שתף קטע נבחר

הסכם עם הבית היהודי: בנט לא יהיה סגן

הלילה התקשר נתניהו לבנט וביקש ממנו לשנות את הסיכום לגבי תפקידי סגני ראש הממשלה."לאור ההישגים שכבר הושגו במשא-ומתן, והרצון להציג ממשלה בקרוב, הוחלט לוותר על הסיכום הזה", אמרו ביש עתיד ובבית היהודי. החתימה כנראה בצהריים

פריצת דרך במשא-ומתן בין הליכוד ביתנו לבית היהודי, לאחר שראשי השותפות הגדולות בממשלה הקרובה ויתרו על הכבוד: לאחר משא-ומתן שנמשך במהלך הלילה הגיעו לפנות בוקר (יום ו') נציגי שתי המפלגות להסכם לפיו יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, יעמוד - בנוסף לתפקידו כשר הכלכלה והמסחר - בראש ועדת השרים לענייני יוקר המחיה, הריכוזיות במשק ועידוד התחרותיות. כמו כן הבית היהודי תעמוד בראש הוועדה המשותפת בכנסת לשוויון בנטל. שתי המפלגות צפויות לחתום על ההסכם בצהריים. הממשלה ה-33 תושבע ככל הנראה ביום שני הקרוב.

 

עוד בדרך לממשלה:

פירון מתרגש: "לעשות מהצעירים בני אדם"

רובי ריבלין הודח: "אני טמבל אבל לא חמור"

"נתניהו הפר הבטחה למנות את לפיד ובנט לסגניו"

 

ההסכם התאפשר לאחר שבנט ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, הסכימו לוותר על הסיכום שנקבע איתם ולפיו יהיו סגני ראש הממשלה. סמוך לשעה 1:00 בלילה התקשר נתניהו לבנט, וביקש ממנו לשנות את הסיכום לגבי הסגנים. לפיד ובנט, המתואמים ביניהם, החליטו להיענות מתוך רצון לסיים את המשא ומתן. "לאור ההישגים שכבר הושגו במשא-ומתן, והרצון להציג ממשלה בקרוב, הוחלט לוותר על הסיכום הזה", אמרו גורמים בבית היהודי וביש עתיד.

 

 (באדיבות "ידיעות אחרונות") (באדיבות
(באדיבות "ידיעות אחרונות")

 

על-פי הסיכומים, שהושגו קודם לכן, בנט יכהן כשר הכלכלה והמסחר, אורי אריאל יהיה שר השיכון ואילו אורי אורבך יעמוד בראש משרד הגמלאים. בנוסף תקבל המפלגה שני סגנים שרים - אלי בן דהן יהיה סגן שר הדתות, משרד שבו לא יהיה שר, ואילו המפלגה תקבל גם תפקיד סגן במשרד החינוך. בנוסף תקבל המפלגה גם את ראשות ועדת הכספים. סיעת הבית היהודי תתכנס במוצאי שבת לקבל דיווח ולאשר את ההסכם הקואליציוני.

 

בסביבתם של נפתלי בנט ויאיר לפיד אמרו אתמול כי במהלך המשא ומתן הקואליציוני

 הובטח לכל אחד מהם תואר של סגן ראש הממשלה - ואולם כעת מסרב בנימין נתניהו לעמוד בסיכום. על רקע זה, לא הגיעו אתמול בצהריים אנשי הבית היהודי לפגישה בירושלים שבה היו אמורים להיסגר סופית ההסכמים.

 

אתמול בצהריים אמר ראש הממשלה ש"אנחנו עסוקים בפרטים האחרונים של ההסכמים הקואליציוניים". הוא התגאה בכך ש"עם 31 המנדטים שקיבלנו בבחירות אנחנו עשינו את המיטב. החזרנו את תיק הביטחון לידינו ותיק החוץ כמובן נמצא בידינו, אלה התיקים המשמעותיים ביותר לניהול המדינה מול אתגרי היסוד שלנו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נפתלי בנט. שיחה לילית
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים