שתף קטע נבחר

ראש העין תורחב: ניתנו היתרי בנייה לאלפי דירות

שנתיים אחרי ששווקו קרקעות בשכונות החדשות בראש העין, ניתנו היום היתרי בנייה ל-2,300 דירות חדשות, ובהמשך יתקבלו היתרים לבניית 2,450 דירות נוספות. בכך תהפוך העיר לאחד ממתחמי המגורים הגדולים ביותר באזור המרכז

על רקע הבחירות המקומיות הקרובות, נראה כי ראשי הערים עובדים במרץ כדי להיבחר לקדנציה נוספת - ומשקיעים, בין היתר, בתחום הדיור והתשתיות. הבוקר (ג') הכריז ראש עיריית ראש העין, משה סיני, על יציאה לדרך של שכונה חדשה בעיר, שעתידה לכלול אלפי יחידות דיור - מה שיהפוך אותה לאחד ממתחמי המגורים הגדולים באזור מרכז הארץ. ההכרזה מגיעה כשנתיים לאחר שהקרקעות בשכונה שווקו - אולם לא התקבלו היתרים לבנייה.

 

כתבות נוספות על ראש העין בערוץ הנדל"ן :

 

בסיור שערך עם שר השיכון, אורי אריאל, ועם מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, בגן לאומי מגדל צדק בעיר, הודיעו השלושה על שחרור היתרי בנייה לכמעט 5,000 יחידות דיור בשכונה. בשלב זה ניתנו היתרים ל-2,300 יחידות דיור ובהמשך מתוכנן סבב נוסף של מתן היתרים. בסך הכל יינתנו היתרי בנייה ל-4,750 יחידות דיור. לצד הבנייה, משרד השיכון הקציב עשרות מיליוני שקלים לטובת פיתוח גן לאומי מגדל צדק. במשרד השיכון מציינים כי החלטה זו מהווה הסרת חסם מרכזי שמנע את בניית השכונה עד עתה.

 

"ראש העין מהווה את אחד ממרכיבי הפתרון למצוקת הדיור באזור המרכז, לצד המשך תכנון ושיווק קרקעות במרכז, בפריפריה ובכל רחבי הארץ", נמסר ממשרד השיכון. עד כה, הוסיפו במשרד, השקיעה המדינה בפיתוח השכונה 470 מיליון שקל, ובכוונתה להשקיע עוד מאות מיליוני שקלים בהמשך.

 

ראש העיר משה סיני (מימין), שר השיכון אורי אריאל ומנכ"ל משרד רה"מ הראל לוקר בשכונה החדשה בראש העין, היום (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
ראש העיר משה סיני (מימין), שר השיכון אורי אריאל ומנכ"ל משרד רה"מ הראל לוקר בשכונה החדשה בראש העין, היום(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

 

במהלך הסיור סוכם בין משרד השיכון לעיריית ראש העין על תמהיל דירות הכולל גם דירות קטנות וגם מכרזי "מחיר למשתכן" לטובת הזוגות הצעירים. השר אוריאל אמר כי בכוונתו להמשיך לשווק דירות קטנות בכל מקום בו הדבר ניתן, לצד דירות מוזלות ודירות להשכרה ארוכת טווח.

 

יצוין כי במסגרת מכרזי "מחיר למשתכן" כבר שווקו כ-450 דירות בשכונות החדשות בראש העין, עם הנחות על מחיר השוק. בכוונת רשות מקרקעי ישראל ומשרד השיכון לשווק כ-1,500 יחידות דיור נוספות בתקופה הקרובה.

 

"יש כאן עירייה וראש עיר שרוצים ולא רק מוכנים לשתף פעולה, אלו אנשים שמאמינים שצריך לתרום ולהיות שותפים ובהחלט גם להיעזר בנו - וזה מה שאנחנו צריכים מראשי הרשויות", אמר שר השיכון. "בלי השלטון המקומי אי אפשר לעשות שום דבר. לא תמו האתגרים, אבל אני שמח שאנו יוצאים לדרך ורואים את העבודות המתקדמות בשטח. ראש העין זה מרכז הארץ".

 

מנכ״ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, הוסיף כי "לממשלת ישראל ולראש הממשלה יש מחויבות עמוקה לפעול להורדת מחירי הדיור ולדאגה לכך שצעירים יזכו לדיור בהישג יד".

 

הרצליה: פינוי-בינוי במרכז העיר

גם ראש עיריית הרצליה, יונתן יסעור, אשר שימש עד לא מזמן כסגנה של יעל גרמן, ראש העירייה ב-14 השנים האחרונות וכיום שרת הבריאות, מקדם תוכניות דיור בעיר. עיריית הרצליה הודיעה היום כי ועדת המשנה לוועדה המקומית הרצליה אישרה לקדם הפקדה של תוכנית "פינוי-בינוי" במרכז העיר, שתכלול הקמת מגדל מגורים בן 22 קומות.

 

כתבות נוספות על הרצליה בערוץ הנדל"ן :

 

המגדל ייבנה במתחם רמב"ם, סמוך לתחנה המרכזית, במקום 3 בניינים בני 3 קומות הכוללים 33 יחידות דיור. במגדל, שיכלול 5 דירות בכל קומה, מתוכננות להיבנות 76 יחידות דיור חדשות. כמו כן, כוללת התוכנית שני מרתפי חניה עבור הדירות. המגדל, שחזיתו תפנה לרחוב בן גוריון, ישתלב עם שני מגדלים נוספים המתוכננים במתחם התחנה המרכזית.

 

לדברי יסעור, "קידום התוכנית משתלב בתפיסה הכוללת להתחדשות עירונית במרכז העיר, הן של פינוי מתחמים ישנים ובנייה חדשה, והן בקידום מהיר של תוכניות תמ"א 38 לחיזוק בניינים והוספת קומות מגורים".

 

הדמיה של המתחם החדש ברחוב רמב"ם בהרצליה (הדמיה: אדריכל גיל שנהב) (הדמיה: אדריכל גיל שנהב)
הדמיה של המתחם החדש ברחוב רמב"ם בהרצליה(הדמיה: אדריכל גיל שנהב)

 (הדמיה: אדריכל גיל שנהב) (הדמיה: אדריכל גיל שנהב)
(הדמיה: אדריכל גיל שנהב)

 

ואילו עיריית רעננה הודיעה כי היתרי בנייה ראשונים עבור פרויקט "סול 1" בשכונה החדשה נווה זמר בעיר יתקבלו בחודשים הקרובים. זאת לאחר שבימים האחרונים הושלמה רכישת קרקע לפרויקט על ידי קבוצת הרכישה של חברת היילנד. על הקרקע צפוי להיבנות פרויקט יוקרתי הכולל 22 יחידות דיור בשני בניינים. עלות הקרקע מוערכת בכ-20 מיליון שקל.

 

הפרויקט ייבנה על שטח של כשני דונם ועליו ייבנו שני בנייני בוטיק בגובה 5 קומות עם 11 דירות בכל בניין. תמהיל הדירות יכלול דירות 4-5 חדרים, פנטהאוזים, מיני פנטהאוזים ודירות גן. פרויקט נוסף בשכונה של היילנד יכלול 26 דירות בהיקף בנייה מתוכנן של כ-3,500 מ"ר. דירת 4 חדרים בשטח של 92 מ"ר עם מרפסת בשטח של 14 מ"ר תעלה החל מ-1.89 מיליון שקל.‏‏

 

הדמיה של פרויקט סול 1 ברעננה. למטה: מבט מבפנים (הדמיה: ארט קריאייטיב) (הדמיה: ארט קריאייטיב)
הדמיה של פרויקט סול 1 ברעננה. למטה: מבט מבפנים(הדמיה: ארט קריאייטיב)

 (הדמיה: ארט קריאייטיב) (הדמיה: ארט קריאייטיב)
(הדמיה: ארט קריאייטיב)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש העין. תהפוך למתחם המגורים הגדול במרכז הארץ
צילום: עידו ארז
מומלצים