שתף קטע נבחר

עם נוף לאלנבי: 1.8 מיליון ל-2 חדרים בתל-אביב

חברת קרסו נדל"ן החלה לשווק את "פרויקט גרוזנברג" ליד נווה צדק, בין רחוב אלנבי למדרחוב נחלת בנימין, שייבנה על הקרקע שבה הוקם קולנוע אופיר המיתולוגי לפני 85 שנה. בתוכנית: בניין בוטיק בהשראת "העיר הלבנה" עם לובי, גינה פנימית ופנטהאוז ב-8.8 מיליון. למרות זאת, המחיר לא נחשב גבוה בשוק היוקרה

"תחום הנדל"ן עובר במשפחת קרסו כחוט השני. סבי, משה קרסו, תמיד עשה כסף, למרות שאף פעם לא עניין אותו הכסף - אלא לעזור לאנשים". כך פתח הבוקר (א') יואל קרסו, יו"ר קרסו נדל"ן, את מסיבת העיתונאים שכינס, לרגל תחילת שיווק פרויקט מגורים חדש של זרוע הנדל"ן של קבוצת קרסו (יבואנית רנו, ניסאן ואינפינטי לישראל) - ברחוב גרוזנברג בתל-אביב.

 

פרויקטים חדשים למגורים - כמה זה עולה לנו?

 

קרסו, שבונה כבר מספר שנים פרויקטים למגורים בערים כמו פתח תקווה, הוד השרון וקריית אונו, אינו מסתיר את העובדה כי מדובר הפעם במיזם נדל"ן אקסקלוסיבי. בפרויקט גרוזנברג יוכלו מי שהפרוטה מצויה בכיסם, לרכוש דירת שני חדרים בשטח של 50 מ"ר בלבד במחיר התחלתי של 1.8 מיליון שקל. לשם השוואה, מחיר דירת 4 חדרים בפרויקט "גן המושבות" של החברה בפתח תקווה נע סביב 1.5 מיליון שקל (עם תחילת שיווק הפרויקט ב-2009 עמד המחיר על 1.1 מיליון שקל).

 

מחירי הדירות הגדולות יותר בפרויקט כבר מטפסים כלפי מעלה. כך, למשל, דירות 3 חדרים בשטח 68 מ"ר ימכרו במחיר התחלתי של 2.3 מיליון שקל; ואילו הפנטהאוז, שישתרע על פני שטח של 160 מ"ר בתוספת מרפסת בשטח של 94 מ"ר, יוצע למכירה תמורת 8.8 מיליון שקל. אף שמדובר במחירים גבוהים, בשוק הנדל"ן אפשר למצוא כיום פרויקטים במחירים גבוהים הרבה יותר: במיזם המגורים של דנה עזריאלי בהרצליה פיתוח נמכר פנטהאוז ב-20 מיליון שקל; ואילו בפרויקט ארלוזרוב 17 בתל-אביב נקבה קבוצת דן בתג מחיר דמיוני לפנטהאוז - 200 מיליון שקל.

 

בינתיים טרם התקבל היתר בנייה לפרויקט, אך לדברי החברה הוא אמור להגיע בימים הקרובים. במסגרת תוכנית הבנייה, יוקם בניין בוטיק בן 4 קומות בלבד, ברוח "העיר הלבנה". הוא יכלול 33 דירות בנות 2-3 חדרים, דירות גן עם מרתף, דופלקסים, דירות גג ופנטהאוז, חניון תת-קרקעי עם 35 מקומות חניה, שני חדרי אופניים וחדר כושר, לובי וכן גינה פנימית.

 

הדמיה של הפרויקט מבחוץ (צילום: view point) (צילום: view point)
הדמיה של הפרויקט מבחוץ(צילום: view point)

דירות לדוגמא. מצליחות לתת אווירה של תל-אביב הקטנה? (צילום: view point) (צילום: view point)
דירות לדוגמא. מצליחות לתת אווירה של תל-אביב הקטנה?(צילום: view point)

 (צילום: view point) (צילום: view point)
(צילום: view point)

 (צילום: view point) (צילום: view point)
(צילום: view point)

 

במקום קולנוע אופיר

הקרקע שייבנה עליה הפרויקט היא קרקע היסטורית בין הרחובות אלנבי ומדרחוב נחלת בנימין, ליד שכונת נווה צדק, שעליה הקים הסב משה קרסו ב-1928 את קולנוע אופיר המיתולוגי, לבקשת ראש עיריית תל-אביב דאז, מאיר דיזינגוף. הקרקע, שהייתה שייכת בעבר למשפחת קרסו, נרכשה על ידי קרסו נדל"ן, ועבור יואל קרסו מדובר בסגירת מעגל - שכן הדור השלישי של המשפחה רוכש את הקרקע לאחר 85 שנה.

 

קולנוע אופיר, שהיה אחד מבתי הקולנוע הגדולים בתל-אביב, כלל בשנים ההן אולם בן 1,000 יציעים ותאים פרטיים, ושימש את תושבי העיר שנים רבות - עד שנעל את שעריו באמצע שנות ה-80, עם הקמתם של בתי הקולנוע המסחריים. כיום משמשת הקרקע כחניון וממוקמת ברחוב גרוזנברג 37-39.

 

קולנוע אופיר המיתולגי. במקומו יקום פרויקט יוקרה (צילום: זולטן קלוגר, לע"מ) (צילום: זולטן קלוגר, לע
קולנוע אופיר המיתולגי. במקומו יקום פרויקט יוקרה(צילום: זולטן קלוגר, לע"מ)

 

הפרויקט, שתוכנן על ידי אדריכל גל מרום, תוכנן בהשפעת הכרזת אונסק"ו כאתר מורשת עולמי, ובהשראת מאפייני התכנון האירופי ששלטו בשנות התהוותה של העיר. הקונספט התכנוני מציג מבנה עירוני טיפוסי, עם חצר פנימית, תוך שמירת הקשר בין הפנים לחוץ.

 

בית המגורים מחולק ל-3 מבואות, כשבכל אחת מהן דירות בודדות בלבד. בלב המבנה לובי משותף המקשר בין הרחוב לבין חצר פנימית, כפי שהיה נהוג בתל-אביב הקטנה של שנות ה-30. החצר, המיועדת לדיירי המבנה בלבד, כוללת גינה אינטימית עם פינות ישיבה ובריכות נוי ואמורה לבודד את הרחוב מהפרויקט.

 

"חשוב היה לנו להעביר בפרויקט משהו מיוחד מתל-אביב של פעם, ולכן תכננו פרויקט אינטימי, סביב חצר פנימית, המספק טעימה נוסטלגית מהחיים של פעם בעיר העברית הראשונה", הסביר דן פרנס, מנכ"ל קרסו נדל"ן. "הפרויקט פונה בעיקרו לקהל מקומי וכן לאנשים שחיים ואוהבים את העיר". על פי ההערכות, היקף ההכנסות מהפרויקט יעמדו על כ-90 מיליון שקל.

 

הדמיות נוספות של דירות לדוגמא. הלובי מקשר בינן לבין החצר (צילום: view point) (צילום: view point)
הדמיות נוספות של דירות לדוגמא. הלובי מקשר בינן לבין החצר(צילום: view point)

מרפסת הפנטהאוז (צילום: view point) (צילום: view point)
מרפסת הפנטהאוז(צילום: view point)

 

שואפים להשוות את הרווחיות

לבד מיזמות למגורים, קרסו נדל"ן העמיקה בשנים האחרונות את פעילותה גם בתחום תמ"א 38. החברה החלה פעילותה בתחום לפני כ-3 שנים ולה 15 פרויקטים פעילים, מתוכם 5 פרויקטים הנמצאים בשלבי ביצוע מתקדמים ועוד 4 פרויקטים בשלבי חתימות מתקדמים. סך המלאי שבידי החברה 222 דירות והיקף המכירות הצפוי נאמד בכ-410 מיליון שקל.

 

תחום פעילות נוסף שהחברה נכנסה אליו באחרונה הוא הקמת מרכזי קניות שכונתיים. כיום, החברה מתכננת הקמת 7 מרכזי קניות בהשקעה של כ-450 מיליון שקל. מדובר במרכזי קניות בשטחים הנעים סביב 3,000-5,000 מ"ר בממוצע, בתוספת חניונים תת-קרקעיים.

 

בסך הכל דיווחה קרסו נדל"ן על הכנסות של כ-260 מיליון שקל במהלך שנת 2012. "השאיפה שלנו לשנים הקרובות היא להשוות את הרווחיות של קרסו נדל"ן לקרסו מוטורס", הוסיף יואל קרסו, "אני תמיד מזכיר לכולם שעוד לפני שיובאה מכונית אחת על ידי החברה, כבר פעלנו בתחום הנדל"ן. סבי משה רכש מספר גדול של קרקעות, במיקומים שהפכו לימים למיקומים מרכזיים ומבוקשים, מכר ובנה", סיכם.

עוד דירה לדוגמא בפרויקט (צילום: view point) (צילום: view point)
עוד דירה לדוגמא בפרויקט(צילום: view point)

וזו החצר הפנימית. תבודד את הרחוב מהפרויקט (צילום: view point) (צילום: view point)
וזו החצר הפנימית. תבודד את הרחוב מהפרויקט(צילום: view point)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: view point
הדמיה של פרויקט גרוזנברג. יש גם גינה פנימית
צילום: view point
צילום: זולטן קלוגר, לע"מ
קולנוע אופיר המיתולוגי
צילום: זולטן קלוגר, לע"מ
מומלצים