שתף קטע נבחר

עוד פרויקט לאלפיון העליון: בניין יוקרה בנמל ת"א

האחים חג'ג' יקימו מטרים ספורים מהים בניין בן 9 קומות שיכלול מגורי יוקרה ומלון בוטיק. בקבוצה מספרים שקיבלו אישור לתוכנית מהוועדה לשמירת חופים ומהמועצה הארצית לתכנון ובנייה. עלות ההקמה מוערכת ב-120 מיליון שקל, ונוכח המיקום ואופי הפרויקט - כפי הנראה המחירים צפויים לעמוד על כ-25 אלף דולר למ"ר

חברות הנדל"ן ממשיכות לבנות פרויקטים למגורים המיועדים לאלפיון העליון. אחרי דנה עזריאלי שבונה פרויקט יוקרה בהרצליה פיתוח, וקבוצת גבאי שמתעתדת לבנות בצפון הישן של תל-אביב, חוזרים האחים צחי ועידו חג'ג' עם פרויקט יוקרה נוסף למגורים ולמלונאות, והפעם על טיילת נמל תל-אביב.

 

כתבות נוספות על האחים חג'ג' בערוץ הנדל"ן :

 

בימים האחרונים אישרה הוועדה המקומית בתל-אביב לאחים חג'ג' להקים את פרויקט "Port TLV". מדובר בבניין  בן 9 קומות, שיכלול 7 קומות של מגורי יוקרה ושתי קומות של מלון בוטיק בן 45 חדרים, רק מטרים בודדים מקו המים, על מגרש בשטח של כ-2.5 דונם בין הרחובות יורדי הסירה ושער ציון, בצמוד לכניסה המרכזית לנמל.

 

לדברי האחים חג'ג', התוכנית עברה את אישור הוועדה לשמירה על הסביבה החופית (הולחו"ף) ואת המועצה הארצית לתכנון ולבנייה. זאת מאחר שמדובר בפרויקט מגורים חריג מבחינת סמיכותו לחוף הים וייעודו למגורים. כעת, אומרים בקבוצת חג'ג' כי התוכנית תקפה לבנייה מיידית והיא תחל בבנייה בעוד כחצי שנה. סיום הבנייה המשוער: בעוד כשנתיים וחצי.

 

עוד מוסיפים האחים חג'ג' כי אישור הפרויקט נבע מאיחוד של 5 מגרשים שיועדו בתוכניות היסטוריות למגורים, ויבוצע ניוד זכויות מבניין לשימור בצומת הרחובות נחלת בנימין 1 ואלנבי 62, הידוע כאחד ממבני השימור החשובים בתל-אביב, שיבטיח את שימורו.

 

עלות הקמת הפרויקט מוערכת בכ-120 מיליון שקל, והתב"ע (תוכנית בניין עיר) מאפשרת הקמה של 31 דירות יוקרה. ואולם, ככל הנראה בקבוצת חג'ג' מעדיפים להקים בניין נמוך, כדי להפוך אותו ליוקרתי יותר. על רקע המיקום ואופיו היוקרתי של הפרויקט, המחירים צפויים לעמוד, כפי הנראה, על כ-25 אלף דולר למ"ר. יצוין כי מחיר למ"ר בפרויקט אחר של האחים חג'ג' בשדרות רוטשילד, לדוגמא, עומד על כמחצית ממחיר זה.

 

הדמיית הפרויקט החדש. לעשירים בלבד (צילום: משרד אדריכלים גידי בר אוריין) (צילום: משרד אדריכלים גידי בר אוריין)
הדמיית הפרויקט החדש. לעשירים בלבד(צילום: משרד אדריכלים גידי בר אוריין)

 

 (צילום הדמיה: משרד אריכלות קובי קרפ) (צילום הדמיה: משרד אריכלות קובי קרפ)
(צילום הדמיה: משרד אריכלות קובי קרפ)

 (צילום: משרד אדריכלים גידי בר אוריין) (צילום: משרד אדריכלים גידי בר אוריין)
(צילום: משרד אדריכלים גידי בר אוריין)

 

צפייה פנורמית לים התיכון

יצוין כי התוכנית אושרה על ידי הוועדה המקומית, בהתאם לתיקון מספר 4 לתמ"א 13. תמ"א 13 קובעת את אזור נמל תל-אביב לתיירות ולנופש, והתיקון (הנמצא בהליכי אישור) קובע את האזור למגורים משולב מלונאות ונופש. הוועדה התנתה את אישור התוכנית, בין היתר, בהשארת צירים ירוקים ומתן פתרונות חניה לשירות חוף הים הסמוך. "התוכנית נמצאת בתחום 100-300 מטרים מקו החוף בהתאם לחוק לשמירת הסביבה החופית וכפופה לאישור הולחו"ף", נמסר מהוועדה.

 

בקבוצת חג'ג' מספרים שהבניין יאפשר לדייריו צפייה פנורמית על הים התיכון מכל כיוון. הפרויקט יכלול כ-9,000 מ"ר שטח עילי, ושתי הקומות הראשונות שלו ישמשו למסחר ולמלון בוטיק. עוד מוסיפים בקבוצה כי את הפרויקט תכנן אדריכל גידי בר אוריין.

 

קבוצת חג'ג' מזוהה עם פרויקטים נוספים למגורי יוקרה, ובהם מגדל "מאייר ברוטשילד" בשדרות רחוב רוטשילד בתל-אביב, פרויקט "צוקי ארסוף" בגעש, מגדלי המשרדים "מגדלי הארבעה" ברחוב הארבעה בתל-אביב, פרויקט Master Piece על חוף הים של נתניה, פרויקט יוקרה בשכונת קריית קריניצי ברמת גן, וכן מגדל המגורים והמלונאות "מגדל שד"ל" בשדרות רוטשילד בעיר, שבנייתו תצא לדרך בקרוב.

 

כמו כן, באחרונה הודיעה הקבוצה על רכישת מתחם סומייל בפינת הרחובות אבן גבירול וז'בונטיסקי בעיר ללא הפסקה, המיועד להקמת מגדל מגורים בן 50 קומות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משרד אדריכלים גידי בר אוריין
הדמיה של פרויקט Port TLV
צילום: משרד אדריכלים גידי בר אוריין
נמל תל-אביב
צילום: קרן נתנזון
מומלצים