שתף קטע נבחר

אותו אריאל זילבר, אבל עם הרבה אלוקינו

אריאל זילבר חזר בתשובה דווקא בגלל החינוך שקיבל בשומר הצעיר, והוא לא חושב שהמוזיקה שלו השתנתה בעקבות ההתקרבות לאל. צפו בראיון עם היוצר שקורא לכם להתעורר - ומגיש שלושה סינגלים מאלבומו החדש בהשמעה ראשונה

לדברי אריאל זילבר, המעבר מהעולם החילוני לדתי לא שינה את המוזיקה שלו. "על המוזיקה זה לא השפיע בכלל", אומר זילבר. "אבל על המילים - כנראה התוכן הוא אחר, לא הרבה שונה, אבל קצת שונה. יש שם הרבה 'אלוקינו' ו'השם".

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet  >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

ואכן, האלבום האחרון שלו, "העטלף והתרנגול", כולל לא מעט שירים שאלוהים הוא הגיבור שלהם, למשל: "שמחו בשם", "אין עוד מלבדו" או "ה' המלך". גם השיר שהאלבום נושא את שמו, נפתח בשורה "האמונה האמונה – מתעלה מעל לכל תמונה", כך שגם אם אלוהים עצמו אינו מוזכר, היחס אליו תמיד שם.

 

לדברי זילבר, גם הרצון ליצור וכושר ההמצאה, לא השתנו בעקבות החזרה בתשובה. "זה אותו דבר. זה עניין של הארות, תמיד, תמיד, כל חיי. נופלת לי מוזיקה – זה הארה", הוא מספר.

 

 

 

"אני מנגן משהו – פתאום בא לי משהו שלא שמעתי אף פעם – וואו! אז אני מרגיש כאילו נפל עלי אור, ואז אני מקליט את זה ישר, על טייפ, היום על מכשיר אחר. אני שומר את זה. קורה לי הרבה פעמים. כל בוקר אני קם עם מנגינה".

 

דווקא השומר הצעיר

זילבר חושב שדווקא החינוך הציוני–חילוני שקיבל, הוא זה שקירב אותו אל הדת. "יש שלושה דברים שמביאים את האדם לחזר בתשובה: אחד זה אהבת הארץ, אחד זה הכרת תודה ואחד זה חיפוש אחר האמת", אומר זילבר. "אני באתי מאהבת הארץ, וזה השומר הצעיר הביא לי, לא הדתיים".

 

"אני התחלתי את החזרה בתשובה שלי עם פינוי גוש קטיף, כשאמרתי מה זה? איך נותנים ככה את ארץ ישראל שאנשים נלחמו עליה? וזה שלנו, מה אתם נותנים אותה? זה הרג אותי", הוא מספר. ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" מזמינים אתכם לצפות בראיון עם היוצר שחושב שהמוזיקה שלו משמחת גם את הקב"ה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רונן מחלב
"כל בוקר אני קם עם מנגינה". אריאל זילבר
צילום: רונן מחלב
צילום: רונן מחלב
"העטלף והתרנגול". עטיפת האלבום
צילום: רונן מחלב
מומלצים