שתף קטע נבחר

המאפיה החסידית: יריות, מכות ואדמו"ר בחקירה

החסיד לשעבר הפיץ טענות על אדמו"ר שחטא בהתנהגות מינית בלתי הולמת, והרב שלח בריונים מחסידיו כדי ללמד את הסורר לקח. לאחר שתקפו אותו, הצעיר הגיע עם אחיו - ועם אקדח מעשן. זה לא סרט, אלא כתב אישום חמור שהגישה הפרקליטות

כתב אישום חריף שהגישה היום (ג') פרקליטות מחוז ירושלים, מגלגל תסריט של מערב פרוע בחסידות "שובו בנים": על פי כתב האישום, הרב אליעזר ברלנד אחראי לשליחת בריונים שתקפו חסיד לשעבר, והותקפו ביריות. הרב אליעזר ברלנד עצמו, העומד בראש "שובו בנים" ומבכירי רבני חסידת ברסלב, מבוקש לחקירה - אך לא נמצא בארץ.

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו >>

 

 

בכתב האישום נטען כי שניים מחסידי הרב: אהרון יעקב ריכטר ודוד אברהם שם-טוב, נשלחו על ידו לתקוף את איתי נחמן שלום - בעברו חסיד של "שובו בנים", המהווה זרם בחסידות ברסלב. שלום נחשד על ידי החסידות כי הפיץ טענות נגד הרב כאילו פעל, לכאורה, באופן פסול בתחום המיני. בכתב האישום נטען כי הרב הורה להם להרביץ לשלום "ולשבור את עצמותיו".

 

מכות עד כדי טיפול רפואי

על פי כתב האישום, ריכטר ושם-טוב (המיוצד על ידי עו"ד אדי אבינועם), תקפו את שלום בשליחותו של הרב, בשכונת

מאה שערים בירושלים, לאחר שהשכיבו אותו על הכביש בתחילת החודש שעבר. השניים חזרו ותקפו את שלום שוב באמצע החודש שעבר: אחד מהם הציע לו לצאת מבית הכנסת שבו שהה, בהבטחה שימצא לו מקום לינה, ואז תקפו אותו השניים בבעיטות ואגרופים, עד שפתחו את ראשו והוא נזקק לטיפול רפואי.

 

מתכתב האישום עולה עוד כי המותקף, איתי נחמן שלום, שמואשם גם הוא ומיוצג על ידי עו"ד שחר חצרוני, החליט לנקום. בלילה שבו הותקף בשנית, הוא יצא ביחד עם אחיו, רמי שלום ונתי שלום, ועם אדם נוסף, לביתו של ריכטר. השלושה הגיעו עם נשק למקום, וירו לעבר הדירה 3 יריות שאחת מהן חדרה לתוך הבית.

 

שני אחיו של שלום שמבוקשים בשל המקרה, נעלמו מאז. שלום עצמו מואשם בנשיאת נשק ובירי בשטח בנוי, בעוד שני תוקפיו, ריכטר ושם-טוב, מואשמים בתקיפה בנסיבות מחמירות ופציעה בנסיבות מחמירות. הרב שכאמור דרוש לחקירה שוהה בחו"ל, וברחוב החרדי נפוצה השמועה כי הוא נמלט בשל הפרשה. בהיעדרו קיבלה אשתו זימון לחקירה עבורו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תקיפה כנגד תקיפה
צילום: shutterstock
מומלצים