שתף קטע נבחר

הפילה 5 פעמים. השבויה שאיש לא חיפש

הוריה של מישל נייט חשבו שהיא ברחה מהבית, ה-FBI לא כלל אותה באתרו. ב-11 שנותיה בבית הזוועות בקליבלנד הרתה נייט 5 פעמים, והורעבה והוכתה עד שהפילה בכל אחת מאותן הפעמים. התובע: "קסטרו ניהל תא עינויים וכלא פרטי בלב העיר"

בגיל 21 מישל נייט נעלמה. ההורים שלה חשבו שהיא ברחה מהבית, שלא על מנת לחזור. ה-FBI כלל לא ציין אותה באתרו. המקרה שלה נשכח. 11 שנים לאחר מכן היא התגלתה, ואז התבררה הזוועה שעברה במהלך כל אותן שנים.

 

 

כתבות נוספות על הדרמה בקליבלנד

האימה בקליבלנד: יצאו מהבית פעמיים בעשור

החוטף ב-2004: "אני טורף מין וזקוק לעזרה"

לא ראו עליו: המסכה של הפסיכופט מ'בית הזוועות'

כך הוחזקו החטופות: שלשלאות, תיל ואיומים

 

להבדיל מאמנדה ברי וג'ינה דה-חסוס, את נייט - היום בת 32 - איש כמעט לא חיפש. כולם סברו שהעובדה שאיבדה את המשמורת על בנה רגע לפני היעלמותה, היא שהובילה לבריחתה. אבל כמו שתי הצעירות האחרות, שנחטפו אחריה, גם היא שהתה שנים במרתף בית הזוועות בקליבלנד. ביממה האחרונה מתבררת האימה שעברה עליה מאז.

 

"הצלת אותי, הצלת אותי"

נייט, שנחטפה ב-22 באוגוסט 2002, ניצלה לאחר שברי ברחה מהבית - הישר אל הגיבור האמריקני החדש, צ'רלס רמזי. כשהשוטרים הגיעו לקומה השנייה, הם מצאו אותה. "היא רצה לזרועותיו של השוטר אספדה", נכתב בדו"ח המשטרתי, על פי רשת החדשות WKYC. "היא החלה לייבב. 'הצלת אותי, הצלת אותי'", נכתב בדו"ח. השוטרים שאלו אותה אם עוד מישהו נמצא במקום, ואז יצאה מחדר השינה דה חסוס, שנחטפה ב-2004, בגיל 14.

 

השבויות. את אמנדה וג'ני חיפשו, מישל נשכחה (צילום: Today, AP, רויטרס) (צילום: Today, AP, רויטרס)
השבויות. את אמנדה וג'ני חיפשו, מישל נשכחה(צילום: Today, AP, רויטרס)

קסטרו. "יואשם עבור כל יום של חטיפה" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
קסטרו. "יואשם עבור כל יום של חטיפה"(צילום: AFP)

 

לאחר שהנשים החלו למסור את עדויותיהן לחוקרים, החל להתבהר הסבל העצום שחוו בעשור האחרון. על פי CBS, נייט אמרה לשוטרים כי הרתה "לפחות חמש פעמים" במהלך שנותיה בשבי. "אריאל קסטרו גרם לה להפיל את התינוק", נכתב בדו"ח המשטרתי. הוא הרעיב אותה במשך לפחות שבועיים ואז היכה אותה בבטן הלוך ושוב - עד שהפילה.

 

נייט הייתה גם זו שיילדה את הבת היחידה שכן נולדה בבית הזוועות. ב-25 בדצמבר 2006 הביא קסטרו גיגית פלסטיק והכריח את ברי ללדת בה את התינוקת. הוא כפה על נייט לסייע ואמר לה כי "אם התינוקת תמות, אני אהרוג אותך". בזמן מסוים באותו יום, התינוקת הפסיקה לנשום ונייט הצילה אותה תוך שהיא מנשימה אותה מפה לפה. להבדיל מברי ודה חסוס, ששבו למשפחותיהן הנרגשות, נייט עדיין מאושפזת בבית חולים - ובני משפחתה כמעט ולא התראיינו מאז שהתברר כי היא בחיים.

 

עונש מוות לחוטף מקליבלנד?

אתמול קסטרו הובא לראשונה בפני השופט. התובע באוהיו, טימותי מקגינטי, הודיע שעות לאחר מכן כי הוא מתכוון להאשים אותו גם עבור "כל אחד ואחד ממקרי התקיפה המינית, עבור כל יום של חטיפה, עבור כל תקיפה ועבור כל ניסיון רצח".

 

התובע מקגינטי. הזדעזע מהברוטליות "האיומה" (צילום: AFP) (צילום: AFP)
התובע מקגינטי. הזדעזע מהברוטליות "האיומה"(צילום: AFP)

סוכני FBI בבית הזוועות (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
סוכני FBI בבית הזוועות(צילום: רויטרס)

 

התובע אמר גם כי הוא ינסה לשכנע את חבר המושבעים להרשיע את קסטרו בן ה-52 ברצח על הפסקת ההריונות של שלוש השבויות. ב-CNN נכתב כי הוא ציין את החוק הקובע כי אדם יכול להיות מורשע ברצח - עבירה שעשויה להוביל לעונש מוות באוהיו - על הרג עוברים. "החוטף ניהל תא עינויים וכלא פרטי בלב העיר", אמר לעיתונאים. "אי אפשר לתאר את הברוטליות האיומה ואת עינויי הקורבנות שלו, שנמשכו עשור".

 

ברי אמרה למשטרה כי קסטרו הוציא לעתים את הבת ג'וסלין איתו אל מחוץ לבית, אבל דאג שלא תדע את השמות האמיתיים של נייט ודה חזוס, כדי שאיש לא יחשוד. הנשים סיפרו כי גם היא נכבלו במרתף במהלך השנים הראשונות של שבי, ולאחר מכן הותר להן לחיות ללא אזיקים גם בשאר חלקי הבית, אבל כשהדלתות נעולות תמיד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Today
נייט. חשבו שברחה
צילום: Today
צילום: AFP
קסטרו, אתמול
צילום: AFP
צילום: רויטרס
אמנדה וג'ינה. כבר חזרו למשפחות
צילום: רויטרס
מומלצים