שתף קטע נבחר

משש תרד אחת: כל התרחישים למחזור הסיום

הפועל חיפה, בית"ר ירושלים, הפועל ב"ש, הפועל עכו, בני סכנין ומכבי נתניה - כולן תיאלצנה להילחם על חייהן עד הגונג האחרון של העונה. מי נמצאת במצב הקשה ביותר, ומה הסיכוי שהיורדת תיקבע במפגש בין הקבוצה מהבירה לנציגת המגזר? כל התרחישים לקראת מחזור ההכרעה של הפלייאוף התחתון

לצופה הניטרלי המעוניין לעקוב אחרי מאבק הירידה, מומלץ להתחיל את זפזופי הטלוויזיה במשחק בין מכבי נתניה לבאר שבע. תוצאת המשחק הזה היא שתפשט את כל הסיפור. או תסבך אותו.

 

עוד ב-ynet ספורט

  

נתחיל באפשרויות הפשוטות. הפסד של נתניה והקבוצה של ראובן עטר יורדת ליגה. המשחקים האחרים במקרה הזה מאבדים חשיבות. תיקו של נתניה, לעומת זאת, פותח שלוש אפשרויות. ‭.1‬ סכנין מפסידה ויורדת ללא קשר לתוצאות האחרות. ‭.2‬ עכו מפסידה וסכנין לא - עכו יורדת. ‭.3‬ סכנין ועכו לא מפסידות - נתניה יורדת.

 

הלחץ גם עליהם. אוהדי סכנין (צילום: זוהר שחר ) (צילום: זוהר שחר )
הלחץ גם עליהם. אוהדי סכנין(צילום: זוהר שחר )

 

במצב לא פשוט. שחקני בית"ר (צילום: חיים צח) (צילום: חיים צח)
במצב לא פשוט. שחקני בית"ר(צילום: חיים צח)

 

ניצחון של נתניה הוא זה שיהפוך את העסק למורכב. מקומן של בית"ר ירושלים, באר שבע והפועל חיפה בליגת העל עדיין מובטח אם סכנין

 או עכו לא ינצחו. במקרה הזה סכנין חייבת להוציא יותר נקודות מעכו - ניצחון מול תיקו/הפסד או תיקו מול הפסד. אם היא תעשה זאת עכו תרד, אם לא סכנין תרד.

 

הקבוצות האחרות נכנסות לסכנה רק אם שלוש האחרונות - נתניה, סכנין ועכו - מנצחות. ניצחון של שלוש הקבוצות האלה יוריד את אחת היריבות שלהן.

 

באר שבע - יורדת ללאומית, אלא אם ההפסד שלה יהיה בהפרש שערים נמוך מזה של הפסד בית"ר או נמוך בשני שערים לפחות מההפסד של חיפה.

 

בית"ר ירושלים - תרד אם חיפה תפסיד בהפרש שערים קטן מההפרש בו תפסיד בית"ר, שווה לו, או גבוה ממנו בשער אחד, וגם הפסד באר שבע

 יהיה בהפרש שערים קטן מהפסד בית"ר. כלומר: הפסד בשער אחד משאיר את בית"ר בוודאות.

 

הפועל חיפה - תרד רק אם הפרש השערים בהפסד שלה יהיה גבוה בשער אחד לפחות מההפרש בהפסד בית"ר וב־2 שערים ומעלה מהפסד ב"ש. כלומר: הפסד בשער אחד או שניים בלבד משאיר את חיפה בוודאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עוז מועלם
ראובן עטר
צילום: עוז מועלם
מומלצים