שתף קטע נבחר

"במחנה" החרדי: גרסה צבאית כשרה לפסח

ללא תמונות נשים, ועם דבר תורה של הרב אברהם יוסף: בצבא מתכוננים לקליטת אלפי חיילים חרדים, ומפיקים גרסה כשרה של הבטאון הצבאי "במחנה" לחייל החרדי. לכבוד החג הופץ הגיליון לאלפי החרדים המשרתים בצבא, וחולק בריכוזים מגזריים

לראשונה בצה"ל: עיתון "במחנה" בגרסה כשרה למהדרין לפסח - ולכל ימות השנה. בצבא החליטו לגייס את העיתון הצבאי הוותיק לטובת החיילים החרדים - וההסברה במגזר, ולכבוד החג ערכו והפיצו את השבועון הצבאי "במחנה", בגרסה מיוחדת ו"כשרה" עבור אלפי חיילים חרדים, או כאלו שאמורים להתגייס לצבא למסלולים החרדים. מדובר בהוצאה ראשונה של המהדורה בהיקף ובתפוצה הנוכחית, לאחר פיילוט מצומצם שנערך לפני כשנה. 

 

<< פסח בארץ ובעולם - גם בפייסבוק שלנו. כנסו  >>

 

 • זמני כניסת ויציאת שבת חול המועד - שעון קיץ

   

  הגיליון שהופק על ידי מדור שילוב חרדים באכ"א, בשיתוף "במחנה" - נשלח בימים האחרונים בדיוור ישיר לבתי החיילים ב-5,000 עותקים, כאשר תוכנו הותאם לחיילים החרדים ועוסק בתכנים המיוחדים להם.

   

  בין היתר, יש בו דבר תורה מיוחד לחיילים החרדים מפי הרב אברהם יוסף (בנו של הרב עובדיה יוסף), ראיון עם נשות חיילים חרדים, כתבה נרחבת העוסקת בסיפורם של החיילים החרדים שנלחמו בקרבות לשחרור ירושלים הנצורה במלחמת השחרור (עם תמונות ארכיון נדירות של חרדים לוחמים בירושלים) - וזאת לצד כתבות אחרות העוסקות בשילובם של החיילים החרדים בשוק העבודה האזרחי לאחר שחרורם.

   

  ללא תמונות של נשים, אך עם מטרה ברורה. שער הגיליון (צילום: מתן פאר) (צילום: מתן פאר) (צילום: מתן פאר)
  ללא תמונות של נשים, אך עם מטרה ברורה. שער הגיליון (צילום: מתן פאר)

   

  את הגיליון המיוחד ערך אלעד שפינדל, כתב העיתון המסקר את תחום היהדות והרבנות הצבאית, והפיק יוסי קלאר ממדור שילוב חרדים. גיליונות נוספים באותה

  הרוח צפויים לצאת בהמשך השנה. הגיליון הופץ ללוחמי הגדוד החרדי "נצח יהודה", וכן לחיילי מסלולי השח"ר (שירות חרדים) בזרועות ובפיקודים השונים.

   

  עורכי הגיליון הקפידו על צניעותו, ולא מופיעות בו תמונות של נשים. מלבד מתן ידיעות מעניינות לחיילים החרדים, מטרתו הנוספת של הפצת הגיליון היא הסברתית: להגיע לצעירים חרדים שלא התגייסו, במטרה לעודד אותם להתגייס ולהעניק להם מידע על המסלולים המיוחדים לחרדים בצבא. זאת, כחלק מהערכות אגף כוח אדם בצה"ל לגיוסם של אלפי צעירים חרדים החל מהקיץ הקרוב, במסגרת חוק הגיוס החדש שצפוי להרחיב את מעגל החרדים בצבא.


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מתן פאר
  "במחנה" - שער העיתון המיוחד (צילום: מתן פאר)
  צילום: מתן פאר
  מומלצים