקודמת תוכנית נוספת לבניית 225 יחידות דיור, וכעת היא מצויה במשרדי הוועדה המחוזית. גם ברחוב בראשית, ליד גן העלייה השנייה בעיר, מקודמת תוכנית לבניית 120 יחידות דיור. ואילו ברחוב גולומב במרכז העיר מקודם פרויקט לבניית כ-180 יחידות דיור.

 

בגינדי השקעות לא הגיבו לידיעה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עיריית גבעתיים
גבעתיים. מתחדשת
צילום: עיריית גבעתיים
מומלצים