שתף קטע נבחר

פטנט חרדי: משקפיים אטומים נגד מראות אסורים

ארגון "טוהר המחנה" משכלל את המאבק למען "טיסות ללא סרטים", ומציע לחסידי ברסלב הטסים לאומן לרכוש משקפיים אטומים, שיבטיחו "שמירת עיניים" מלאה. "גם השנה מומלץ לנסוע עם הצעיף, אך למי שקשה - יש את המשקפיים"

את משקפיי הבד המחולקות בטיסה לצורך שינה כל נוסע מכיר, אבל כדי להימנע מ"מראות אסורים" במטוסים, למשל, בסרטים המוקרנים בה - נדרשת המצאה חדשה: עסקנים בחסידות ברסלב ממליצים לטסים לקבר רבי נחמן מאומן לרכוש מדבקות אטומות ולהצמידם לעדשות המשקפיים, באופן שיבטיח כי "שמירת העיניים" שלהם תהיה מלאה.

 

<< הכל על העולם היהודי - גם בפייסבוק שלנו. כנסו  >>

 

 

בימים האחרונים מופץ בקרב החסידים עלון הסברה מטעם ארגון "טוהר המחנה", המודיע על שכלול המאבק למען "טיסות ללא סרטים". בעבר כבר השיק הארגון מחיצות אישיות, שבאמצעותן יכול כל נוסע להיבדל מסביבתו בתוך המטוס, וכעת הוא ממליץ להחמיר עוד ולאטום את העיניים.

 

משפיעי אנ"ש מוכנים להצטלם כדי שעוד אחד ישמור את עיניו (צילום: בחדרי חרדים) (צילום: בחדרי חרדים)
משפיעי אנ"ש מוכנים להצטלם כדי שעוד אחד ישמור את עיניו(צילום: בחדרי חרדים)

 

בארבעה עמודי העלון, שפורסם באתר "בחדרי חרדים", מופיעות תמונות של כמה מרבני ברסלב,

שחבשו צעיפים המגבילים את הראייה או הרכיבו משקפיים עם מדבקות הצניעות. עיסוקם ב"דוגמנות" נומק כך: "משפיעי אנ"ש (אנשי שלומנו) מוכנים להצטלם כדי שעוד אחד ישמור את עיניו".

 

"כדי לא להיטמא בכיעור הסרטים" (צילום: בחדרי חרדים) (צילום: בחדרי חרדים)
"כדי לא להיטמא בכיעור הסרטים"(צילום: בחדרי חרדים)
  

"כך נסעו עם חיוך בשנה שעברה לאומן", נכתב, תחת התמונות הרבנים שמעין שאלים מכסים את פניהם, ובהמשך: "גם השנה מומלץ לנסוע עם הצעיף, אך למי שקשה - יש את המשקפיים". מדובר בדמוי משקפי שמש שעדשותיהם אטומות, או בכאלה שבהם כיסוי חלקי, שאינו חוסם לחלוטין את הראייה.

  

בעלון נטען כי שלל הפיתרונות המוצעים ל"שמירת העיניים" באו לעולם לאחר שחרדים שטסו לניו-יורק נאלצו לקשור את עיני ילדיהם במטפחת במשך 10 שעות כדי "שלא יטמאו בכיעור הסרטים". כן, הובאו בו איורים על פעולת האביזרים, לצד רשמים והמלצות מחסידי ברסלב שכבר התנסו בהם.

 

 • זינוק של 160% בנבחנות החרדיות בבגרות

   


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: בחדרי חרדים
  שמירת עיניים מלאה
  צילום: בחדרי חרדים
  מומלצים