שתף קטע נבחר

גל הדליקות נמשך: שריפה גדולה ליד מתקן אדם

חיילים פונו מאזורים בתוך הבסיס, שניים נפגעו קל משאיפת עשן. אחרי כמה שעות הושגה שליטה על האש. 25 צוותי כיבוי נאבקים בשריפה, כולל תגבור מירושלים ותל-אביב. באזור לכיש כולו להערכת כבאים כ-30 אלף דונם - והאש עוד בוערת

שריפה גדולה פרצה הערב (יום ב') ליד בסיס מתקן אדם, הסמוך לעיר מודיעין. כ-25 צוותי כיבוי מתחנות איילון ובית שמש פועלים לכיבוי השריפה, בסיוע לוחמי אש מתחנות נוספות. לפני חצות הושגה שליטה על האש. מכלית הוזעקה מירושלים. בצה"ל אמרו כי לא פונו חיילים מהבסיס עצמו, אך דאגו להרחיקם מהאזור הבוער. למרות זאת שני חיילים נפגעו קל משאיפת עשן וטופלו בתוך הבסיס. לא נגרם נזק לרכוש.

 

דיווחים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

עדכונים נוספים בחדשות ynet:

צוללת דולפין חמישית נמסרה לישראל בגרמניה

השופט שהעיר הערה סקסיסטית - הולך הביתה

 

צוותי כיבוי במתקן אדם (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
צוותי כיבוי במתקן אדם(צילום: מוטי קמחי)

 

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

מפקד מחוז מרכז בשירותי הכיבוי, טפסר מאיר הראל, אמר מוקדם יותר ל-ynet: "משעות אחר הצהריים פעלנו לכיבוי השריפה, אבל האש שינתה כיוון והחלה להתקדם לבסיס ולשטחי האימונים. המטרה שלנו היא למנוע את התלקחות הבונקרים ואת מעבר האש לכיוון כביש 6". צוותי כיבוי אש שהוזעקו לאזור תוגברו בלוחמי אש מאזור תל אביב, חולון ובת-ים, וכן באנשי קק"ל ורשות הטבע והגנים.

 

רק אתמול פעלו צוותי כיבוי האש בשריפה גדולה שהשתוללה באזור, והיו בטוחים כי הצליחו להתגבר עליה. אלא שבשעות הערב החל שוב לבעור החורש שבו מעורבים זרדים וענפים יבשים. בשילוב הרוח החמה הם מלבים את האש. 

 

החשש הגדול של לוחמי האש היה שהשריפה תתפשט לכיוון הבונקרים שבהם מאחסנים תחמושת, אולם בהמשך הושגה רגיעה יחסית ובחלוף זמן מה כאמור הושגה שליטה על האש. בנוסף, החשש מהימצאות נפלים בשטח גרם לכבאים לפעול ממרחק והקשה על פעולותיהם. סיבת פרוץ הדליקה עדיין לא ידועה.

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 

מכלית נכנסת לבסיס (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מכלית נכנסת לבסיס(צילום: מוטי קמחי)

עשן מיתמר מעל מודיעין (צילום: אוהד אוחנה) (צילום: אוהד אוחנה)
עשן מיתמר מעל מודיעין(צילום: אוהד אוחנה)
 

במקביל טיפלו צוותי מד"א בשישה נפגעים משריפה שפרצה בשכונת מאה שערים בירושלים. בשירותי הכיבוי התריעו מפני סכנת קריסה של אחת המרפסות במקום. תחקיר ראשוני העלה כי דייר בקומה השנייה אסף כמויות גדולות של אשפה עד לגובה התקרה, שבערו במקום.

 

הדליקה פרצה בערב של עוד יום עתיר שריפות באזור לכיש, שם המשיכו גם אחרי כ-12 שעות כבאי תחנת אשקלון בליווי כוחות נוספים להיאבק בשריפה באזור מושב לכיש. האש שכילתה כמות אדירה של כ-30 אלף דונמים בשדות, נראה היה שהאירוע קרוב לסיומו - אך אז התגלתה זירה נוספת במקום שבו כבר אחזה אש קודם לכן, קרוב יותר למושב אמציה.

 

כוחות הכיבוי מסמנים שלוש אפשרויות לפרוץ הדליקה הגדולה: אימון צה"לי בבסיס בלכיש, מדורת ל"ג בעומר שלא כובתה כראוי או הצתה.

 

השריפה ליד בית גוברין (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
השריפה ליד בית גוברין(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

מוקדם יותר השתלטו צוותי הכיבוי על שריפות גם באזור התעשייה הצפוני באשדוד וכן ביישוב ניצן. עשן שהיתמר באזור נתב"ג גרם לשיבושים ונציב הכבאות הראשי הודיע על "פי 13 אירועים מביממה רגילה".  שריפות פרצו גם ליד כפר מעש, יער עמינדב וסמוך לפנימיית הדסים שבשרון.

 

אתמול, זמן קצר לאחר שפרצה אש סמוך ליישובים כרמי יוסף ויד רמב"ם, פרצה דליקה גם במפעל עץ בכלא מעשיהו, סמוך לרמלה. 11 בני אדם נפגעו, ובהם אחד באורח בינוני, בהם שבעה סוהרים, אסיר אחד ושלושה כבאים.

 

מזג האוויר השרבי הִקשה כאמור על כיבוי השריפות ביממה האחרונה. בימים הקרובים צפויה הקלה מסוימת בעומס החום, אולם השרב יימשך. מחר ויהיה חם ויבש מהרגיל. רק במישור החוף תורגש במהלך היום ירידה קלה בטמפרטורות. בשאר האזורים יוסיף לשרור מזג אוויר שרבי.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו נרי ברנר, נועם (דבול) דביר ואליאור לוי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השריפה ליד כביש 443
צילום: מוטי קמחי
במתקן אדם
צילום: מוטי קמחי
שריפה בלכיש
צילום: אוהד צויגנברג
דליקה בכלא מעשיהו
צילום: היחידה האווירית משטרת ישראל
מומלצים