שתף קטע נבחר

שר השיכון אריאל: "מחירי הנדל"ן יירדו תוך שנה"

בפאנל עם בכירים בענף הבנייה אמר שר השיכון שמחירי הדיור יירדו, "אך אף אחד לא מאמין לי". הוא הסביר שהורדת המחירים נעוצה בשיפור התשתיות והוסיף כי יעודד בניית דירות קטנות

בכירי שוק הנדל"ן בישראל סבורים כי מחירי הדירות לא יירדו או יתייצבו השנה, אך שר השיכון, אורי אריאל (הבית היהודי), דווקא סבור ההיפך. בפאנל "שולחן עגול" שערך מוסף "ידיעות הנדל"ן" של אתר winwin ולוח ידיעות אחרונות בתל-אביב, בהנחיית כתב "ידיעות אחרונות" עופר פטרסבורג, אמר שר השיכון החדש כי "מחירי הנדל"ן בישראל ירדו תוך שנה".

 

משבר הדיור - כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

 

בפאנל עם בכירים בענף הבנייה אמר שר השיכון שמחירי הדיור יירדו, "אך אף אחד לא מאמין לי". הוא הסביר שהורדת המחירים נעוצה בשיפור התשתיות והוסיף כי יעודד בניית דירות קטנות

 

בפאנל השתתפו בכירים בשוק הנדל"ן, ובהם אברהם קוזניציקי, יו"ר מנרב; שלמה גרופמן, יו"ר קרן פייר; בנצי ליברמן, ראש רשות מינהל מקרקעי ישראל; אורן הוד, מנכ"ל אפריקה ישראל מגורים; ושלמה בן אליהו, מנכ"ל משרד השיכון.

 

במהלך הדיון הבהירו המשתתפים כי להערכתם, מחירי הדירות בישראל לא יירדו במהלך 2013 אלא ימשיכו לעלות - מלבד שר השיכון אריאל שאף טען: "אף אחד לא מאמין לי".

 

דירות קטנות בערים

כאשר נשאל כיצד ניתן להוריד את מחירי הדירות השיב השר כי הרבה תלוי בתשתיות. "עד היום, משרד התחבורה תכנן תוכנית חומש עם משרד האוצר שמאשר אותה לפי שני פרמטרים: הראשון, כבישים אדומים (מסוכנים - ה.צ.) והשני ועומסי תנועה - פקקים", אמר השר אריאל.

 

לדבריו, "אני מבקש להכניס פרמטר נוסף - נגישות. הולכים להכפיל את ראש העין עם 16 אלף דירות חדשות. אם לא נקים מחלף בראש העין, לא ניתן יהיה לבנות את יחידות הדיור הללו. המשרד לאיכות הסביבה, התחבורה והבריאות נמצאים איתנו מתחילת הדרך. אם נצליח להביא לעבודה משותפת ומתואמת - נוכל להיערך לכך מראש".

 

שר השיכון הוסיף כי בכוונתו לבנות יותר דירות קטנות. "למרות המחאה החברתית, ראשי הערים נגד בניית דירות קטנות - יש להם את האינטרסים שלהם. הם מקשים על בניית דירות קטנות כדי לא להחליש את האוכלוסייה. אין קשר לקבלנים, כי שמעתי שהדירות האלה נמכרות כמו לחמניות", אמר והוסיף כי "אנו בוחנים עם ראשי הערים דרכים לתמרץ מי שיבנה דירות קטנות".

 

בהמשך ציין כי הוא מבטיח לראות ביישובי יהודה ושומרון כמו בפתח תקווה ובנתניה. נזכיר כי אתמול הודיע השר שגייס מתקציב המדינה 80 מיליון שקל לטובת הקמת מבני ציבור ביישובי הקבע החדשים של מפוני גוש קטיף.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אליפור
שר השיכון, אורי אריאל
צילום: מאיר אליפור
מומלצים