שתף קטע נבחר

המשטרה פתחה בחקירה פלילית נגד עמנואל רוזן

הבדיקה שבמסגרתה נגבו עדויות מנשים שסיפרו על הטרדותיו של איש התקשורת הובילה לפתיחת חקירה פלילית בחשד לעבירות מין. יועץ התקשורת שלו בירך על המהלך

המשטרה הודיעה הערב (יום ב') כי פתחה בחקירה פלילית נגד העיתונאי עמנואל רוזן, החשוד בביצוע עבירות מין.

 

במהלך השבוע גבתה המשטרה עדויות מנשים שעל פי החשד הוטרדו ונפגעו מהתנהלותו של רוזן, וכן מאנשי תקשורת ואנשים שעבדו עמו בשנים האחרונות. זאת לאחר שמפכ"ל המשטרה הודיע על בדיקה בנושא. להבדיל מחקירה, שבה כל פעולה מתועדת ונרשמת בתיק החקירה ומופעלים אמצעים טכנולוגיים לקראת כתב אישום אפשרי, בדיקה משטרתית נועדה רק לברר חשד ראשוני להיתכנות של עבירה פלילית.

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

במהלך הבדיקה המשטרתית העיד גם איש התקשורת גדי סוקניק. בראיון לגלי צה"ל אמר: "תעשיית השמועות והמעשים האלה התנהלה לאורך שנים. אני מאשר את כל מה שטוענות העיתונאיות האלה. אני מוכן לשים את ידי באש שזה רק קצה הקרחון, ואלה רק מעשים בקצה הסקאלה - יש חמורים הרבה יותר. אחרי זה יגידו להן הייתה התיישנות, תוכיחי למה ואיך, למה היא צריכה את כל החרא הזה?  

 

"סמכי עליי שלא הייתי עולה לשידור אם לא הייתי יודע בוודאות שזה בגדר עובדות. יש הרבה מאוד מנהלים שעבדו בתקשורת וידעו. לא תמיד הכול, ובגדר שמועות, אבל עם השנים זה הלך והתברר שזה אמיתי ולמרות זאת המשיכו להעסיק אותו. התלוננתי, שאלתי למה, אבל אתה לא יכול לשפוך את דמו של מישהו, אף אחד לא הסמיך אותי. במקרים שזה עבר דרכי, בהחלט טיפלתי מיד. אף פעם לא התעלמתי מזה. היו גם אנשים שיודעים בוודאות שניגשתי אליהם ואמרתי להם: תגידו אתם השתגעתם? כשדמות מסוימת קבלה באוזניי עם דמעות בעיניים - אז טיפלתי בזה כמו שצריך".

 

אותה בדיקה הובילה כאמור כעת לפתיחת החקירה הפלילית נגדו, שעליה הודיע ראש אגף החקירות במשטרה ניצב יואב סגלוביץ'. 

 

רוזן צפוי להגיע למשרדי יאח"ה, שם ייחקר באזהרה. נכון לעכשיו במשטרה לא ממקדים את החקירה בחשד ספציפי, אלא בקשת רחבה של

עבירות על חוק ההטרדה המינית ובעבירות מין נוספות. רונן משה, יועץ התקשורת של רוזן, בירך על המהלך: "כעת יש הליך שיש בו כללים ונהלים, להבדיל ממשפט השדה שהתנהל עד כה. אנו קוראים לכולם לאפשר למשטרה להשלים את חקירתה".

 

רוזן השעה עצמו מתפקידו כפרשן המדיני של ערוץ 10, בעקבות פרסום טענותיהן של כמה נשים לפיהן הטריד אותן במהלך עבודתן לצדו בשנים עברו. בהודעתו אמר רוזן: "במשך עשר שנים מתנהל נגדי מאחורי הקלעים ובאינטרנט מסע הכפשות אנונימי, המציג דמות דמיונית שאינה קיימה במציאות 'עמנואל רוזן מטריד'". רוזן ביקש במקביל לצאת לחופשה גם מעבודתו כמנחה "תיק תקשורת" בטלוויזיה החינוכית וכמגיש ב"רדיו ללא הפסקה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוזן. החקירה נפתחה
צילום: שרון בק
מומלצים