שתף קטע נבחר

בני עקיבא קבעו: מסרים חינוכיים יעברו בפייסבוק

במסגרת הוועידה ה-23 של בני עקיבא, החליטו "מנהיגי הנוער" של התנועה לפעול למען שוויון בנטל אך מבלי להסיר אחריות מעולם התורה, להעניק לפולארד "חברות של כבוד" ולרתום את הרשת החברתית לטובת הפצת מסרים מההנהלה אל השטח

חניכי תנועת הנוער הדתית קבעו כי הפייסבוק יהיה הצינור העיקרי להעברת מסרים מההנהלה ומאנשי החינוך אל השטח. "מנהיגי הנוער" של התנועה קיבלו את ההחלטה במסגרת דיוני הוועידה ה-23 הנערכת בכפר עציון, שבה נקבעת דרכה החינוכית של התנועה לארבע השנים הקרובות.

 

<< פסח בארץ ובעולם - גם בפייסבוק שלנו. כנסו  >>

 

 

נציגי החניכים התכנסו בוועדות שונות, האזינו לאישי ציבור, רבנים ופוליטיקאים שהציגו בפניהם סוגיות שונות - ואת ההחלטות קיבלו בעצמם. בין הנושאים: שירות משמעותי לבנים ובנות - בצבא, בישיבה ובשירות הלאומי, הידברות בין חלקי העם, חילונים בבני עקיבא ומעמד הרבנים בתנועה.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שיגר איגרת ברכה למשתתפי הוועידה: "אני מכיר היטב ומוקיר מאוד את עשייתכם הציבורית והלאומית לאורך השנים. רבים מבוגרי תנועתכם

השתלבו בתפקידים בכירים בהנהגת המשק והמדינה. אני מחזק את ידיכם ומשוכנע שתמשיכו את המסורת המפוארת של תנועתכם בתקומה לחברה ולמדינה". נתניהו חתם בברכת בני עקיבא – "השם עמכם".

 

שר החינוך, הרב שי פירון, שהשתתף בוועידה, קרא לחניכים להוביל את המהפכה החברתית שאזרחי ישראל מייחלים לה. "ישנה מגמה חיובית במדינה להתעוררות הצדק החברתי ועל בני עקיבא להיות המובילה בתחום", אמר, "בני עקיבא היא לא סתם 'תנועה של עם', אלא מוטלת עליה האחריות והמחויבות להוביל שינוי בחברה הישראלית".

 

מפקידים את המפתחות בידי הנוער

בין ההחלטות שהתקבלו בוועידה – קריאה לממשלה לפעול "ברגישות ונחישות" לנשיאה שוויונית של כל חלקי העם באחריות לביטחון המדינה וליציבותה הכלכלית. עם זאת סבורים החניכים כי יש לעשות זאת "מתוך אחריות לאומית לעולם התורה, ומתן אפשרות לציבורים שונים בחברה לקיים את אורח חייהם,

כבחירתם ושמירה על איזונים ראויים בין תרומה לחברה לבין הזכות ליהנות ממשאביה".

 

החלטה נוספת שהתקבלה היא להעניק "חברות של כבוד" בתנועה ליונתן פולארד ולהגביר את הפעילות למען שחרורו מהכלא האמריקני ואת המודעות לעניינו. כן חזרה הוועידה על קריאתה למוסדות החינוך הציונים-דתיים לפתוח את שעריהם בפני כל ילד המבקש להתחנך בהם – "ללא הבחנות". 

 

החניכים בוועידה התייחסו גם להקמת הממשלה ה-33, ולמפלגת הבית היהודי החברה בה. "הוועידה מברכת על האחדות הפוליטית-מפלגתית במחנה הציוני-דתי ושולחת את ברכתה לממשלת ישראל החדשה. מתוך ראייה כי האחדות היא יסוד חשוב בקיום האומה, הוועידה קוראת לראשי הציבור ומנהיגיו להיות מופת לאחדות ולסובלנות ולפעול לאחדות של כל חלקי העם".

 

כמו כן, הם קראו למינוי רב ראשי ציוני: "בני עקיבא רואה ברבנות הראשית לישראל נדבך מרכזי וחשוב בבניינה הרוחני של המדינה והאומה. הוועידה קוראת לגוף הבוחר את הרבנים הראשיים לבחור במועמדים ראויים הממשיכים את דרכו של הראי"ה קוק זצ"ל, מייסד הרבנות הראשית לארץ ישראל, ורואים במדינת ישראל את ראשית צמיחת גאולתנו".

 

"אחת לארבע שנים אנחנו עוצרים את הרכב", אמר מזכ"ל תנועת בני עקיבא, דני הירשברג, "ומפקידים את המפתחות בידי הנוער ומבקשים שיורו לנו - מנהיגי התנועה - לאן לנסוע. הוועידה היא נקודת שיא בחיי התנועה, המכוונת את עצמה לאתגרים ולמשימות של השנים הקרובות".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
מוטל על התנועה האחריות להוביל לשינוי. שר החינוך, שי פירון
צילום: גיל יוחנן
"מבקשים מהנוער שיורה לנו לאן לנסוע", דני הירשברג, מנכ"ל התנועה
מומלצים