שתף קטע נבחר

ג'יפאים - בואו לפנק ילדים מיוחדים

איגוד המוסכים מסייע לתנועת "גיבורים קטנים" - תנועה חברתית התנדבותית עבור ילדי החינוך המיוחד, לגייס ג'יפאים לאחד הפרויקטים האהובים ביותר על הילדים המטופלים במסגרתה - טיולי ג'יפים ברחבי הארץ

גיבורים קטנים היא תנועה חברתית המבוססת כולה על פעילות התנדבותית (ללא שכר) בקרב ילדי החינוך המיוחד הסובלים מפיגור שכלי - מתלמידים קטנים ועד בוגרים בגיל 21. התנועה פועלת בפריסה ארצית מבאר שבע ועד קריית שמונה.

 

"גיבורים קטנים" נוסדה כעמותה חברתית ב-2001 והוקמה לאור יוזמתם של מיכל ועו"ד יריב וינצר נשיא התנועה,

לאחר חלום בן שנים - לתת. מטרות התנועה הן לקרב בין ילדים "רגילים" לילדים המיוחדים, להעניק לילדים המיוחדים מסגרת תומכת ומהנה ולהכשיר את הילדים המיוחדים לחיים עצמאיים לאחר סיום הלימודים בבית הספר.

 

לאחרונה יצר איגוד המוסכים קשר עם תנועת גיבורים קטנים באמצעות יו"ר התנועה, דדו צורי, מנהל מוסך בעצמו. לאחר שהבינו באיגוד את הצורך של התנועה בג'יפאים מתנדבים נוספים ובמובילי טיולי ג'יפים, פנו בהנהלת האיגוד בקריאה נרחבת לחברי האיגוד, איגודים וארגונים נוספים איתם נמצא האיגוד בקשר ונותני שירותים למוסכים בבקשה להתגייס לטובת הפרויקט שמעניק לילדים רגעי אושר שנותנים להם כוח להתמודדות.

 


הפעילות מתבצעת בימי שישי בבוקר ואורכת כ- 5 שעות

 

"גיבורים קטנים" פועלת בקרב בתי ספר המיוחדים, מלווה את הפעילות בבתי הספר במהלך כל השנה ועורכת באופן סדיר פעילויות שנתיות בבתי הספר. במסגרת הפעילויות השוטפות, היא יוזמת במשך השנה טיולי ג´יפים לילדי בתי הספר של החינוך המיוחד  - מקרית שמונה ועד באר שבע.

 

"זקוקים למתנדבים ונשמח לכל סיוע נוסף"

"תנועת גיבורים קטנים נותנת אושר גדול לילדים, אך לא פחות למתנדבים", מספר אריה אשד, מנכ"ל איגוד המוסכים "החלטנו לעזור לעמותה דווקא בנושא זה מטעם הקרבה הטבעית של בעלי המוסכים לתחום הרכב. אני בטוח שבקרב בעלי המוסכים ועובדיהם יש לא מעט ג'יפאים ואני בטוח שחלק גדול מהם יסכימו להתנדב למטרה החשובה הזאת. קצת לצאת מהבעיות השגרתיות הכרוכות בעבודה היומיומית במוסך ולקבל פרופורציות".

 

דדו צורי יו"ר גיבורים קטנים הוסיף: "אני מודה לאיגוד המוסכים על שהפיץ את הדברים בפלטפורמה כל כך רחבה וכבר הגיעו בעקבות הקריאה הזאת בקשות רבות של ג'יפאים להתנדב לפרויקט. היתרון הוא שעם המוסכניקים, אין מצב שנתקע בדרך... עם זאת, אנו עדיין זקוקים למתנדבים ונשמח לכל סיוע נוסף"

 

טיולי הג'יפים מתחילים בהתארגנות בביה"ס, רישום, תדרוך לג'יפאים, קליטת הילדים והמלווים בכל הג'יפים. יציאה לנקודת תחילת מסלול, נסיעת שטח באזור רלוונטי (על פי מיקום ביה"ס). הקמת נקודת פריסה בשטח,

להתרעננות, כיבוד, שירה וריקודים עם ילדי ביה"ס - חוויה מרגשת בפני עצמה. בסיום, המשך נסיעת שטח עד לחזרה לפיזור בביה"ס. פעילות זו מתבצעת בימי שישי בבוקר ואורכת כ- 5 שעות. לכל ג´יפ מתלווה לילדים נציג מוסמך מטעם ביה"ס.

 

כל הפעילות היא על בסיס התנדבותי בלבד ובהתאם ליכולת של כל מתנדב להשתתף בתאריכי הטיולים הנדונים. לאור התרחבות התנועה, מחפשים מתנדבים ומובילים נוספים לאורך כל השנה. תוכנית העבודה השנתית מפורסמת באתר התנועה .

 

הטיול הבא של תנועת גיבורים קטנים יצא מביה"ס גיל בגבעתיים ב- 5.4.13. אם יש לכם ג'יפ וגם אתם מעוניינים להצטרף למאגר התנועה, צרו קשר עם אבי זוהר, ראש תחום גיוס ג´יפאים, בטלפון: 052-9430820 או במייל:  qwerty12@013.net  , יש להירשם מראש באתר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה לוין מתנדב גיבורים קטנים
בטיול ג'יפים קודם של "גיבורים קטנים"
צילום: משה לוין מתנדב גיבורים קטנים
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים