שתף קטע נבחר

יש חתן, יש כלה, אבל אין כסף. אז איך מתחתנים?

בניגוד למה שחושבים, צעיר ממוצע באיחוד האמירויות לא נהנה מעושר רב וכשהוא רוצה להינשא הוא מתקשה לשלם מוהר למשפחת רעייתו לעתיד וגם לממן את עלויות החתונה הגבוהות. יוזמה חדשה באה לסייע לו ועל הדרך לפתור את בעיית הרווקות

מי מאיתנו לא שמע על העושר הבלתי נדלה במדינות המפרץ ובאיחוד האמירויות בפרט. אולם, נראה שגם במישור הכלכלי הבעיות אצל שכנינו הערבים לא שונות בהרבה משלנו: השייח מוחמד בן זאיד אל נהיאן, יורש העצר של נסיכות אבו דאבי וסגן מפקד הכוחות המזוינים באיחוד האמירויות, הציג באחרונה יוזמה מהפכנית שמטרתה להוזיל את העלויות של חתונות שנערכות באיחוד האמירויות.

  

עוד חדשות בעמוד הפייסבוק של ynet

 

"חלון למזרח התיכון" - כתבות אחרונות:

התליין היחיד במצרים מתוודה: הגשמתי חלום חיים

טרנד מצרי: משרדי שידוכים מציעים רעולות פנים

על שיפוד: סעודיה מקבלת את הארבה בפה פתוח

אפילו בסוריה המדממת, האהבה מצליחה לנצח

אונס בכיכר העיר. המהפכה פסחה על נשות מצרים

 

בניגוד למה שחושבים, צעיר ממוצע באיחוד האמירויות לא נהנה מעושר רב. הוא סובל בין היתר מיוקר המוהר שהוא צריך להביא למשפחת רעייתו לעתיד ומהעלויות הרבות שכרוכות בארגון חתונה. לפיכך, שתי אפשרויות עומדות בפניו - לא להתחתן או להתחתן עם אשה זרה ובכך לחסוך כסף רב. העלות הגבוהה של החתונות והימנעותם של גברים צעירים להתחתן עם מקומיות יצרו תופעה קשה של עלייה חדה בשיעור הרווקות באיחוד האמירויות ובנסיכות אבו דאבי בפרט.

  

בנו של מייסד איחוד האמירויות נותן דוגמה אישית ונישא בחתונה המונית

 

כאן נכנסת לתמונה יוזמתו המהפכנית של יורש העצר באבו דאבי. במסגרת היוזמה, החתונות ייערכו במשך שעתיים בלבד בין השעה 16:00 ועד השעה 18:00. בחתונות לא יוגשו ארוחות עיקריות ויהיה ניסיון לצמצם את החתונות המפוארות והבזבזניות שנערכות בבתי מלון. מה עוד כוללת היוזמה? העלויות של החתונה יופחתו והיא תהיה הרבה יותר פשוטה והרשויות יעודדו את הזוגות הצעירים לערוך חתונות המוניות. אם היוזמה תצא לפועל הרי שהיא תסייע להפחית את הנטל שאותו צריכים צעירים באיחוד האמירויות לשאת מרגע הקמת משפחותיהם.

 

חתונה בלי מנות עיקריות

מניסיון העבר, יוזמות רבות - ובהן כאלה שהוגדרו מהפכניות - נידונו לכישלון ולא עברו לשלב המעשי.

עם זאת, הבכירים באיחוד האמירויות הוכיחו שהם לא מסתפקים רק ביוזמות ודיבורים אלא גם נותנים דוגמה אישית לבני העם שלהם. השייח עומר בן זאיד אל נהאין, בנו של מייסד איחוד האמירויות השייח זאיד בן סולטאן אל נהיאן, נישא באחרונה בחתונה המונית שבה השתתפו עוד כמה זוגות של אזרחים מן השורה. בחתונה לא הוגשו מנות עיקריות והיא לא נערכה במקום מפואר וגם לא ארכה יותר משעתיים.

 

התגובות ליוזמה של יורש העצר של נסיכות אבו דאבי לא איחרו לבוא והן היו ברובן חיוביות. צעירים וצעירות מאיחוד האמירויות אמרו כי היוזמה מורידה מעל גבם את הנטל הכספי הגדול שכרוך בארגון חתונה ומסירה מהם מכשולים רבים בדרך לנישואים. הם סיפרו למשל כי עלות חתונה באיחוד האמירויות עשויה להגיע כיום ליותר ממיליון דרהם (כ-273 אלף דולר) ולא פחות מ-500 אלף דרהם (כ-137 אלף דולר). עוד טענו הצעירים והצעירות כי היוזמה גם תפתור את משבר גיל הנישואים המאוחרים בקרב שני המינים באיחוד האמירויות וגם את הבעיה הקשה של שיעור רווקות גבוה.

  

הנטל הכספי מפריע לצעירים רבים להקים תא משפחתי חדש. אבו דאבי (צילום: mct) (צילום: mct)
הנטל הכספי מפריע לצעירים רבים להקים תא משפחתי חדש. אבו דאבי(צילום: mct)

 

עבדאללה ראשד מאיחוד האמירויות אמר כי עלויות חתונה לצעירים באיחוד האמירויות מגיעות בממוצע למיליון דרהם. סכום זה כולל בין היתר את המוהר שניתנת למשפחת הכלה, ריהוט הבית של בני הזוג, קניית אוכל ומשקאות לחתונה והשכרת אולם אירועים. "העלויות הגבוהות גורמת לכך שרוב צעירים לא מתחתנים במשך שנים רבות ומחכים עד שיוכלו להשיג סכום כסף גדול שיאפשר להם לשאת בעלויות החתונה", אמר ראשד.

 

על רקע הצגת היוזמה המהפכנית, מרים יוסף מאיחוד האמירויות אמרה ש"כעת אין שום הצדקה לצעירים באיחוד האמירויות להינשא בגיל מאוחר או לברוח מנישואים לצעירה מקומית ולהתחתן עם זרה באמתלה שהנישואים לאשה מקומית יקרים מאוד".

לדבריה, "היוזמה של יורש העצר של אבו דאבי תפחית את שיעור הרווקות שהתפשטה כמו מגיפה בין הצעירות באיחוד האמירויות ותטפל בבעיה הזו באופן ניכר. כמו כן, היא תפחית את הנטל הכספי שמונח על הצעירים שרוצים להתחתן ותחסוך מאות אלפי דרהם".

 

יוסף הוסיפה כי "יש לדבוק במנהגים ובמסורות הנאצלות של החברה באיחוד האמירויות ולחזור לפשטות, לא להגזים ולהתרחק מהמסורת העיוורת שרוב האזרחים באיחוד האמירויות הולכים לפיה בחייהם באופן כללי ולא רק בחתונות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
עסק יקר (אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים