שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  נתניהו בעקבות הזרמת הגז: יום חשוב לכלכלה

  ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך על הזרמת הגז ממאגר תמר: בחג החירות אנו עושים צעד חשוב לעצמאות בתחום האנרגיה. שר האנרגיה סילבן שלום: אירוע היסטורי שיוביל בעתיד להוזלת צריכת החשמל. הבעלים של דלק, יצחק תשובה: ישראל תהפוך לשחקן בינלאומי חשוב

  "זהו יום חשוב לכלכלת ישראל. בחג החירות אנו עושים צעד חשוב לעצמאות בתחום האנרגיה" - כך אמר הערב (שבת) ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעקבות התחלת הזרמת הגז מקידוח תמר לישראל. נתניהו הוסיף: "בעשור האחרון קידמנו את משק הגז בישראל, דבר שייטיב עם כלכלת ישראל ועם כל אזרחי ישראל".

   

   

  שר האנרגיה והמים, סילבן שלום, אמר בתגובה: "זהו יום עצמאות אנרגטי למדינת ישראל. מדובר באירוע היסטורי - ישראל זוכה לחירות אנרגטית. הגז מתמר יוביל לירידה בעלות הייצור של חברת החשמל ויוביל בעתיד להוזלת צריכת החשמל של הצרכן הישראלי".

   

  השר לענייני מודיעין ואסטרטגיה, יובל שטייניץ, אשר בהיותו שר אוצר הקים את ועדת שישנסקי והוביל את חקיקת מסקנותיה, בירך על המהלך ואמר: "הזרמת הגז מתמר תתרום למדינת ישראל לא רק אנרגיה זולה ונקייה, אלא גם הכנסות עתק במהלך 25 השנים הקרובות בסכום שמוערך בכ-450 מיליארד שקל במחירים של היום.

   

  "זאת, בעקבות המאבק חסר התקדים שנוהל לפני כשנתיים להגדלה משמעותית של המסים והתמלוגים ממאגרי הגז והנפט של המדינה, באמצעות ההחלטה על הקמת ועדת שישנסקי ועל יישום מסקנותיה. כבר השנה תקבל המדינה תוספת הכנסות של כמה מאות מיליוני שקל והחל משנת 2016 סכומי ההכנסות צפויים לעלות לרמה של מיליארדים בכל שנה. מעבר לכך עשויה להיות גם חשיבות אסטרטגית לגביי מעמדה של ישראל בעולם, וכזכור ממשלות סין והודו, כמו גם מדינות באירופה ובאיזורינו, הביעו עניין והעלו את הנושא בשיחות שהתנהלו עמם".

   

  תשובה: עידן חדש ומלא הזדמנויות

  יצחק תשובה, הבעלים של קבוצת דלק, אמר: "היום הזה מעורר גאווה רבה. החזון הפך למציאות. היום אנו יוצאים פעם נוספת מעבדות לחירות. מתלות במקורות אנרגיה זרים לעצמאות בגז טבעי כחול לבן. זהו הישג אדיר למשק הישראלי ותחילתו של עידן חדש. הפרויקט הזה ישנה את פני המשק הישראלי ויבטיח עצמאות אנרגטית למדינה.

   

  "זהו עידן חדש ומלא הזדמנויות עבור הכלכלה הישראלית, שתוכל לנצל את יתרונות הגז הטבעי במישור הסביבתי, הגיאו-פוליטי, החברתי והכלכלי ולהפוך את מדינת ישראל לשחקן בינלאומי חשוב".

   

  צ'ארלס ד. דיוידסון, יו"ר ומנכ"ל נובל אנרג'י, אמר בתגובה: "אני מברך את הציבור בישראל על ההישג הכביר הזה שיפחית את התלות בדלקים מיובאים ויקרב את המדינה באופן משמעותי לעצמאות אנרגטית. השימוש בגז הטבעי מתמר יאפשר אוויר נקי יותר, יחסוך למדינה מיליארדי שקלים בעלויות אנרגיה ויהווה מנוע לצמיחה כלכלית".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בנימין נתניהו
  צילום: AFP
  סילבן שלום
  צילו: ירון ברנר
  יצחק תשובה
  צילום: גיל יוחנן
  צ'ארלס ד. דיוידסון
  צילום: נובל אנרג'י
  מומלצים