שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

נלחמים בזמן: 10 דרכים להצעיר הפנים ב-10 שנים

להימנע מקרמים כבדים במיוחד, לעסוק בפעילות גופנית, להסיר כתמים שנוצרו בעור ולא לפחד מבוטוקס במידה. 10 פעולות מומלצות שיגרמו לעור הפנים שלכם להיראות צעיר ונמרץ הרבה יותר. סדרה חדשה

כולם רוצים להרגיש צעירים ולהיות צעירים, גם כשהשנים כבר נוקפות. אבל האם אפשר להילחם בפגעי הזמן ולנצח? מסתבר שאפשר. 10 כללים פשוטים שיעזרו לכם להיראות צעירים בעשור שלם.

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet
 

1. עסקו בפעילות גופנית סדירה

פעילות גופנית סדירה מצמצמת את אחוזי השומן בפלג הפנים התחתון ומשפרת את הניקוז הלימפתי מאזור הראש והצוואר.

 

בכך נשמרים חיטובי הפנים האופייניים לפנים צעירות ומצומצמת הופעת התפיחות האופיינית לעיניים וקו הלסת המופיעה עם העלייה בגיל. השפעות האימון הגופני ניכרות לעין כבר למן השבועות הראשונים לתחילת אימון גופני סדיר.

 

קיראו עוד על טיפולים מצעירים

 

2. הימנעו משימוש אינטנסיבי בתכשירים קוסמטיים עשירים במיוחד

כדאי להימנע גם מתכשירים המתפיחים את הפנים. בשימוש ממושך הם גורמים לדיכוי הייצור העצמוני בבלוטות החלב שבעור במנגנון של היזון חוזר שלילי. עובדה ההופכת את עור הפנים ליבש ורגיש במיוחד ולתלות קיצונית של העור בליחוח חיצוני.

 

בעקבות הפרזה בשימוש בתכשירים קוסמטיים עשירים באזור העיניים עלולות להופיע גם "שקיות" מתחת לעיניים, הנגרמות מבצקת מקומית באזור העפעפיים העדין ויוצרות דווקא מראה עייף ובוגר לגיל.

 

יש להשתמש בתכשירים אלה רק לפני אירועים מיוחדים, כטיפולים המיועדים לשיפור קוסמטי קצר מועד של עור הפנים.

 

3. השתמשו בתכשירים המבוססים על חומצה רטינואית

לאלה מביניכם המוכנים לוותר על חשיפה לקרני השמש, הרי ששימוש בתכשירים רפואיים המבוססים על חומצה רטינואית בשילוב עם חומצות מסוג אלפא וביטא הידרוקסי במינונים גבוהים, ישפרו את חזות פניכם כבר בטווח הקצר על ידי הבהרתו הכללית של העור ושיפור מרקמו.

 

בטווח הארוך התכשירים יאטו באופן דרמטי את קצב הזדקנות העור ואפילו יקטינו את הסיכון שלכם ללקות בסרטן עור מסוג תאי הקשקש (הנפוץ מכולם).

 

על מנת להגיע לתוצאות אופטימאליות בשימוש בתכשירים אלה רצוי לבצע עלייה הדרגתית בריכוזי החומרים הפעילים על מנת למנוע גירוי קיצוני.

 

4. העדיפו תכשירים המכילים פפטידים

למי שאינו מוכן לוותר על שיזוף בקיץ, יש בהחלט להעדיף תכשירים קוסמטיים חדשניים המכילים פפטידים. פפטידים הם חלבונים זעירים, שנתגלו ופותחו במהלך השנים האחרונות, ומשמשים כמוליכים בין תאיים.

 

הם נמצאו כיעילים בהאטת קצב הזדקנות העור במנגנון של העלאת ייצור רקמת החיבור כגון מולקולות הקולגן, האלסטין וחומצה היאלורונית.

 

שימוש ממושך בתכשירים מבוססי פפטידים נתגלה כדומה ביעילותו לשימוש בחומצה רטינואית המחייבת מרשם רפואי, ואינו מחייב כאמור הימנעות מחשיפה לשמש. תכשירים אלה מיוצרים כיום על ידי מרבית היצרנים בעולם ולרוב אינם יקרים ממוצרי קוסמטיקה אחרים.

 

5. תחשבו בחיוב על טיפול בבוטוקס

אם אתם בני למעלה מ-34 וכבר מזהים קמטים בין הגבות שלכם גם שאינכם זועפים, או קמטי חיוך בזויות העיניים גם כשאינכם מחייכים, שקלו לעבור טיפול בבוטוקס.

 

השפעתו מרפת השרירים על חזות הפנים הכוללת היא יוצאת דופן מאחר והטיפול מרגיע את מבע הפנים הכללי ומרחיב את מפתח העיניים - תנאי לחזות צעירה, וזאת כמובן מעבר כמובן להחלקת הקמטים הנראים לעין.

