שתף קטע נבחר

תעריף החשמל עולה ומבצע חסכת-הרווחת חוזר

לקוחות שיחסכו בחודשי הקיץ בין 10%-20% בצריכה יזכו להנחה של 10% בתעריף החשמל ואלו שיצרכו 20%-50% פחות - יזכו להנחה של 20% בתעריף החשמל. חבל רק שהתעריף עולה הלילה בחצות ב-6.3%

השנה יחסכו יותר חשמל? מליאת רשות החשמל, הרגולטור שמפקח צרכני החשמל וקובע את תעריף הצריכה, מחדשת לקראת הקיץ את מבצע מתן הנחות בחשבון החשמל לצרכנים שיצליחו להוריד את רף הביקוש שלהם ביותר מ-10%. 

 

החשמל מתייקר ב-6.3%; התייקרות 2014 תבוטל

מתי נשלם פחות על חשמל ודלק?

ייצוגית: חברת החשמל חייבת מיליארדים לצרכנים

 

המבצע יצא לראשונה לדרכו בקיץ שעבר, ובסיומו התגלה שיותר מ-180 אלף צרכנים הצליחו לקבל הנחה שנעה בין 10 ל-20% בחשבון החשמל שלהם. המבצע היה תקף לחודשי הקיץ (יוני-אוקטובר) והוא הצליח להקל על חברת החשמל לצמצם ביקושים ולספק חשמל מבלי להזדקק להפסקות יזומות

 

גם לקוחות גדולים יזכו להנחה

לקראת הקיץ הנוכחי בצעה רשות החשמל מספר שינוים במודל המבצע. הראשון הוא שהרף התחתון לקבלת הנחה ירד מ-15% ל-10% צמצום בלבד. השינוי השני הוא העלאת רף הזכאות להנחה מ-30% ל-50%. לפיכך, לקוח שיוריד את רף הצריכה בין 10% ל-20% יזכה להנחה של 10% בתעריף ואילו לקוח שיצליח לקזז הקיץ את הביקוש שלו בין 20% ל-50% יזכה להנחה של 20%. למבצע חסכון בחשמל יש להירשם מראש באתר חברת החשמל.

 

כדי להגדיל עוד יותר את בסיס המשתמשים, אסרה רשות החשמל על חברת החשמל לבצע השוואה לקיץ 2012 והנחתה אותה לבצע השוואה לקיץ 2011 עובר אותם לקוחות שהצליחו להפחית את רף הצריכה שלהם בקיץ שעבר, זאת במטרה שירשמו למבצע בשנית.

 

לשאר הלקוחות תתבצע השוואה לשנה שעברה. בנוסף, חברת החשמל מחוייבת לבצע קריאה מדויקת של המונה ולא להשתמש בהערכה סטטיסטית של הצריכה. הסיבה - בקיץ שעבר 13% מהלקוחות "פספסו" את המבצע כי קריאת המונה שלהם הייתה מבוססת על הערכה.

 

חבל רק שתעריף החשמל עולה

למרות חידוש המבצע, הסיכוי שצרכנים יצליחו לראות קיטון מהותי בחשבון החשמל שלהם נמוך, לו בשל העובדה שמחר (ה') נכנס לתוקפו תעריף החשמל החדש שכולל את ההתייקרות האחרונה בשיעור של 6.3% לצרכנים פרטיים (5.5% לכלל המשק בממוצע).

 

מאחר והמדידה תחל בפועל בראשון ביוני היא תבוצע על בסיס התעריף החדש שיגיע כבר ל-63.2 אגורות לקילוואט שעה במקום 59.47 אגורות עד היום בלילה. לפיכך, כל הפחתת תעריף תתקזז למעשה עם ההתייקרות, כך שהחסכון - אם יהיה - צפוי להיות נמוך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים