שתף קטע נבחר

רשות המסים בפשיטה על בעלי נכסים ברשפון

בעקבות תלונה ב"מלשינון", פשטו חוקרי רשות המסים על המושב היוקרתי שמצפון לתל-אביב. בשעה זו מתשאלים את השוכרים ומספר בעלי נכסים נחקרים בחשד להעלמת הכנסות מהשכרת יחידות דיור ומחסנים בשטחי המושב

חשד להעלמות מס בקרב בעלי נכסים ברשפון: עשרות חוקרי רשות המסים פועלים משעות הבוקר (ב') באזור המושב רשפון שמצפון לתל-אביב, לאיתור נכסים מושכרים המשמשים למגורים או למסחר. על פי החשד, ההכנסות בגין השכרת נכסים אלה אינן מדווחות לרשות המסים.

 

כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן :

 

המידע הראשוני בעניין הגיע ל"קו הצדק" של רשות המסים (הידוע גם בכינויו "מלשינון"), ולאחר אימותו נפתחה חקירה שהתרחבה לבעלי נכסים נוספים. חוקרים בשטח מתשאלים את השוכרים, ובשעה זו נחקרים מספר בעלי נכסים במשרדי מחלקת החקירות.

 

מושב רשפון (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
מושב רשפון(צילום: ירון ברנר)

 

מרשות המסים נמסר כי מדובר בחקירה ראשונה שעלי מוכרז בעקבות תלונה שהוגשה ל"קו הצדק". עם זאת, ציינו ברשות כי מאות פניות מגיעות מדי יום וכרגע עומד מספר הפניות על 8,500. בימים הקרובים, מציינים ברשות, יערכו פשיטות נוספות על סמך המידע המצטבר. 

 

אזור מגורים מבוקש

מושב רשפון, שהוקם כמושב עובדים בשנת 1936, נחשב לאחד מאזורי המגורים המבוקשים במדינה, בשל קרבתו הרבה לתל-אביב (מרחק של כ-10 דקות נסיעה, תלוי בעומסי התנועה).

 

בשל מחירי השכירות הגבוהים, יחסית, שניתן לגבות במושב, ובשל השטח הגדול שמקיף כל בית (שטח ששימש בעבר לחקלאות), נוהגים רבים מהתושבים להקים מבנים בשטחי המשק ולהשכירם למגורים, לעסקים קטנים או לאחסנה.

 

בישראל קיים פטור מרווחים על השכרת מבנים למגורים עד לסכום של 5,000 שקל בחודש. מעבר לסכום זה, יש לשלם מס שולי (בהתאם לכלל הרווחים של משכיר הנכס) ובמקרים מסוימים ניתן לצמצם את חבות המס ל-10%. על השכרת מבנים לאחסנה או לשימוש מסחרי, אין פטור ויש לשלם מס על כל הסכום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
רשפון. חשד להכנסות לא מדווחות
צילום: ירון ברנר
מומלצים