 

 

למה שלא תנסו בוטוקס? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
למה שלא תנסו בוטוקס?(צילום: shutterstock)

 

6. בצעו מילוי בשפתיים

הציצו במראה וכווצו השפתיים כמו בתנועת שריקה. אם אתן מזהות קמטים מאונכים החורצים את קו המתאר של שפתיכן שקלו ביצוע מילוי בחומצה היאלורונית בקו המתאר בלבד.

 

טיפול מדויק זה בקו המתאר של השפתיים אינו משנה את צורתן ואינו מנפח אותן אלא משחזר בטבעיות רבה את מבנה השפתיים המקורי שהיה לכן בעבר.

 

שפתיים מקומטות אי אפשר להסתיר על ידי שפתון והפגיעה במראה הפנים הכללי היא קשה. בגברים תופעה זו של קימוט אופייני נפוצה הרבה פחות בגלל קיומם של זקיקי שיער באזור המעבים את העור ודוחים התקמטותו.

 

7. הסירו את הכתמים שנוצרו בעור

אם אתם בהירי עור ובני למעלה משלושים וחמש, סביר להניח כי אתם כבר סובלים מדרגה זו או אחרת של כתמי שמש, נמשים, כתמי פיגמנטציה וגוון עור שאינו אחיד וצח כבעבר.

 

נטייה זו של העור לאבד את אחידות הגוון שלו עם העלייה בגיל היא הגורם הראשון והמרכזי הפוגע בחזות הפנים הצעירה האופיינית לגיל העשרה וגם נתגלתה כסיבה המרכזית להזדקקות נשים לשימוש בתכשירי בסיס כגון מייק-אפ וקונסילר.

 

כיום ניתן על ידי טכניקות אור מתקדמות (OPL) להסיר את מוקדי המלנין- הצבען שבעור היוצר את הכתמים בטיפולים ספורים ובאופן מיידי הנראה לעין.

 

8. מלאו את שקעי ארובות העיניים

עיניים הן הראשונות להסגיר את גילנו. שקעים בארובות העיניים התחתונות הן גורם מרכזי ביצירת מראה עייף ובלוי.

 

משיחתו של קונסילר בהיר אמנם מקלה זמנית על הכהות האופיינית, אולם אינה יכולה למלא את השקעים הנגרמים בגלל הידלדלות רקמת החיבור שבדרמיס ואיבוד רקמת השומן בהיפודרמיס-הרקמה התת עורית.

 

שקעים אלה ניתן למלא על ידי הזרקה טיפתית ומבוקרת של חומצה היאלורונית המתאימה לכך לרקמה התת עורית שבאזור לקבלת הצערה מיידית של מבע העיניים והענקת חיות לפנים כולן.

 

9. נסו טיפול לייזר

עור צעיר נאמד בכמות האור שהוא מחזיר. קמטים, קמטוטים, צלקות אקנה ישנות ומרקם עור שאינו חלק פוגמים כולם ברפלקסיה של קרני האור הניתזות מהפנים ופוגמים בכמות האור השבה מהן.

 

על מנת להגדיל את המוארות של הפנים, ניתן לעבור כיום טיפולי לייזר פרקציונלים, המאפשרים פציעה מיקרוסקופית נקודתית ומבוקרת של רקמת הדרמיס-שכבת העור העמוקה, המביאה לעלייה דרמטית של ייצור רקמת החיבור בעור במהלך שבועות ספורים.

 

טיפולים אלה הם קצרים ובעלי השפעה מרחיקת לכת על טקסטורת העור הכללית כמו גם על קמטוטים וטונוס העור.

 

10. אל תפחדו מטיפולים קוסמטיים

אם אתם מזהים כבר קמטים עמוקים מצידי האף, או קמטים מצידי השפתיים התחתונות, או אם אבדה לכם מלאות הלחיים ואתם מזהים כבר את צניחתו של קו הלסת, הרי שאלה הם- הגורמים המרכזיים ביותר ליצירת המראה הבוגר האופייני.

 

אין כיום טיפול אחד המאפשר תיקון אופטימאלי של כל הגורמים יחדיו. עם זאת, שילוב של הזרקות חומצה היאלורונית במרקמים שונים מאפשרת השבת קימורי הלחיים ומילוי הקמטים העמוקים, כמו גם משמשת בהזרקה טיפתית לעיצובו של הסנטר.

 

לטיפול ברפיון עור הצוואר ניתן לשלב שימוש בלייזר פרקציונלי וזריקות בוטוקס להעלמת פתילות הצוואר. גם אם שקלתם ביצועה של מתיחת פנים כירורגית הרי שעליכם לדעת כי אינה פוטרת מהצורך שבהשבת קימורי לחיים או תיקון טקסטורת העור והבהרת כתמי הגיל והפיגמנטציה.

 

הכותב הוא רופא כללי, יועץ מומחה לתוספי תזונה ורפואה אסתטית

 

 

 


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא לפחד מטיפולים קוסמטיים שיעזרו לעור להישאר צעיר
צילום: IndexOpen
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים