שתף קטע נבחר

הרב, הומו צריך "לשמור נגיעה" מגברים?

הומו דתי שאל האם מותר לו ללחוץ יד לגברים. הרב שרלו פסק כי לחיצת יד מותרת, אך בכל שאר ההנהגות לצד גברים, עליו לנהוג לפי כללי הצניעות "באותה דרך שבה מוצא בחור רגיל את עצמו כשהוא נמצא בסיטואציות לא צנועות עם נשים"

על פי ההלכה יש איסור על מגע בין גבר לאישה, גם אם אינו של חיבה או בעל אופי מיני - כלחיצת יד של נימוס . ומה הדין לגבי מגע דומה של הומוסקסואל בגברים? המודעות ההולכת וגוברת למצוקתם של ההומואים הדתיים, באה לידי ביטוי גם בפסיקת הלכה בעניינם, והרב יובל שרלו, שנשאל בעניין, הכריע: הדבר מותר. 

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו >>

 

 

הומו דתי הפנה אל הרב, ראש ישיבת ההסדר בפתח תקווה, שאלה: "לקחתי על עצמי שמירת נגיעה מבנים, ובגלל זה אני לא יכול ללחוץ יד לאנשים בבית כנסת. אבל הם לא מבינים את זה, וכתוצאה מזה נעלבים. מה אני אמור לעשות?"

 

"לעשות עבודה רוחנית וצניעותית"

בתשובה שפרסם באתר "כיפה", כתב הרב שרלו: "ההכרעה שלך להיזהר ממגע עם גברים אינה צריכה להוביל

אותך להימנע מלחיצת יד. לחיצת יד זו היא טכנית בלבד, והיא חסרה כל משמעות מינית, ועל כן אתה יכול לעשות זאת, ועל ידי כך להמשיך להקפיד בדרך בה אתה הולך, ובד בבד לא להיכנס למבוכה מיותרת".

 

עוד שאל הפונה, כיצד עליו לנהוג כאשר חיילים המשרתים איתו מורידים חולצה או מדברים באופן הגורם אצלו ל"התפתחות היצר המיני" ול"חולשה ברמה הרוחנית", כהגדרתו.

 

תשובת הרב שרלו: "אם אפשר לשנות את המציאות (שהם יתנהגו אחרת; שאתה לא תהיה שם וכדומה) - זה כמובן עדיף. אולם אם הדבר לא אפשרי - את העבודה הרוחנית והצניעותית צריך לעשות בתוך הנפש פנימה, לאמור: להתחזק בצניעות, לא לתת לתאווה המתעוררת להכתיב לך גם מעשים אסורים, וכדומה. בדיוק באותה דרך בה מוצא בחור רגיל את עצמו כשהוא נמצא בסיטואציות לא צנועות עם נשים".

 

יד מושטת? הלבנת פנים חמורה יותר

בשיחה עם ynet הסביר הרב את פסיקתו, כשקבע עיקרון לפיו לחיצת יד שאין בה שום משמעות מינית אינה

אסורה - ובין הומוסקסואלים היא מותרת עוד יותר. לדבריו, אכן אין ליזום מגע מסוג זה בין גבר לאישה, כחלק ממנגנוני ההימנעות ממדרון חלקלק, אך כאשר מנגד עומדת הלבנת פנים של סרוב ליד מושטת וכדומה - אין להימנע ממנו.

 

"לעתים, דווקא הענקת משמעות מינית לדברים שאינם מיניים - היא-היא המעשה הלא צנוע והמזיק לקדושת עם ישראל", הוסיף הרב שרלו, "מה שאסור - אסור, ומה שלא אסור - צריך לשקול היטב את שכר האיסור כנגד הפסדו".

 

<< עוד בנושא: מתחפשים 24/7: החיים שלי בתוך הארון >>

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
יד מושטת לא פוגשת יד אחות?
צילום: shutterstock
הרב יובל שרלו
מומלצים