שתף קטע נבחר

החרדי זיס: האנטישמיות הציונית החדשה

הם לובשים שחורים, בעלי זקנים מדובללים ו"טפילים". כמויות של שנאה זורמות לכיוון החרדים, ולא ירחק היום שיגידו שהם רוצחים תינוקות כדי להכין מדמם מצות לפסח. זו לא רק רוח הקואליציה של "אנחנו או הם", כי אם הדרך הישירה להפוך לארץ אוכלת יושביה

קמצא ובר קמצא, גדליה בן אחיקם, שיילוק, נועם חומסקי ויגאל עמיר – כולם בני אדם או דמויות המייצגים דבר אחד: שנאת חינם כלפי יהודים. בשבועות האחרונים הופיעה שוב השנאה הזו, רק שהפעם היא לגיטימית מתמיד, ואף זוכה לקונצנזוס בקרב חלקים גדולים בחברה הישראלית.

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו >>

 

 • פרוש: אם יכפו גיוס על לומדי התורה - לא נהיה פה

   

  השנאה מופנית כלפי אלה הלובשים שחורים, עוטים זקנים מדובללים, ומחזיקים בתכונות חזיריות. אלה שרק רוצים עוד ועוד מכל מה שזז. השנאה מופנית כלפי טפילים שאינם משלמים מיסים, כלפי עריצים שהופכים את נשותיהם לשפחות, כלפי אדמו"רים שמפחידים את המאמינים שלהם מפני חרון אפו של האל.

   

  השנאה מופנית כלפי אנשים שאינם בני אדם, אלא חיות טרף שרוצות לכונן פה מדינת ההלכה, שהעונשים שתשית על פושעיה יהיו אכזריים בדיוק כמו אלו באירן: תלייה וסקילה. כלפי אנשים שמחנכים לבורות ומתנגדים לקידמה. כלפי אנשים שאינם שונים מבן-לאדן ומחבריו מהטליבן.

   

  השנאה מופנית כלפי אנשים רעים, שלא רחוק היום שיגידו עליהם שהם רוצחים תינוקות כדי להכין מדמם מצות לפסח הקרוב. כלפי האנשים האיומים, המוכרים גם כחרדים.

   

  באטמן הגיע לעיר

  מולם, מהצד השני של המתרס, עומד יאיר לפיד, הלא הוא באטמן של ישראל 2013. 19 מנדטים הפכו את מגיש הטלוויזיה לשעבר, למועמד הבא לראשות ממשלת ישראל. אבא שלו נחשב לאבי החילוניות של המדינה, עינת שרוף שרה לו "יאיר מלך ישראל", מאחוריו עומד צבא בן 18 חיילים צייתנים, ולצדו ניצב עוזרו המסור, רובין, או בשמו המקורי - נפתלי בנט. רובין הפך את הדרישה של אדונו, לממשלה בלי חרדים, ללגיטימית, שכן אם אפילו הציוניות הדתית ניצבת לימינו של באטמן - איך אפשר להאשים אותו בגזענות?

   

  בנט נאמן כמו אמסטף למי שהפך לאחר הבחירות לבן בריתו. הוא לא מקשיב לרבנים המתחננים באוזניו שיפר את הברית עם לפיד, הוא מתעלם מכל "אחיו" שאומרים לו שהוא הופך את השנאה לדת ללגיטימית, והוא הולך עם הראש בקיר, בדיוק כמו קצין קרבי שחונך כי הבטחה לעולם לא מפרים.

   

  תינוק שנשבה

  לפיד הוא תינוק שנשבה. הוא גדל והתחנך על שנאת החרדים שאביו ז"ל עשה ממנה קריירה. בנט, לעומתו, הוא גבר שנשבה בידיי קסמו של אחד שישב שנים מול מצלמות ערוץ 2, ויודע בדיוק איך לקנות את מי שהוא חפץ בחברותו.

   

  לדעתם של השניים, הברית ביניהם נכונה פוליטית לצורך הקמת הממשלה הבאה, אבל היא מהווה מכה קשה ואולי אנושה לחברה הישראלית. אסור לבנט, יהודי חובש כיפה, להמשיך לתת יד לרוח הרעה הנושבת נגד המגזר החרדי. אסור לו להפוך מתקווה חדשה - לסוג של יודנראט מודרני.

   

  המפלגה של בנט שכחה דבר בסיסי אחד: הבית היהודי האמיתי שייך גם לרות קלדרון וגם לאריה דרעי, גם לאיילת שקד וגם ליעקב ליצמן. חבל שאת הגזענות הישנה של המפד"ל נגד הציבור המזרחי, הם ממירים בשנאה כלפי הציבור החרדי, ובעיקר, חבל שהם שוכחים את סיסמת הבחירות שלהם – כולנו אחים.

   

  מחול השנאה של אורלי וגיא

  השבוע ביקשו אורלי וגיא לברר למה משפחת כהן לא תרמה את אבריו של אבי כהן המנוח. העובדה שבני המשפחה הם חילונים שמתגוררים בתל אביב, ושיש להם אינטליגנציה בסיסית, לא מנעה מהשניים לטהר את מצפון המשפחה, ולהפיל את האשמה על אנשים אחרים לגמרי: הרבנים.

   

  בביטויים ציוריים, שהאנטישמים השתמשו בהם במשך שנים ארוכות, תיארו בני הזוג איך הרבנים הבטיחו לבני המשפחה אשליות, איך הם רדפו אחריהם כדי למנוע מהם לחתום על התרומה, וכיצד בגללם נמנעה הצלת חייהם של אחרים. לטענת התוכנית, רק הרבנים אשמים, ולא משפחת כהן שביקשה את עצתם, וויתרה על אחד העקרונות הבסיסיים של היהדות – זכות הבחירה.

   

  בשבוע שחלף זה היה בכל מקום: בפוליטיקה, בפריים-טיים בערוץ 10, בשערי העיתונים ובתוכניות הרדיו. חרדים אאוט, חילונים אין. בכל מקום אפשר היה להיתקל בהסתה פרועה וחסרת תקדים מפיהם של אנשים יפים,

  המבקשים לשטוף את מוחו של הציבור נגד מגזר שלם, שהוא חלק בלתי נפרד מהעם היהודי.

   

  לא מדברים איתם, לא מנסים להגיע איתם לעמק השווה, לא מנסים לגשר ולא רוצים להבין. מה כן? מלבים את השנאה ומחזקים את לפיד ובנט שאומרים: או אנחנו או הם.

    

  בגלל קמצא ובר קמצא נחרב בית המקדש, בגלל רצח גדליה החלה גלות בבל, ושיילוק הוא הדמות שעמדה לנגד עינייהם של אלה שביצעו עשרות פוגרומים נגד יהודים במשך מאות שנים. כעת, חייבים הפוליטיקאים והתקשורת להפסיק את מחול השנאה, ולחפש את שביל הזהב שיאחד את המדינה, ולא ישסע אותה ויוביל לנקודה שבה יהיה כבר מאוחר מדי מכדי לתקן, כי אז נשאל כולנו, איך קרה שהפכנו מבית יהודי לארץ אוכלת יושביה? 


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יואב פרידמן
  כמויות של שנאה
  צילום: יואב פרידמן
  באטמן ורובין הישראלים
  צילום גיל יוחנן
  מומלצים