שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רמת השרון: דירות חדשות - לתושבים בלבד

  שכונת מורשה במזרח רמה"ש עוברת מתיחת פנים: במסגרת פרויקט פינוי-בינוי, ייהרסו 3 בניינים ישנים ובמקומם ייבנו שני מגדלים עם 192 דירות חדשות. 48 יחידות יימסרו לדיירי הבתים שייהרסו, והשאר יימכרו במבצע רק לתושבי העיר, במטרה למנוע בריחת זוגות צעירים. המחירים: קרוב לשני מיליון שקל ל-4 חדרים

  מי צריך משפרי דיור כשגרים ברמת השרון? קבוצת הנדל"ן תדהר דיווחה הבוקר (א') על השקת מתחם מגורים חדש בשם "רימוני תדהר", שיוקם ברחוב החלוץ בשכונת מורשה שבמזרח רמת השרון. על פי התוכנית, יבוצע במקום פרויקט פינוי-בינוי, במסגרתו ייהרסו 3 בניינים ישנים הכוללים 48 דירות - ובמקומם ייבנו שני מגדלים בני 19 קומות שיכללו בסך הכל 192 דירות חדשות. מה שמייחד את הפרויקט הוא שבמסגרת מבצע "פריסייל" שעורכת החברה, מי שיזכה לקבל הנחות בקניית דירה במתחם יהיו תושבי רמת השרון וילדיהם בלבד.

   

  בנייה חדשה - כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

   

  "אין ברמת השרון דונם אחד שמיועד לטובת זוגות צעירים, ולכן צריך לחשוב איך הם נשארים כאן בעיר במחירים סבירים", הסביר היום את ההחלטה על המבצע ראש עיריית רמת השרון, יצחק רוכברגר, רק חודשים ספורים לפני הבחירות לרשויות המקומיות. במסיבת עיתונאים שערכה הבוקר קבוצת תדהר אמר רוכברגר: "אני יודע שהבחירות קרובות, אז איזהר בלשוני, אך אומר שאין במדינה יצירה לזוגות צעירים - והמטרה שלנו היא לספק היצע לבני רמת השרון. הלוואי שיבואו רק מרמת השרון לפרויקט הזה". 

   

  גם אחת הדיירות בבניינים הישנים, שעתידים להפוך למגדלים יוקרתיים, הבהירה כי "בפרויקט הזה יש עדיפות קודם כל לתושבי רמת השרון", ומנכ"לית חטיבת היזמות בתדהר, דליה מנדלמן, הדגישה: "אנחנו מייעדים את הפרויקט בעיקר לתושבים כאן".

   

  רוכברגר, שנולד וגדל בשכונה הנחשבת לעממית ביחס לשאר השכונות בעיר, המאופיינות בחתך סוציו-אקונומי גבוה מאוד, הסביר את הבחירה בהתחדשות עירונית דווקא שם: "מדינה לא יכולה להרשות לעצמה מצב שבו יהיו מתחמים שאינם ראויים ל'מאכל אדם' - כשיש בה חתך סוציו-אקונומי כל כך גבוה".

   

  הדמיות הפרויקט החדש. זוגות צעירים יגורו כאן? ()
  הדמיות הפרויקט החדש. זוגות צעירים יגורו כאן?

   

  מדירת 4 חדרים מתפוררת ל-5 חדרים במגדל יוקרה

  התחלת הבנייה במתחם מתוכננת לסוף 2013 ועתידה להימשך כ-3 שנים, במהלכה 48 המשפחות שיפונו מהבניינים הישנים יתגוררו בשכירות. הדירות צפויות להימסר בסוף 2016, ולדברי גיל גבע, מנכ"ל קבוצת תדהר, הדיירים יקבלו דירות 5 חדרים מרווחות בקומות 3-15 במגדלים החדשים.

   

  "מדובר בדירות שוויוניות לכל הדיירים", הוסיפה אחת הדיירות המפונות, המתגוררת כמו שכניה בדירת 4 חדרים בשטח של 80 מ"ר. באשר ל-72 הדירות הנותרות למכירה, פתחה היום תדהר במבצע לתושבי העיר, במסגרתו יוכלו לקבל הנחה בגובה 220 אלף שקל.

   

  כך, למשל, אומרים בתדהר כי דירת 4 חדרים בשטח של 110 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 15.5 מ"ר, תימכר החל מ-1.734 מיליון שקל במקום 1.905 מיליון שקל (מדובר כמובן במחיר התחלתי עבור דירה בקומה הראשונה. ברגע שמטפסים בקומות - המחירים מטפסים בהתאם). דירת 5 חדרים בשטח של 121 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 12 מ"ר, תימכר החל מ-2.019 מיליון שקל במקום 2.218 מיליון שקל.

   

  דירת גן בת 5 חדרים בשטח של 121 מ"ר, עם מרפסת או גינה בשטח של 110 מ"ר, תימכר החל מ-2.454 מיליון שקל במקום 2.691 מיליון שקל. פנטהאוז בשטח של 199 מ"ר, עם מרפסות בשטח של 125 מ"ר, יימכר בחל מ-4.025 מיליון שקל במקום 4.421 מיליון שקל. ואילו "פנטלופט" (שילוב של פנטהאוז ולופט) בשטח של 206 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 132 מ"ר, יימכר ב-4.598 מיליון שקל במקום 5.050 מיליון שקל.

   

  כדי להיכנס למבצע, לקוחות זכאים (בהתאם לתנאי התקנון) יוכלו להירשם במרכז המבקרים הסמוך לרחוב החלוץ ברובע רימון בעיר, ולאחר מכן, מספרים בתדהר שתיערך הגרלה מקדימה בין כלל הנרשמים הזכאים. לכנס המכירות יוזמנו הנרשמים שיעלו בהגרלה במקומות הראשונים, ומכירת הדירות בפרויקט תתבצע בכנס מכירות שיתקיים בעוד חודשיים במרכז הטניס בעיר.

   

  צפו בהדמיות של הדירות החדשות בפרויקט:

   

  הדמיית דירת 5 חדרים מרווחת ()
  הדמיית דירת 5 חדרים מרווחת


  הדמיה של דירת גן ()
  הדמיה של דירת גן


  הדמיית הפנטהאוז ()
  הדמיית הפנטהאוז

   

  עלויות אחזקת הדירות יטפסו?

  הדמיות ומבצעים אמנם יש ויש, אך נשאלת השאלה מה לגבי המרקם העירוני של השכונה, הממוקמת בעיר שבה מקפידים בעירייה לשמור על צביון של מושבה. רוכברגר טען הבוקר כי הוא מתכנן להשאיר בעיר צביון של מושבה, אך "במקומות שניתן לבצע בהם פינוי-בינוי אני מתגמש". לכן, אמר כי אישר "בקצב מוגבר" את הפרויקט, למרות שהוא יכלול 19 קומות בכל מגדל. לדבריו, לא מדובר רק במתחם דיור - משום שקבוצת תדהר צפויה לבנות במקום גם שטחים ציבוריים, שבילי אופניים ופארק ירוק.

   

  בעיה נוספת שמתעוררת בפרויקטים של התחדשות עירונית בשכונות מסוג זה היא התמודדות הדיירים עם השינוי באופי המחיה. אף שמדובר בשיפור של איכות החיים, יחד עם שדרוג והגדלת הדירה - מזנקות גם העלויות עבור אחזקת הדירות ותשלומי ועד הבית. "החוכמה היא בתכנון הבניין, כך שהוא לא ייקר את התחזוקה", הסביר המנכ"ל גבע, "ברור שוועד הבית במגדל כזה יהיה יקר יותר - אך אנחנו בונים דירות שאפשר לגור בהן". אדריכל הפרויקט, גיל שנהב ממשרד כנען שנהב אדריכלים, הוסיף: "זה לא פרויקט מנקר עיניים - זה פרויקט לגור בו".

   

  לדברי גבע, מדובר בפרויקט ההתחדשות העירונית הראשון שיוצא לדרך ברובע רימון, שאמור להניב לחברה כ-350 מיליון שקל. הרובע נקרא כך בזכות בית הספר הגבוה למוזיקה רימון, שמושך אליו סטודנטים צעירים, והפרויקט החדש "עתיד להתוות את אופייה האיכותי והיוקרתי של השכונה המתחדשת, ולהציב את הרף עבור הפרויקטים הנוספים שבדרך", כך לפי גבע.

   

  יהיו גם שטחים ציבוריים ()
  יהיו גם שטחים ציבוריים

   

  "הפרויקט זה כמו לידה של פיל"

  הפרויקט, שיוקם במסגרת שותפות של תדהר ושל חברת הביטוח מגדל ואותו ילווה בנק הפועלים, אושר תוך פחות משנתיים - זמן שיא במונחי התכנון והבנייה בארץ. "לקח להם להעביר את התוכנית בוועדות התכנון רק 22 חודשים - זה כמו לידה של פיל", אמר אמנון ברזני, דייר בבניין המיועד להריסה ומחברי ועד הפעולה של השכונה שקידם את פרויקט ההתחדשות העירונית.

   

  ברזני, שהיה חבר בוועדה המקומית כ-10 שנים, סיפר: "באחרונה נפלה קורה שלמה בדירה, ולמזלנו הילדים שגרים שם הלכו לבקר את הסבא והסבתא - ולא קרה אסון". לדברי, אף שצריך קוסם כדי להסביר לדיירים למה זה משתלם - הם הבינו שהם בסכנת נפשות, "וגם בוועדות התכנון הבינו את זה".

   

  זוהי רק הסנונית הראשונה בשכונת מורשה, שעוברת בעשור האחרון מתיחת פנים משמעותית. לצד וילות נאות וקוטג'ים רבים שהחליפו את בתי השכונה ההיסטורית, במהלך 5 השנים הבאות עתידים להיבנות בשכונה מתחמים חדשים למגורים, במסגרת פרויקטים של התחדשות עירונית, אותם מעודדת העירייה.

   

  עם הפרויקטים החדשים ניתן לכלול את מתחם יוספטל, פרויקט מתחם הצעירים, פרויקט מתחם אילת ופרויקט לזוגות צעירים באלכסנדרוני. למוסדות הוותיקים של השכונה, בהם בית הספר רימון, עתידים להתווסף גם גנים ציבוריים ותשתיות, כגון כניסה לשכונה מכביש 4 (כיום קיים רק כביש יציאה).

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדמיית המגדלים. 19 קומות כל אחד
  הדמיית אחת הדירות. הכי זול בקומה הראשונה
  מומלצים