שתף קטע נבחר

אריאל גייס 80 מיליון שקל לטובת מפוני גוש קטיף

שר השיכון הודיע כי גייס 80 מיליון שקל מתקציב המדינה לטובת הקמת מבני ציבור ביישובי הקבע החדשים של מפוני גוש קטיף, כ-8 שנים אחרי ההתנתקות. גורמים בלשכת אריאל: על רקע הקיצוצים בתקציב, מדובר בהכרה של המדינה בצרכי המפונים

שר הבינוי והשיכון אורי אריאל (הבית היהודי) הודיע הערב (א') כי גייס כ-80 מיליון שקל מתקציב המדינה לטובת הקמת מבני ציבור ביישובי הקבע החדשים של מפוני גוש קטיף, כ-8 שנים אחרי תוכנית ההתנתקות . אריאל, שנכנס לתפקידו לפני כ-3 חודשים, קיבל במסגרת ההסכם הקואליציוני את הטיפול בנושא קידום הבנייה ביישובי הקבע, לאחר שמינהלת "תנופה" שטיפלה בנושא נסגרה.

 

גורמים בלשכת שר השיכון אמרו ל-ynet כי צעד זה, המתבצע על רקע הקיצוצים בתקציב המדינה, מהווה "הכרה של המדינה בצרכים של מפוני גוש קטיף לעזוב את הקראווילות ולהיכנס לבתיהם ביישובי הקבע".

 

לדבריהם, האחריות לסיים את הסאגה של מפוני גוש קטיף עברה לשר השיכון, לאחר שב-4 השנים האחרונות נפער פער בין מספר הבתים שנבנו עבור המפונים, לבין כמות מבני הציבור שאמורים לשרת אותם ביישובים החדשים.

 

עיכוב גדול בהתקדמות האכלוס

"מדובר בצעד משמעותי, לאחר שבמהלך 4 השנים האחרונות נוצר עיכוב גדול בין התקדמות האכלוס ביישובי הקבע ובין הצרכים למבני ציבור - מה שעיכב גם את היכולת באכלוס מהיר יותר של יישובי הקבע", נמסר מלשכת השר אריאל.

 

יצוין כי בתקציב זה יש כדי לתת פתרון לכל מבני הציבור ביישובי הקבע הקיימים וכן העתידים לקום. מדובר במבנים כגון בתי כנסת, גני ילדים, בתי ספר ומרפאות.

 

נזכיר כי גיוס הכספים לטובת מפוני גוש קטיף מתבצע על רקע אישור תקציב המדינה לשנים 2013 ו-2014 השבוע על-ידי שרי הממשלה, שהחליטו להוסיף קיצוץ רוחבי בתקציב רוב המשרדים, בשל השינויים הרבים שהוכנסו בהצעה. על פי החלטת השרים, תקציבי כל המשרדים למעט הביטחון והרווחה יקוצצו השנה ב-2% וב-3% בשנה הבאה.

 

שר השיכון אמר עם אישור התקציב כי "זהו צעד נוסף למתן מענה הולם, צודק, ראוי ומוסרי למגורשים, אשר עדיין מחכים שהמדינה תממש את הבטחתה לפתרון לכל מתיישב. מגורשי גוש קטיף הם אנשים אמיצים, אשר גם לאחר המכה הקשה שניחתה עליהם, הרימו את ראשם והמשיכו את המסע החלוצי ליישוב חלקי ארץ ישראל, ולכן זה אך ברור שיש למצוא תקציבים כגון אלו אשר נדרשים לסיום העוול המתמשך".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זאב טרכטמן
קראווילות ביישוב ניצן. בקרוב ייכנסו ליישובי הקבע
צילום: זאב טרכטמן
צילום: אוהד צויגנברג
שר השיכון אורי אריאל
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים