שתף קטע נבחר

ניצן הורוביץ רץ בת"א: "להשתחרר מסיוט החניה"

חבר הכנסת ממרצ, שעל החלטתו להתמודד על ראשות העיר תל אביב פורסם לראשונה ב-ynet, הכריז רשמית על התמודדותו מול רון חולדאי: "אני מת על העיר הזאת. לתושבים מגיע דיור בר השגה, חניה ותחבורה ציבורית"

ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) כינס הבוקר (ב') מסיבת עיתונאים ובה הודיע רשמית כי הוא עומד להתמודד בסתיו הקרוב על ראשות העיר תל אביב. "אני נכנס למרוץ כדי לנצח", אמר. "בחנתי את הדברים, שוחחתי עם מאות אנשים מכל המגוון העירוני. יש לי תמיכה מאוד חזקה ואני משוכנע שאנצח". על החלטתו להתמודד פורסם לראשונה ב-ynet.

 

 

מסיבת העיתונאים, הבוקר. "משוכנע שאנצח" (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
מסיבת העיתונאים, הבוקר. "משוכנע שאנצח"(צילום: בני דויטש)

 

הורוביץ נמצא בימים אלה בתחילת הקדנציה השנייה שלו כחבר כנסת מטעם מרצ. אם ייבחר לראשות עיריית תל אביב, הוא יתפטר מהכנסת. בתקופה האחרונה הוא נפגש עם פעילים לקראת ההתמודדות, ועסק בהקמת מערך לקמפיין הבחירות. בפתח דבריו הבוקר החמיא הורוביץ לחולדאי, ואמר שעשה דברים טובים בשלוש הקדנציות האחרונות, אבל הדגיש שהוא מבקש לטפל בדברים שהוזנחו. הוא מתח ביקורת על סדר העדיפויות של חולדאי: "בכסף שהושקע בשיפוץ בניין העירייה ניתן היה לבנות 100 גני ילדים. אין סיבה שבתל אביב יהיו כיתות וגנים צפופים כל כך".

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

  

חולדאי. סדר עדיפויות לקוי? (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
חולדאי. סדר עדיפויות לקוי?(צילום: מוטי קמחי)

 

על בעיות התחבורה והחניה בעיר אמר הורוביץ: "שאלתם את עצמכם למה התנועה בתל אביב תקועה והתחבורה הציבורית ברמה כל כך נמוכה? זה לא חייב להיות ככה. יש את הידע כדי לעשות תחבורה אחרת ואני אומר בבירור: לתושבים שחיים בעיר צריך לתת חניה נורמלית ותחבורה ציבורית טובה ולהשתחרר מהסיוט הזה".

 

הורוביץ טען שחרף העובדה שמדובר בעירייה חזקה ועשירה, חלקה הדרומי של העיר עדיין מוזנח ומהווה את החצר האחורית של מדינת ישראל. לדבריו, אם ייבחר יפעל לשקם את השכונות הדרומיות ואת מצבה של יפו.

 

הוא דיבר על הבירוקרטיה המקשה על פתיחת עסקים וכמובן על יוקר מחירי הדיור: "איך צעיר או מבוגר יכולים להמשיך לחיות בעיר הזאת? הרי הצעיר לא יכול להחזיק דירה במחיר מטורף, והמבוגר לא יכול לממן דיור מוגן במחיר מטורף. במקביל צצים פה מגדלים מטורפים שבסוף נשארים ריקים. אני אקדם דיור בר השגה לצעירים ודיור מוגן בעיר למבוגרים".

 

שוטרים ואזרחית סודנית בדרום תל אביב. "חבית חומר נפץ" (צילום: EPA) (צילום: EPA)
שוטרים ואזרחית סודנית בדרום תל אביב. "חבית חומר נפץ"(צילום: EPA)

 

הורוביץ מכריז על ההתמודדות. "דרום העיר - חבית חומר נפץ" (צילום: בני דויטש) (צילום: בני דויטש)
הורוביץ מכריז על ההתמודדות. "דרום העיר - חבית חומר נפץ"(צילום: בני דויטש)

 

את מצב העובדים הזרים בדרום העיר הגדיר הורוביץ בלתי נסבל: "זאת חבית של חומר נפץ. לא צריך להיות מומחה כדי להבין שמצב כזה לא יכול להימשך. אני מכיר את המקום ואת התושבים. יש פה אבסורד שבדרום תל אביב קיים המצב שקיים, ולמרות זאת מדינת ישראל ממשיכה להביא עוד ועוד עובדים זרים על ויזה. אני מציע השמה של הפליטים שגרים בדרום תל אביב: להוציא אותם לעבודות ברחבי הארץ על חשבון העובדים הזרים שמובאים ממקומות אחרים. כך יירד הלחץ ותחזור תחושת הבטחון בדרום לתושבים".

 

"אני קשור לעיר בכל נימי נפשי"

הורוביץ, בעברו עיתונאי בכיר, עסק במהלך ארבע השנים האחרונות בנושאי זכויות אדם ואזרח וענייני סביבה. הוא משמש בין היתר כיו"ר השדולה הסביבתית-חברתית בכנסת. גם בקדנציה הנוכחית נבחר למקום השלישי ברשימה.

אם ינצח בבחירות בתל אביב הוא יהיה ראש העיר ההומו הראשון בישראל.

 

לפני כשנתיים הוא התלווה לסיור בתל אביב במסגרת פרויקט של ynet וסיפר על הקשר שלו לעיר: "השכונה שלי היא כיכר רבין. פה המכולת, והירקן האדיב והקצב הוותיק, ופה אני יושב עם כל החברים והשכנים. לכיכר הזו אני קשור בכל נימי נפשי מאז שהייתי ילד קטן - מגן החיות שהיה פה ליד, דרך שבוע הספר והזיקוקים של יום העצמאות ועד ההפגנות הגדולות שעיצבו את התודעה החברתית שלי".

 

הבחירות לרשויות המקומיות יתקיימו ב-22 באוקטובר, וראש העיר המכהן חולדאי כבר הצהיר שירוץ לקדנציה רביעית. בבחירות הקודמות ב-2008 הוא גבר על חבר כסת אחר - דב חנין מחדש - עם יותר ממחצית הקולות. עם זאת, ההישג של חנין (34%) נחשב משמעותי במיוחד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: בני דויטש
הורוביץ, הבוקר. שוב ח"כ מכהן יתמודד מול חולדאי
צילום: בני דויטש
מומלצים