שתף קטע נבחר

קרב התיקים: בליכוד מדברים על החרמת ההשבעה

השטח במפלגת השלטון מבעבע, הח"כים שדורשים קידום לממשלה מפעילים מכבש לחצים ואחת היוזמות אף קוראת שלא להגיע לטקס החגיגי בכנסת

האם באמת ייתכן מרד של ח"כים? הלחץ בליכוד גובר לקראת חלוקת התיקים בממשלה החדשה, בעקבות הדיווחים שלפיהם ראש הממשלה בנימין נתניהו לא מתכוון לקדם חברי כנסת שדורגו גבוה בפריימריז, ומהלכים ראשונים כבר מתגבשים. אמש (יום א') קראו פעילי שטח לנתניהו בעצומה שלא להתעלם מרצונם של המתפקדים, ולמנות חברי כנסת צעירים שירעננו את השורות.

 

בדרך לממשלה - כותרות אחרונות:

משעון הקיץ ועד מבקשי המקלט. אתגרי שר הפנים

עד הרגע האחרון: ממשיכים לתפור ממשלה חדשה  

 

בימים האחרונים אף התגלגל אל הח"כים הרעיון ולפיו יודיעו חברי הכנסת לנתניהו כי אם יתעלם מרצון המתפקדים כהגדרתם, ולא ישלב בממשלה אישים חדשים מהמפלגה, חברי הכנסת שמצפים לשדרוג יחרימו את טקס ההשבעה בכנסת. ח"כים מהליכוד אומרים כי שמעו על היוזמה, חלקם אף שקלו אותה, אולם לא ברור בשלב זה אם תבשיל לכדי ביצוע.

 

בכירי הליכוד ביתנו בליל הבחירות. השטח מבעבע (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
בכירי הליכוד ביתנו בליל הבחירות. השטח מבעבע(צילום: עופר עמרם)

 

בין חברי הכנסת שמצפים לשדרוג מירי רגב, דני דנון, יריב לוין, זאב אלקין, ציפי חוטובלי ואחרים.

 איתם מתחרים על תפקידים סגנית השר לענייני צעירים במשרד ראש הממשלה, גילה גמליאל, שאמנם לא דורגה בפריימריז גבוה אך נחשבת מקורבת לנתניהו וההערכה היא שמעמדה לא יפגע; וכן שרת התרבות והספורט לימור לבנת ושר האוצר יובל שטייניץ, שגם הם דורגו נמוך, אך נתניהו צפוי ככל הנראה לשמור על מקומם על חשבון חברי הכנסת הצעירים.

 

"יש לנו ביקורת גלויה על הכוונה לשכפל את הממשלה היוצאת", אמר אחד מחברי הכנסת. "אנחנו חושבים שיש להתייחס לתוצאות הפריימריז וגם לרענן את השורות. יש תחושה לעתים שנתניהו לא סופר את רצון המתפקדים והדבר הזה לא מקובל".

 

על היוזמה להחרמת ההשבעה אמר אותו ח"כ כי היא

 "הגיעה מפעילים בשטח, אבל בינתיים עוד לא הבשילה. אנחנו מפעילים לחץ גדול מאוד גם באמצעות אנשי המשא ומתן וגם באמצעות השטח שדירג אותנו".

 

גורם אחד בליכוד אישר שאכן הייתה יוזמה שכזו, אבל הסביר ש"היא הגיעה כתוצאה מלחץ כבד באגף של הצעירים בליכוד שרוצים מטבע הדברים להתקדם. הרעיון הוא להציג את הדרישה החד משמעית ואם לא, פשוט לא להגיע להשבעה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אין לי עוד הרבה תיקים לחלק...
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים