שתף קטע נבחר

פרוש: אם יכפו גיוס על לומדי התורה - לא נהיה פה

הוא בעד גיוס חרדים שלא לומדים בישיבות, מבהיר כי אין להקל ראש באיומי הרבנים שיארזו את מטלטליהם ויעזבו את הארץ, אם השירות הצבאי ייכפה על תלמידי הישיבות. "אני לא מציע לאף אחד שעומד בראש המדינה להיות בעימות עם חצי מיליון מאמינים"

ח"כ מאיר פרוש חושב שהעיסוק המוגבר בגיוס חרדים של העת האחרונה, לא נובע מתוך צורך ביטחוני ממשי, כי אם הוא רק חלק מהמשחק הפוליטי של אחרי הבחירות. "ואם מישהו לא הבין לפני הבחירות, וזרק מספר שאני נותן (פטור מגיוס) רק ל-400 עילויים - לא מתאים לו עכשיו לרדת מהעץ", הוא רומז בגלוי על יושב ראש מפלגת יש עתיד.

 

<< כל מה שמעניין בעולם היהודי - בפייסבוק שלנו. כנסו >>

 

 

"במקום שתהיה מלחמת אחים, במקום שיהיה פה קרע בעם", מציע חבר הכנסת לכתבת טל מאיר, "תראייני את יאיר לפיד, תגידי לו מה רע בעניין הזה שפורוש אומר: כל מי שיושב ולומד, והתורה היא אומנותו היחידה – שיישב וילמד. מי שלא, גם אם הוא חרדי, סופר חרדי – הוא לא זכאי לקבל דיחוי".

 

לדבריו, אין להקל ראש באיומים של רבנים כי יארזו את חפציהם ויעזבו את המדינה אם השירות הצבאי ייכפה על בני הישיבות. "הם מאוד מתכוונים לזה. מאוד מאוד מתכוונים, התורה היא מעל הכל. ואם לא יתנו לשבת וללמוד פה ברציפות, עם כל האפשרויות - לא יהיו פה".

 

"התורה נועדה לכך שאנחנו נלמד אותה. התורה מגינה, התורה מצילה. אני לא מציע לאף אחד שעומד בראש המדינה להיות בעימות עם חצי מיליון מאמינים", הוא מאיים. ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם לצפות בריאיון נוקב על סוגיה בוערת.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התורה היא מעל הכל. ח"כ מאיר פורוש
צילום: רויטרס
מומלצים