שתף קטע נבחר

הנקמה החרדית: "להחרים מוצרים מהתנחלויות"

המפלגות החרדיות מתכוננות לישיבה באופוזיציה - והתקשורת החרדית יוצאת במתקפה כוללת נגד מי שמזוהה כ"אשמה העיקרית": הציונות הדתית ורבניה. הנקמה הצפויה: חרם צרכנים חרדי על מוצרים מעבר לקו הירוק, ודה-לגיטימציה להתנחלויות

בש"ס ו"יהדות התורה " השלימו עם ההליכה לאופוזיציה, וברחוב החרדי כבר מביטים קדימה ומתכננים את הנקמה בדתיים-לאומיים. אחרי איומי הפוליטיקאים לתמוך בפינוי ישובים ביהודה ובשומרון, מצטרפים הבוקר (ב') למערכה גם בכירי העיתונאים במגזר בהצעה מקורית – להטיל חרם על תוצרת ההתנחלויות.

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו >>

 

 

הפרשן הפוליטי, יעקב ריבלין, תקף בחריפות את החבירה של "הבית היהודי" ל"יש עתיד", ועוד יותר מכך, את הגיבוי שנתנו רבני הציונות הדתית ליו"ר נפתלי בנט בעניין. בראיון לתחנת הרדיו "קול ברמה" טען, כי בכסף שיישאר לחרדים אחרי הקיצוץ הצפוי בתקציב הישיבות, יש לרכוש מוצרים רק מתוך הקו הירוק.

 

ריבלין קרא "לחשוב פעמיים האם לפרנס את אלה ששונאים אותנו מעבר לקו הזה" – ולא התכוון לפלסטינים. הוא הפגין זלזול כלפי המתנחלים, וטען כי על הציבור החרדי להפר את הברית שהייתה לו עם מי שהוא מכנה "סוחרי הנדל"ן השטחים" – כעונש על מעשי הבית היהודי.

 

"אף פעם לא הייתה בגידה כזו", אמר על כניסת בנט לממשלה בלי המפלגות החרדיות. "הגיע הזמן להכות על החטא ההיסטורי של כישלון 'התרגיל המסריח'".

 

"לחפש חוסר שוויון לטובת הדתיים-לאומיים"

פרשן בכיר נוסף, אבי בלום, קרא לנציגי ש"ס ו"יהדות התורה" להוות יחד עם מפלגת "העבודה" אופוזיציה חברתית לוחמת לממשלה, ובמסגרתה "לחפש" חוסר שוויון בנטל הכלכלי והביטחוני, שממנו נהנים כיום דווקא הדתיים-לאומיים - ולשאוף לחיסולו. כדוגמה טען כי ההתנחלויות שואבות תקציבים וכוחות צבא באופן לא פרופורציונאלי לגודלן וחשיבותן, וחלק מתלמידי ישיבות ההסדר נהנים מתנאי שירות נוחים יותר מאשר בשירות האזרחי. "הגיע הזמן שנפסיק להיות פראיירים", אמר.

 

גם הפרשן החרדי יוסי אליטוב נושא בנטל והצטרף למערכה, ותחת הכותרת "לא נשכח ולא נסלח" - פרסם בעיתון "משפחה"

מאמר חריף, הפעם נגד ההנהגה הרוחנית בציבור הדתי-לאומי, המגבה את המהלכים הפוליטיים של "הבית היהודי". אליטוב כתב כי לא היו לו ציפיות מיו"ר המפלגה, נפתלי בנט, משום שזה לא התחנך כמי ש"חיי הישיבה תופסים את מרכז חייו".

 

טענות החרדים, אפוא, הן כלפי הרבנים: "עיקר התסכול והזעם מופנים אל מנהיגי הציונות הדתית… שתיקת המנהיגים לא תסולח". הכותב ייחס לרבני "הבית היהודי" מניעים זרים ופסולים בהפניית העורף לציבור החרדי, כמו נקמה על הדרתם ממוקדי הכוח של שרותי הדת במשך שנים, או תאוות תקציבים ותפקידי שררה, ובשל כך הם סוללים את הדרך ל"כניסה אל קודש הקודשים של העם היהודי פנימה, לחלל את שני לוחות הברית ולפגום בפך השמן הטהור".

 

 • טרגדיה בניו יורק: זוג חרדי נהרג, העובר שרד  
 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הפנימו שיישארו בחוץ
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים