שתף קטע נבחר

צפון קוריאה: נבצע תקיפת מנע גרעינית בארה"ב

לקראת ההצבעה במועצת הביטחון של האו"ם על סבב סנקציות נוסף עליה, הצהירה פיונגיאנג כי זכותה לתקוף את ארה"ב

בהתבטאות חריפה מעט מהרגיל, איימה היום (יום ה') צפון קוריאה כי תבצע מתקפת מנע גרעינית על ארה"ב. הדברים נאמרו שעות ספורות לפני הצבעה צפויה במועצת הביטחון של האו"ם על הטלת סנקציות חדשות על פיונגיאנג בשל ניסוי גרעיני שערכה, בניגוד להחלטות קודמות של האו"ם.

 

ביד אחת נשק גרעיני ובשנייה תיק "כריסטיאן דיור" / פרשנות

 

דובר של משרד החוץ הצפון קוריאני אמר כי פיונגיאנג תנצל את זכותה ל"מתקפת מנע גרעינית להשמדת מעוזי התוקפנים" משום שוושינגטון דוחפת למלחמה גרעינית על הצפון.

 

חרף התרברבויותיה של צפון קוריאה, במערב סבורים כי אין לה יכולת לייצר ראש נפץ גרעיני קטן דיו להעמיס על טיל שיגיע לארה"ב. ככל הנראה יש לה די דלק גרעיני להפעלת אמצעים גרעיניים לא מתוחכמים במיוחד.

 

העולם רגיל לשמוע התבטאויות חריפות מצפון קוריאה, שכועסת על כוונת האו"ם להטיל עליה סבב רביעי של סנקציות כלכליות.

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

הניסוי הגרעיני האחרון שערכה צפון קוריאה, לפני כחודשיים, עורר גל של גינויים מרחבי העולם. היה זה הניסוי השלישי מסוגו שביצעה המדינה הקומוניסטית המסוגרת בתוך פחות משבע שנים, והראשון תחת שלטונו של הרודן הצעיר קים ג'ונג און.

בצפון קוריאה מסרו כי הניסוי היה מוצלח. שר החוץ של צפון קוריאה אמר כי הניסוי היה חלק מהתגובה הראשונה לאיומי ארה"ב והסנקציות שהטילה עליה. הוא הוסיף כי ארצו תמשיך לנקוט צעדים נוספים אם ארה"ב תמשיך בעוינותה.

 

נשיא ארה"ב ברק אובמה אמר כי הניסוי הוא "פרובוקציה חמורה שמערערת את היציבות באזור ומאיימת על ביטחון ארה"ב והעולם כולו". הוא הוסיף כי "הקהילה הבינלאומית צריכה לנקוט פעולה מהירה נגד הסכנה שהעמידה צפון קוריאה". אפילו איראן גינתה אותו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קים ג'ונג און. ניסוי גרעיני ראשון בתקופתו, סבב סנקציות רביעי
צילום: AP
מומלצים