שתף קטע נבחר

צפו: בנייני הרכבת נהרסים לטובת מגדל יוקרה

שני בנייני שיכון בגבעתיים, הכוללים 36 דירות ישנות, נהרסו לטובת הקמת מגדל מגורים בגובה 24 קומות במסגרת פרויקט "פינוי-בינוי". המגדל יכלול 144 דירות חדשות בשטח של 112 מ"ר בממוצע עם מרפסות ושתי חניות לכל דירה. צפו בסרטון

פרויקט פינוי-בינוי קורם ברגעים אלה עור וגידים בגבעתיים : חברות הנדל"ן משהב ומבני אופיר הורסות בשעות אלה שני בנייני מגורים הכוללים 36 יחידות דיור ברחוב ערבי נחל בגבעתיים, במסגרת פרויקט התחדשות עירונית. זאת במטרה להקים במקום מגדל מגורים בן 24 קומות שיכלול 144 יחידות דיור. עלות ההשקעה בהריסה ובבנייה הצפויה נאמדת בכ-200 מיליון שקל.

 

כתבות אחרונות על פינוי-בינוי בערוץ הנדל"ן :

 

הדיירים המתגוררים כיום בשיכון (בנייני רכבת) מפנים דירות בשטח של 70 מ"ר, ובמקומן יוכלו להתגורר בפרויקט החדש שנקרא "סנטרל הייטס".

 

הפרויקט יכלול דירות חדשות בשטח של 112 מ"ר עם מרפסות בשטח של 12 מ"ר וכן שתי חניות לכל דירה ומחסן. בפרויקט החדש ייבנו דירות 3 חדרים בשטח של 90 מ"ר, דירות 4 חדרים בשטח של 100 מ"ר, דירות 4.5 חדרים בשטח של 112 מ"ר ודירות 5 חדרים בשטח של 123 מ"ר.

 

צפו בסרטון הריסת הבניינים:

 

כתב: אלפי שאולי. צילום ועריכה: אלי מנדלבאום

 

בנייני הרכבת, רגע לפני ההריסה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
בנייני הרכבת, רגע לפני ההריסה(צילום: מוטי קמחי)
 

 

שר השיכון מתכונן להריסות (צילום: חן גלילי) (צילום: חן גלילי)
שר השיכון מתכונן להריסות(צילום: חן גלילי)

 

ההריסה בעיצומה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ההריסה בעיצומה(צילום: מוטי קמחי)

 

הריסת הבניין. במקומו ייבנה מגדל בגובה 24 קומות (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הריסת הבניין. במקומו ייבנה מגדל בגובה 24 קומות(צילום: מוטי קמחי)

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 

שר השיכון: "אין סיבה לאיטיות בפרויקטים"

במעמד הריסת המבנים השתתפו היום (ה') שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, וראש עיריית גבעתיים, ראובן בן שחר. "אין סיבה שפרויקטים של התחדשות עירונית יתקדמו בקצב איטי כפי שקורה כיום", אמר השר אריאל, "אני מודע לכך שמדובר בבעיה לאומית אמיתית. נעשה מאמץ לקצר את תהליכי הביורקרטיה בפרויקטים מסוג זה ברחבי הארץ".

 

גולן מאיר (79), דייר בפרויקט, סיפר: "מדובר בפרויקט שהחל לפני 11 שנים, ו-7 שנים מאז הוחתמו הדיירים. חיכינו המון זמן לרגע זה ואנו מתרגשים מהמעמד. במסגרת הפרויקט החדש נקבל דירה חדשה בשטח של 120 מ"ר במקום הדירות הישנות של 60 מ"ר.

 

בני קרת, מנכ"ל אזימוט, המשמש כיועץ האסטרטגי של החברות המקימות את המתחם הדגיש כי "מדובר בפרויקט התחדשות עירונית הראשון בסיטי החדש של גבעתיים, הממוקם במפגש הערים גבעתיים, רמת גן ותל-אביב. המתחם יהיה אחד הגדולים בארץ וישלב מגורים, משרדים ומסחר".

 

לדבריו, "המגדל הראשון בפרויקט כבר קיים, וכעת לאחר ההריסה יתחילו בבניית המגדל השני, כאשר מתוכננים שני מגדלים נוספים בפרויקט. המתחם משמש דוגמה חיה לתהליך של התחדשות עירונית כהלכתה, הן מבחינת הליך הפינוי לצורך מגורים והן מבחינת הבינוי והפיתוח הסביבתיים הטבועים בהתחדשות עירונית, וכולל מחשבה ותכנון של מעברים רגליים, נגישות לתחנת הרכבת ולעורקי התחבורה המרכזיים". את הפרויקט מנהלת חברת וקסמן גוברין גבע.

 

הדמיית פרויקט סנטרל הייטס בגבעתיים  (הדמיה: n-trace  ) (הדמיה: n-trace  )
הדמיית פרויקט סנטרל הייטס בגבעתיים (הדמיה: n-trace )

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הריסת המבנים, היום
צילום: מוטי קמחי
הדמיה: n-trace
הדמיה של פרויקט סנטרל הייטס החדש בגבעתיים. במקום בנייני הרכבת
הדמיה: n-trace
מומלצים