שתף קטע נבחר

ליברמן ידרוש מנתניהו: הרב הראשי - סתיו

ראש ארגון רבני "צהר" זוכה לחיזוק משמעותי במירוץ לכס הרב הראשי: סיעת "ישראל ביתנו" מצהירה כי היא תומכת במועמדותו של הרב סתיו למשרה, וכי בכוונתה לדרושה מראש הממשלה להביא לבחירתו כחלק מהמשא ומתן הקואליציוני

הבחירות לרב הראשי מתקרבות, ו"ישראל ביתנו" היא הראשונה להכריז על מועמדה לתפקיד: מזכ"ל המפלגה, ח"כ פאינה קירשנבוים, הודיעה היום (ו') כי מפלגתה תתמוך ברב דוד סתיו במרוץ לרבנות, וכי בכוונתה לדרוש מראש הממשלה, בנימין נתניהו, להביא לבחירתו כחלק מהמשא ומתן הקואליציוני בתוך סיעת "הליכוד ביתנו".

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו >>

 

סיקור המירוץ לרבנות הראשית:

 

עד כה הסתפקה מפלגתו של אביגדור ליברמן בהצהרה עקרונית שלפיה יש למנות רב ציוני לתפקיד, ונמנעה מלנקוב בשמו של המועמד המועדף עליה. אבל בדיון שקיימו חבריה לאחרונה הוחלט להכריז על הרב סתיו, ששיתף פעולה עם הסיעה בכמה נושאים בשנים האחרונות, בתפקידו כיו"ר ארגון רבני "צהר".

 

"חיבור בין המגזרים"

מזכ"ל "ישראל ביתנו" הסבירה כי המפלגה החליטה לתמוך ברב סתיו "מתוך אחריות לעתידה של מדינת ישראל כמדינה יהודית דמוקרטית, מתוך אמונה כי הרבנות הראשית היא מוסד חשוב בשמירה על זהותה היהודית של המדינה, ומתוך רצון לראות את הרבנות הראשית לישראל כגוף המשרת את אזרחי ישראל בנושאים דתיים ויהודיים".

 

"הרב דוד סתיו מגלם בחייו שילוב בין תורה לעבודה, ובין שירות עם ישראל ללימוד וחיים על פי תורת ישראל", הוסיפה ח"כ קירשנבוים. "הוא עצמו שירת בצה"ל, וילדיו אף הם משרתים בצה"ל ובשירות הלאומי. הוא ובני משפחתו עסוקים בחיי היום-יום בקידומה של החברה הישראלית, ובחיבור בין מגזריה".

 

במטה סתיו פועלים לשכנע את סיעת "יש עתיד" להצטרף ל"ישראל ביתנו", ומקווים כי גם "הבית היהודי" תנהג כן –

אף שמועמדות סתיו שנויה במחלוקת בתוך הציבור הדתי, זאת מתוך הבנה כי לעמדת חברי הכנסת והשרים עשויה להיות משמעות רבה בגוף הבוחר את הרבנים הראשיים.

 

בשבוע שעבר ניסתה קבוצה של רבנים - בהם בכירים בציונות הדתית, לבצע "מחטף" לקביעת "מועמד הציונות הדתית" בבחירות לרבנות. תומכי הרבנים דוד סתיו ויעקב שפירא המתמודדים על התפקיד, טענו כי "המשחק מכור לרב איגרא". היועץ המשפטי לממשלה, עו"ד יהודה ויינשטיין, אסר על רבנים ודיינים המכהנים מטעם המדינה ליטול חלק בבחירת מועמדים לתפקיד הרב הראשי, משום שדובר, לדבריו, ב"מעורבות בפעילות פוליטית לכל דבר ועניין" - ובכך מנע, למעשה, את השתתפות רוב המוזמנים בכינוס השנוי במחלוקת, וטרפד את המהלך.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
מחזק את סיכוייו. הרב דוד סתיו
צילום: ראובן קפוצ'ינסקי
ח"כ פאינה קירשנבוים
צילום: ירון ברנר
מומלצים