שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ירושלים לצעירים ומשפרי דיור: 1.5 מיליון לדירה
  פרויקט "תלפיות החדשה" בבירה יכלול 8 בניינים ו-352 דירות. המחירים, שמתחילים ב-1.5 מיליון שקל ל-3 חדרים ומטפסים עד 4.2 מיליון שקל עבור דירות הפנטהאוז, לא הרתיעו את הקונים - שפקדו את טקס הנחת אבן הפינה לפרויקט שיתאכלס במרס 2015. דיור בר-השגה? כך לפחות מגדירים זאת בעירייה

  האם 1.5 מיליון שקל עבור דירת 3 חדרים חדשה בפרויקט מגורים בירושלים , הוא מחיר מתקבל על הדעת עבור זוגות צעירים או משפרי דיור? אם לשפוט לפי הנוכחות שהפגינו אמש (א') 40 הרוכשים הראשונים בהנחת אבן הפינה לפרויקט המגורים "תלפיות החדשה" - התשובה כנראה חיובית.

   

  כתבות נוספות על ירושלים בערוץ הנדל"ן :

   

  פרויקט "תלפיות החדשה" ממוקם ברחוב דרך בית לחם בירושלים, בשכונה הנהנית מגישה לצירי תנועה מרכזיים וסמוכה למוסדות החינוך של שכונת ארנונה ולאזורי בילוי וקניות במתחם תלפיות והבקעה. הוא כולל 8 בניינים בני 12 קומות עם 352 דירות בנות 3-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים וכן חניון תת-קרקעי. בצמוד לבנייני המגורים, לאורך רחוב החרושת, יוקם מתחם מסחרי בשטח של 5,000 מ"ר שייקרא "Street Mall".

   

  מחיר דירות 3 חדרים בפרויקט מתחיל ב-1.5 מיליון שקל, מחיר דירות 4 חדרים מתחיל ב-1.76 מיליון שקל, מחיר דירות 5 חדרים מתחיל ב-1.96 מיליון שקל ומחיר דירות גן כבר מטפס ומתחיל ב-2.4 מיליון שקל. מחירי הפנטהאוזים והמיני-פנטהאוזים נעים בין 3.5-4.2 מיליון שקל.

   

  בפרויקט שותפות החברות היזמיות קבוצת בליליוס, חברת מ. אביב והמשפחות רוזנצוויג וברוך הירושלמיות. הוא שווק תחילה על ידי תנועת "רוח חדשה" החילונית, שקיבצה רוכשים למכירה מוקדמת, וכעת נותרו בשלב א' של הפרויקט עוד 30 דירות למכירה. הדירות הראשונות בו צפויות להתאכלס במרס 2015. הבנייה החלה לפני כחודשיים, עם קבלת היתר הבנייה.

   

  הדמיית הפרויקט. מדירות 3 חדרים לפנטהאוזים מפוארים (הדמיה: סטודיו viewpoint) (הדמיה: סטודיו viewpoint)
  הדמיית הפרויקט. מדירות 3 חדרים לפנטהאוזים מפוארים(הדמיה: סטודיו viewpoint)

  ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, עם היזם מוטי אביב וילדים שיגורו בפרויקט (צילום: אורן חסידים) (צילום: אורן חסידים)
  ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, עם היזם מוטי אביב וילדים שיגורו בפרויקט(צילום: אורן חסידים)

   

  ברקת: "האתגר שלנו - לדאוג לדיור בר-השגה"

  ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, אמר בטקס הנחת אבן הפינה כי "האתגר שלנו היה ועודנו לדאוג לדיור בר-השגה לצעירים בירושלים. לשם כך אנו פועלים להכניס יותר דירות לשוק, ומאיצים מהלכים בנושא מול הממשלה".

   

  בהמשך התייחס ברקת לסוגיית דירות ברפאים בעיר, ואמר כי "בשבוע שעבר אושרה בקשתנו מלפני שנתיים - להכפיל את הארנונה לדירות רפאים. לצד זה, אנו מחפשים כל הזמן רעיונות יצירתיים חדשים, כפי שקורה בפרויקט 'תלפיות החדשה' ובקריית יובל. הרעיון הוא שיתופי פעולה בין העירייה, היזמים, הארגונים וקבוצות הרוכשים. כולם צריכים לפעול יחד לאינטרס משותף - דיור אטרקטיבי וזול ככל שניתן, שיעניק כדאיות לכל הצדדים, גם ליזמים".

   

  נזכיר כי במהלך 2011 אישרה הוועדה המקומית ירושלים תוכניות בנייה בהיקף של כ-2,000 יחידות דיור באזור, במטרה לתת מענה לביקוש הגבוה לדירות במרכז ירושלים לאוכלוסייה הצעירה.

   

  בינואר 2013 אישרה הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה את תוכנית האב לאזור התעשייה תלפיות. התוכנית מציעה מתווה מפורט שיפריד בין אזור התעשייה, אזור התעסוקה ואזור המגורים. ייבנו בו משרדים, מוסדות להשכלה גבוהה, מרפאות, סדנאות אמנות וגלריות ועוד. לאורך רחוב פייר קניג ייסלל הקו העתידי של הרכבת הקלה, מדרכות להולכי רגל ושבילי אופניים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אורן חסידים
  היזמים אלי ועזרא בליליוס עם ראש העיר, ניר ברקת, בטקס הנחת אבן הפינה
  צילום: אורן חסידים
  הדמיה: סטודיו viewpoint
  הדמיית פרויקט תלפיות החדשה בירושלים
  הדמיה: סטודיו viewpoint
  מומלצים