שתף קטע נבחר

עכשיו זה רשמי: פרנסיסקוס הוא האפיפיור ה-266

עשרות אלפי בני אדם השתתפו בטקס השבעתו של האפיפיור החדש בכיכר פטרוס הקדוש בוותיקן. פרנסיסקוס קיבל לידיו את החותם המיוחד של האפיפיור ("טבעת הדייג") ואת רצועת הצמר שמסמלת את תפקידו כרועה של 1.2 מיליארד מאמינים קתולים

האפיפיור ה-266 פרנסיסקוס החל היום (יום ג') רשמית את כהונתו בתפקיד אחרי שהושבע בוותיקן וקיבל את "טבעת הדייג" - החותם המיוחד של האפיפיור - ורצועת הצמר שמסמלת את תפקידו כרועה של 1.2 מיליארד מאמינים קתולים.

 

האפיפיור שנוסע באוטובוס: הכירו את פרנסיסקוס

 

עוד חדשות בעולם :

נעצר חשוד ברצח העיתונאי היהודי דניאל פרל

הודו: אוטובוס נפל מגשר, 37 בני אדם נהרגו

לראשונה זה 25 שנה: ארה"ב ייצרה פלוטוניום

 

פרנסיסקוס הגיע לטקס השבעתו בכיכר פטרוס הקדוש שבוותיקן ברכבו הרשמי ה"פופמוביל" ובירך את עשרות אלפי האנשים שהתאספו במקום, בהם משלחות זרות, נסיכים, שייחים, רבנים ונשיאי מדינות.

 

סייר ברכבו במשך יותר מחצי שעה ונופף להמונים. האפיפיור פרנסיסקוס (צילום: EPA) (צילום: EPA)
סייר ברכבו במשך יותר מחצי שעה ונופף להמונים. האפיפיור פרנסיסקוס(צילום: EPA)

 

"אלוהים רועי הפקיד בידי פטרוס להאכיל את הטלאים והצאן שלו. היום אתה יורש אותו בתפקיד הבישוף של הכנסייה הזאת", אמר אחד הקרדינלים שניהלו את טקס ההשבעה. לאחר מכן ניגשו חצי תריסר קרדינלים לאפיפיור יליד ארגנטינה כדי להישבע לו אמונים. 

 

יותר מחצי שעה על ה"פופמוביל"

במשך יותר מחצי שעה סייר האפיפיור החדש ברכבו בכיכר פטרוס הקדוש, נופף בידו, קרא "צ'או!" למאמינים וגם נישק כמה תינוקות שהובאו לידיו ובירך אותם כאילו עשה זאת כבר שנים. בשלב מסוים, כשהתקרב לקבוצה של אנשים בכיסאות גלגלים, הוא סימן לרכב לעצור וניגש לברך אחד מהם.

 

פרנסיסקוס אמר במהלך המיסה שערך כי יפעל להגנה על החלשים בחברה ועל הסביבה, וקרא להמונים בכיכר: "הבה נשמור על מתנות האל".

 

חורחה מריו ברגוליו בן ה-76 נבחר בשבוע שעבר על ידי מועצת הקרדינלים ("קונקלווה") לעמוד בראש הכנסייה הקתולית. כשהוא שואב השראה מפרנסיסקוס מאסיזי, מייסד המסדר הפרנסיסקני, החליט ברגוליו ששמו כאפיפיור יהיה פרנסיסקוס.


וגם נישק ובירך תינוקות שהובאו אליו (צילום: EPA) (צילום: EPA)
וגם נישק ובירך תינוקות שהובאו אליו(צילום: EPA)

 

עשרות אלפים בכיכר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
עשרות אלפים בכיכר(צילום: AFP)

דיברו על איי פוקלנד? נשיאת ארגנטינה ובן ארצה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
דיברו על איי פוקלנד? נשיאת ארגנטינה ובן ארצה(צילום: AFP)

 

"כארגנטינאי, הוא היה הקרדינל שלנו. זו שמחה גדולה עבורנו", אמר אחד הנוכחים בקהל, אדוארדו פרנדדס מנדייה מאזור הפמפס בארגנטינה. מנדייה נזכר, כמו רבים אחרים בתקופה האחרונה, בשער שהבקיע בידו אליל הכדורגל הארגנטינאי דייגו ארמנדו מראדונה במונדיאל 1986. "ובפעם השנייה, יד האלוהים הגיע לארגנטינה".

 

לבקשתו של האפיפיור החדש, טקס השבעתו היה צנוע מזה שנערך בשנת 2005 לבנדיקטוס ה-16, קודמו בתפקיד. 132 משלחות ומנהיגים דתיים הגיעו לטקס ההשבעה מרחבי העולם.

 

בין המשתתפים בטקס ההשבעה הייתה גם נשיאת ארגנטינה כריסטינה פרננדס דה קירשנר שבעבר התעמתה מילולית עם האפיפיור החדש בן ארצה בגלל תמיכתה בנישואים חד-מיניים, בהפלות ובשימוש באמצעי מניעה.

השניים נפגשו אתמול בוותיקן ונשיאת ארגנטינה ניצלה את ההזדמנות כדי לבקש את תמיכת האפיפיור בארגטינה בסכסוך שלה עם בריטניה בסוגיית השליטה על איי פוקלנד.

 

ברגוליו נודע לאורך השנים ככומר צנוע, שלרוב מעדיף לנסוע באוטובוס על פני רכב שרד. בתפקידו הקודם כארכיבישוף של בואנוס איירס הוא ויתר על המעון הרשמי שניתן לו, ובמקום זאת עבר לדירה קטנה בפאתי העיר, שבה בילה את סופי השבוע בגפו. חבריו לכנסייה מתארים אותו כמי שחי ומתנהג כמו נזיר, מתרחק מכל תשומת לב תקשורתית ומעדיף למקד את מאמציו בטיפול באי-שוויון החברתי בארץ הולדתו ובשאר אמריקה הלטינית.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
יפעל להגן על החלקים. פרנסיסקוס
צילום: EPA
מומלצים