שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בשל הגירעונות: אנסמבל תיאטרון הרצליה ייסגר

  פרסום ראשון: עיריית הרצליה תסגור באופן מיידי את אנסמבל תיאטרון הרצליה בעקבות הגירעונות המצטברים לאורך השנים. "נטפל בכל חובות התיאטרון לרבות החזרים למנויים, המבנה ימשיך לארח מופעי תרבות והצגות", מסרו שם

  פרסום ראשון: 13 שנה לאחר הקמתו, יסגור תיאטרון הרצליה את שעריו באופן מיידי. התיאטרון שהוקם כאנסמבל שחקנים צבר בשנים האחרונות גירעונות של מיליוני שקלים. ל-ynet נודע כי בשעות הבוקר זומן המנכ"ל ומנהלו האמנותי של התיאטרון, עודד קוטלר, ללשכתו של ראש עיריית הרצליה, יהונתן יסעור, שבישר לו את ההודעה. יסעור, שנכנס לתפקידו לפני כשלושה חודשים, משמש מתוקף תפקידו גם כיו"ר התיאטרון.

   

  "לילה טוב אמא". סיימה חזרות (צילום: גדי דגון) (צילום: גדי דגון)
  "לילה טוב אמא". סיימה חזרות(צילום: גדי דגון)
   

  גורמים בעיריית הרצליה, שליוותה את האנסמבל ותמכה בו מיום הקמתו, אומרים היום ל-ynet: "הגירעון המצטבר וכישלונה של תכנית ההבראה, אינם מאפשרים לנו להמשיך ולתמוך בתיאטרון".

   

  אנסמבל הרצליה הוקם בשנת 2000 כיוזמה של השחקנים חנה מרון, לאורה ריבלין וגדליה בסר, ששימש כמנהלו האמנותי הראשון של התיאטרון. מאז הקמתו ולאורך כל שנות פעילותו, העבירה העירייה לתיאטרון כ-35 מיליון שקלים בסך הכל.

   

  גם לאחר שורה של משברים, שכללו חילופי גברדיה סוערים בהם פרידה מתוקשרת מבסר, שהניח את המפתחות בסערה, ולאחר מכן ממנהלתו האמנותית הקודמת של האנסמבל, אופירה הניג. גם התפטרותו של המנכ"ל הקודם, דני אלטר, לוותה בטונים צורמים כשהותיר אחריו גירעון של כמיליון שקלים אותם נדרשה העירייה לכסות.

   

  לפני כשנה לקח על עצמו השחקן והבמאי הוותיק עודד קוטלר את התפקיד הכפול של מנהל אמנותי ומנכ"ל האנסמבל, במטרה להוביל אותו לדרך חדשה. קוטלר לא הצליח, אמנם, לגבש אנסמבל שחקנים חדש בהרצליה, אך העלה על במת התיאטרון מספר הפקות, חלקן כשיתוף פעולה עם התיאטרון הקאמרי של תל אביב. בשבועות הקרובים אמורה היתה לפתוח מסך ההצגה "לילה טוב אמא", בבימויו של איציק ויינגרטן ובכיכובן של לאורה ריבלין ונינה קוטלר. כיוון שמדובר בהפקה משותפת עם תיאטרון חיפה, ההצגה תרוץ במסגרת הרפרטואר שם.

   

  בשנה שעברה נדרשה עיריית הרצליה להתגייס פעם נוספת לטובת כיסוי הגירעון של התיאטרון, הפעם בסכום של 1.5 מיליון שקל. על אף תוכנית ההבראה והזרמת הכספים, בניסיון להביא למאזן תקציבי, חזר היום הגירעון המצטבר להיקף של מיליון שקלים.

   

  מדוברות עיריית הרצליה נמסר ל-ynet כי "בכוונת העירייה לטפל בכל חובות התיאטרון, לרבות החזרים לקהל המנויים. מבנה התיאטרון ימשיך לפעול כאכסניה למגוון מופעי תרבות והצגות של אמנים ותיאטראות מכל רחבי הארץ".

   

  עודד קוטלר אומר בתגובה: "הובהלתי הבוקר ללשכתו של ראש עיריית הרצליה ומפיו שמעתי על ההחלטה לסגור את התיאטרון. ההחלטה הדרסטית הזו התקבלה תוך כדי הצגות בכורה ראשונות של 'לילה טוב אמא', הפקה משותפת שלנו עם תיאטרון חיפה ובעיצומו של תהליך הבראה שמתקיים בתיאטרון. צר לי באופן אישי, וצר לקומץ עובדיו ושחקניות של תיאטרון אנסמבל הרצליה, שעושים לילות כימים, ובעבור תמורות צנועות להחריד, כדי לקיים כאן פעילות אמנותיות תיאטרונית יצירתית וראויה, על הצעד האנטי תרבותי הזה. אוי לנו שבעידן זה, במקום להנביט מסגרות יצירה תיאטרוניות, סוגרים תיאטרון שלמרות ממדיו, שם את העיר הרצליה על מפת התרבות בישראל".

   

  במשרד התרבות למדו על החלטת סגירת התיאטרון מהפרסומים בתקשורת. בעקבות פניית ynet נמסר מלשכת שרת התרבות בתגובה: "ההחלטה לסגור את אנסמבל תיאטרון הרצליה התקבלה על ידי ראש העירייה, וטרם נמסרה על כך מצדו כל הודעה רשמית לשרה או למשרד התרבות.

   

  "במשרד התרבות מצרים כמובן על כל מוסד תרבות שנקלע לקשיים, ופועלים ללא לאות על מנת לסייע. מאחר והשרה והמשרד טרם עודכנו בפרטים שהובילו למתן ההודעה של ראש העירייה על סגירת התיאטרון, יזמה שרת התרבות מחר דיון מיוחד שבמסגרתו תתבצע בדיקה מקיפה של הנושא, ותיבחנה האם ישנן דרכים לסיוע לתיאטרון שיאפשרו בכל זאת את המשך פעילותו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המנהל האמנותי והמנכ"ל עודד קוטלר. קיבל את ההודעה על הפסקת התקצוב
  לאתר ההטבות
  מומלצים