שתף קטע נבחר

לפיד ושלום אישרו: פיקוח על מחירי הגז הטבעי

שרי האוצר והאנרגיה חתמו על צו הקובע כי חברות המוכרות או משווקות גז טבעי יחויבו בדיווח על רווחיהן ועל המחירים שהן גובות. המטרה: מניעת ניצול לרעה של היעדר תחרות בשוק זה

שר האוצר יאיר לפיד, ושר האנרגיה והמים, סילבן שלום, חתמו היום (ג') על צו הקובע כי חברות המוכרות או משווקות גז טבעי יחויבו בהעברת דיווח על רווחיותן והמחירים שהן גובות למפקחת על המחירים במשרד האנרגיה והמים. 

 

הסיפורים הכי חמים - לפני כולם - בפייסבוק של ynet

 

הצעד, שעליו בישר אתמול שר האנרגיה והמים בכנס בתל-אביב, נועד למנוע ניצול לרעה של היעדר תחרות השוק הגז הטבעי. שוק זה, שעובר תמורות רבות בעקבות גילויים של מאגרי גז טבעי גדולים במים הכלכליים של ישראל, סובל כיום מהיעדר תחרות מספקת, ואחת הקבוצות בו, הקבוצה המפיקה גז ממאגר "תמר", אף הוכרזה כמונופול.

 

מאגר תמר (צילום: אלבטרוס) (צילום: אלבטרוס)
מאגר תמר(צילום: אלבטרוס)

 

גורמים העוסקים בשיווק גז טבעי ליצרני החשמל ולמפעלי תעשייה, ידרשו למסור את המידע הנדרש, בפורמט הדיווח המופיע באתר האינטרנט של משרד האנרגיה והמים. חובת הדיווח על המחירים תחול באופן חצי שנתי, כאשר המועד הראשון לדיווח הינו ה-15 במאי 2013. חובת הדיווח על רווחיות תתבצע אחת לשנה, עד ליום 15 לאפריל של כל שנה ויתייחס לשנה הקודמת.

 

בהתאם לדיווחי החברות על נתוני פעילותם במשק הגז הטבעי, כפי שיועברו למפקחת על המחירים במשרד האנרגיה והמים, ייבחן הצורך בפיקוח על מחיר הגז הטבעי בישראל ברמה של קביעת מחיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים