שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  לקראת הים: מה השיטה היעילה ביותר להסיר שיער?

  לייזר, קרמים ממיסי שיער, שעווה או גילוח. לקראת הקיץ שכבר בפתח - כל האופציות הקיימות להסרת השיער המיותר מחלקי הגוף השונים. מה השיטות השונות להסרת שיער תמידית, אילו מוצרים יעזרו לכם לעשות את זה בבית וממה צריך להיזהר בכל שיטה

  ברגליים, בידיים, בגבות, מעל השפה בקו הביקיני ומתחת לביקיני. 98% מהנשים וכ-50% מהגברים מסירים שיער מהגוף, בעיקר לקראת הקיץ. כך עולה מסקר שנערך על ידי חברת סינרון מדיקל. הסקר מצא כי שיטת הסרת השיער העיקרית היא גילוח (35%), ובמקום השני - טיפולים להסרת שיער לצמיתות (22%) ומכשירים חשמליים - (20%).

   

   

  על אף שהגילוח הוא השיטה העיקרית להסרת שיער, מרבית הנשים ציינו שהן סובלות מהחסרונות שלו: הצורך לבצע לעתים תכופות (77%), השיער גדל מהר מדי (69%) וגרימת חתכים ושריטות (56%). אז כדי להימנע מהם, כדאי לעבור לשיטות הנוספות שקיימות להסרת שיער.

   

   עוד כתבות בערוץ פארם נט

   

  הסרת שיער לצמיתות

  תעשיית הסרת השיער מגלגלת מיליארדים ברחבי העולם כולו. האישה האמריקנית, למשל, מוציאה בממוצע 15 דולרים בחודש החל מגיל 15 בו היא מתחילה להסיר שיער. במהלך כל חייה היא תוציא כעשרת אלפים דולרים, מה שהופך את שיטות הסרת השיער לצמיתות לפתרון כלכלי ונוח במיוחד לכל אחת.

   

  במהירות האור: הלייזר

  שיטת הלייזר מבוססת על אנרגיית אור בעוצמה גבוהה באורך גל אחד - קרן האור נקלטת על ידי הפיגמנט בשערה, והופכת לחום, ובכך פוגעת בשערה ומשמידה אותו.

   

  עם השנים, השתכללו מכשירי הלייזר, והמתקדמים ביותר הם ממשפחת ה- Gentle - של חברת הלייזר המובילה "קנדלה"- ה- GentleLase Pro וה- GentleMaxPro - מכשירים אלו מבצעים כמה סוגי טיפולים בנוסף לטיפול בהסרת השיער, כמו גם טיפול בחידוש העור ופיגמנטציה.

   

  מכשירי הלייזר השונים להסרת שיער פועלים באורכי גל שונים, ומכשיר ה- Gentle Lase Pro פועל באורך גל 755 ננומטר, בעל היכולת להסיר אפילו שערות עדינות ופלומתיות, כאלה הנפוצות באזור הפנים.

   

  מכשיר ה- Gentle Max Pro משלב שני אורכי גל – 755 ננומטר ו-1064 ננומטר לטיפול בכל גווני העור, כולל עור שזוף, ומגוון רחב ביותר של גווני שיער.

   

  לצד קרן הלייזר מופעל מכשיר הקירור הדינמי, DCD, הייחודי למכשירים של קנדלה, המגן על העור, מוריד את תחושת הכאב באופן ניכר, ועושה זאת בלי צורך בג'לים המלכלכים ולא נעימים או כל מקור חיצוני אחר של קירור.

   

  המכשירים נושאי אישור FDA האמריקאי, וכן CE האירופאי והם בשימוש בקליניקות רפואיות וקליניקות אסתטיות בפיקוח רפואי בלבד.

   

  • משך סדרת טיפולים: משתנה לפי אזור הטיפול והגיל, ונע בין 6-10 טיפולים לסדרה בדרך כלל.
  •  יתרונות בולטים: נוחות הטיפול, טיפול מהיר ועדין במיוחד המקצר את משך הטיפול ומספר הטיפולים הנדרשים, טיפול בשיער פלומתי, בטיחותיות משופרת לגווני עור כהים.

   

  הבטיחותית: טכנולוגיית elōs

  הטכנולוגיה פותחה בתחילת שנות ה- 2000 על ידי חברת "סינרון מדיקל" בראשותו של ד"ר שמעון אקהויז. מדובר בטכניקת טיפול משולבת הנקראת elōs  - שילוב של שימוש באור ובאנרגיה חשמלית RF.(גלי רדיו).

   

  הטיפול מביא למעשה להרס שורש השערה באמצעות חימום דרך אנרגיה חשמלית בתדר גלי רדיו (RF) ושימוש באנרגית האור מופחתת.

   

  השימוש באנרגיית אור נמוכה יחסית, הוריד משמעותית את תופעות הלוואי, שכן, גלי הרדיו אינם נבלעים על ידי הפיגמנט. שיטת elos מאפשרת שימוש גם בקרב אנשים בעלי גוון עור כהה.

   

  מכשיר הeMax לדוגמה, הפועל בטכנולוגיית elōs, הביא לפריצת דרך בתחום. הוא פותח מתוך מחשבה לבצע הסרת שיער באופן בטיחותי בקרב בעלי עור כהה באמצעות הפחתת השימוש באנרגיית האור, ובהוספת אנרגיה חשמלית (RF) כ'פיצוי'.

    

  • משך סידרת הטיפולים: בדרך כלל בין 6-10 טיפולים לסדרה.
  • יתרונות השיטה: פתרון לבעלי גוון עור כהה, ירידה בתופעות לוואי כמו היפר-פיגמנטציה.

   

  הנגישה: טכנולוגיית IPL

  שיטה נפוצה  להסרת שיער לצמיתות היא שיטת האור הפולסי (Intense Pulsed Light ) או בשמה המקוצר IPL - המושתתת על הבזקי אור. כבר ב- 1997 נתן ה- FDA אישור לשיטה זו כדי להסיר שיער. 

   

  בשיטה זו פועלים מכשירים רבים, כדוגמת DEKA האיטלקי. השיטה מבוססת על שימוש בטווח גלים 500-1200 ננומטר המופעלים באמצעות מנורת הבזק.

   

  • משך סדרת הטיפולים: סדרה של 6-12 טיפולים בדרך כלל , כאשר יש מרווח של כ- 4 שבועות בין הטיפולים.
  • יתרונות השיטה: נגיש במיוחד ונמצא במכוני הטיפוח והקוסמטיקאיות, מחיר נמוך יותר.

   

  הביתית: mē  

  הביקוש העולמי הגובר לניצול זמן יעיל יותר, אשר בא לידי ביטוי בביקוש לביצוע פעולות אסתטיות בבית, היווה את הפוטנציאל העצום של מכשור אסתטי ביתי.

   

  ה- me מבוססת על שילוב שתי אנרגיות שונות ומשלימות המופעלות בו-זמנית, האנרגיה מחממת ומטפלת בזקיק השערה ביעילות ובבטיחות מרבית לדיכוי גדילה מחודשת של השיער. השימוש מתאים לכל גווני העור וצבעי השיער, מתאים לשימוש בגוף ובפנים. המכשיר מאושר FDA לטיפול בכל גווני העור.

   

  • משך סדרת טיפולים: 6-8 טיפולים בהפרש של כשבועיים האחד מהשני.
  • יתרונות השיטה: אינטימיות ביתית, זמין ונגיש בבית, ללא כאב, אפשרות ליותר ממשתמש אחד על כל מכשיר, מחיר נוח, קל וידידותי לשימוש, בטיחותי.

   

  הסרת שיער בלייזר. האם זה מתאים לך? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  הסרת שיער בלייזר. האם זה מתאים לך?(צילום: shutterstock)

   

  הסרת שיער לזמן מוגבל

  רובנו נתקלנו בשיטות להסרת שיער לזמן מוגבל כמו שעווה, משחות להסרת שיער ומכונות למריטת שיער. שירלי קטרון, רוקחת סופר-פארם, מסבירה כי חשוב מאוד להתאים את השיטה שפועלת בצורה הטובה ביותר. "למי שיש עור בהיר צריך לבחור שיטה אחרת מזו של בעלי עור כהה".

   

  קטרון מוסיפה כי יש הבדל מהותי בין הסרת שיער ברגליים לבין הסרה באזורים אינטימיים ורגישים יותר. "אמנם השיטות הן אותן שיטות, אבל חשוב להיזהר כדי לא לגרום לנזק. בכל מקרה כדאי לבדוק רגישות לחומרים במקום מוסתר, לפני שמתחילים".

   

  veet- רצועות שעווה להסרת שיער שצריך לחמם בכף היד. ישנן רצועות גם למקומות הרגישים, ומצורפים לערכה גם מגבונים המכילים אלוורה להרגעת המקום לאחר ההסרה.

   

  בסדרה הזו קיימים גם קרמים להסרה מהירה, ספריי ומשחה. כל אלה הם יעילים באותה מידה, ההבדל הוא במהירות ההסרה. קיים גם רול שעווה למריחה קלה יותר. קיים גרם קרם להסרה בזמן המקלחת.

   

  אורנה 19 - סדרת מוצרים להסרת שיער, החל משעווה קרה לחימום עצמי בבית, משחות להסרה מהירה וספריי. בכל ערכה יש גם מרית המיועדת להסרת השיער וקרם המכיל אלוורה להרגעה.

   

  Life - שעווה בקופסה הניתנת לחימום ביתי. ניתן לרכוש גם רצועות מוכנות כדי להשתמש בבית.

   

  בראון -  silk epil  מוצר למריטת שיער מהרגליים ומהגוף.

   

  jolen - קרם להבהרת שיער כהה מיותר. ניתן להשתמש גם על שיער הפנים.

   

  nair - סדרת מוצרים - ביניהם רצועות שעווה, וקרם להסרת השיער. קיים גם מוצר של שעווה רול המיועד לשיער הפנים.

   

  satin care - ג'ל גילוח המיועד במיוחד לנשים. יש בריח לוונדר ויש גם לעור רגיש עם אלוורה.

   

  מוצרים טבעיים

  שיק- שעווה קרה טבעית למיקרוגל על בסיס פסיפלורה ושעווה קרה טבעית על בסיס דבש המועשרת בפרופוליס ורכיבי הזנה טבעיים.

    

  ג'ויה- שעווה חמה וקרה המיועדת לאזורים שונים כולל הפנים ואזור קו הביקיני. הסדרה כולה מבוססת על רכיבים טבעיים ומכילה שעוות דבורים טבעית, דבש, פרופוליס ואלוורה התורמים להרגעת העור.

   

  SHOW FRUITS  של "כצט" -  סדרת שעוות להסרת שיער, המאופיינת בניחוחות פירותיים מרעננים: "תות טבעי", "מנגו טבעי" ו"תפוח טבעי". הרכב השוועה מבוסס על דבש וחומרים טבעיים בלבד ומועשר בתמצית שורש הג'נסינג. חום השעווה מרכך את שורש השערה ובשל כך מקל על תלישתה. 

   

  איך הסרת שיער יכולה להיות מסוכנת?

  ד"ר סילביו אויסלנדר, מנהל מקצועי מרכזי רונית רפאל מדע היופי, אומר כי למרות שמדובר בפעולה כמעט שגרתית, חשוב מאוד להיזהר ולשמור על כללי בטיחות בכל אמצעי להסרת שיער. 

   

  גילוח: השיטה הזו משאירה את העור חשוף לפציעה, במיוחד אם מדובר בער רגיש. חשוב מאוד להקפיד על היגיינה - כדי למנוע זיהומים. לרחותץ את המקום לאחר ההסרה ולמרוח משחה מחטאת. מומלץ להימנע מהזעה מיד לאחר ההסרה, כדי למנוע היווצרות של פצעונים.

   

  שעווה: עלולה להיות חמה מדי לגרום לכוויה. בניגוד למיתוסים, מריטה באמצעות שעווה לא גורמת להופעת ורידים. אם השעווה חמה מדי, זה מה שיכול להשפיע על הוורידים אחת הסכנות הנפוצות בשיטה הזו הוא זיהום סביב זקיקי השיער.

   

  בעלות עור כהה עלולות לסבול מפיגמנטציה לאחר הסרת שיער בשעווה. גם הסרת שיער בחוט, סוכר או פינצטה או מכונות לתלישה, עלולות לגרום לסכנה דומה לזו של שעווה.

   

  משחות ממיסות שיער: עלולה להיגרם כוויה כימית, אם לא מקפידים על ההורות. כדאי לבדוק רגישות לחומרים הפעילים, חלפני שמתחילים.

   

   לייזר: עלול לגרום לחימום יתר לשורש של השיער ולגרום לנזק. טיפול בלייזר יכול להשאיר אדמומיות על העור ולגרום לשינוי צבע העור לבעלי עור כהה. רצוי להסיר בשיטה זו שיער רק בתקופת החורף, כי לא מומלץ להיחשף לשמש במהלך הטיפול.

   

  טעויות נפוצות בהסרת שיער

  למרות הניסיון הרב שיש לרובנו בהסרת שיער, עדיין יכול להיות שאתם עושים טעויות בלי לדעת למה. להלן הטעויות הנפוצות והדרך להימנע מהן:

   

  לא לשכוח למרוח קרם על המקום: לא משנה באיזו שיטת הסרת שיער בחרתם, כדי להימנע מצמיחה הפוכה ושיערה חודרנית לאחר הגילוח, כדאי להשתמש בקרם גוף עם חומצת אלפא הידרוקסי, אשר מסייעת בטיפול בעור יבש.

   

  הקרם יגרום לתאים מתים ליפול וימנע משיערות חודרניות לצמוח. את הקרם עדיף להתחיל למרוח לאחר היום השלישי של הסרת השיער.

   

  אל תעשי פרצוף: אנשים רבים מעוותים את הפרצוף בזמן שהם מתקרבים אל המראה המגדילה ומורטים את הגבות וזו טעות. הרמת הגבות או כיווצן, יגרום לך למרוט גבות שלא התכוונת.

   

  כאשר מרפים את הפנים ומביטים במראה כאשר השרירים לא מתוחים, המבנה האמיתי של הגבה משתקף ולכן המריטה תהיה נכונה ומדויקת ולכן לא יהיה כאן מקום לטעויות.

   

  שעת הגילוח: אחת הטעויות הנפוצות היא להתגלח בבוקר לאחר הלילה כאשר הרגליים מתנפחות מעט. כדי להשיג גילוח חלק וסגור, רצוי לגלח בערב.

   

  לא במים: אם אתם מעוניינים להתגלח בזמן שאתם עושים אמבטיה חמה, יש לבצע את הגילוח מיד עם הכניסה לאמבטיה. תוך עשר דקות במים חמימים, הרגליים הופכות ליותר מנופחות מה שיוריד את איכות הגילוח.

   

  להב משונן: רופאי העור לא ממליצים על שימוש חוזר בסכיני גילוח, העלול לפגוע באיכות הגילוח ולגרום לדלקות עור. כדי להפיק גילוח טוב, מומלץ להחליף סכין הגילוח כל ארבעה גילוחים, או להשתמש בסכין חד פעמית.

   

  נגד כיוון הצמיחה: על מנת לגלח באופן החלק ביותר כדאי להשתמש בקצף גילוח ונגד צמיחת השיער.

   

  טיימינג: אחת הטעויות הנפוצות בהסרת שיער בשעווה, הנה קוצר הרוח בהמתנה מטיפול לטיפול, כאשר מבצעים הסרה בשעווה, כדאי לקחת בחשבון לפחות ארבעה שבועות. הסרה בשעווה צריכה להיות שהשערות באורך אינץ' אחד לפחות.(2.5 ס"מ).

   

  טכניקה: הטכניקה קובעת, כאשר משתמשים בבד להסרה בשעווה, יש למשוך את העור המתוח בכיוון ההפוך לקריעת הרצועה, אם זה לא ייעשה באופן הזה, סוף הטיפול יכול להיות מלווה בחבורות כחולות.

      

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השיטה העיקרית בה נשים משתמשות להסרת שיער היא גילוח
  צילום: index open
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים