שתף קטע נבחר

הרב סתיו: על אף מסע ההכפשה נגדי - איני פורש

יו"ר צהר מתאר "מסע הפחדות והשמצות" נגדו: "רבים מאותם רבנים מצהירים כי הם מעדיפים שייבחר רב חרדי, ובלבד שלא אבחר. הם מוכנים לבזות את הרב אריאל בהפסד שני. לא אתן ידי לכך". למקורביו אמר: מעולם לא היה מאבק כה מכוער נגד רב

הרב דוד סתיו , יו"ר ארגון רבני "צהר", שיגר לפני מספר שעות מכתב לפעילי הארגון, שבו הוא מבהיר כי אין בכוונתו להסיר את מועמדותו לתפקיד הרב הראשי, למרות גל ההשמצות נגדו. במכתב מתאר הרב סתיו כי "מתנהל מסע הפחדות והשמצות נגדי של קבוצה קטנה ורעשנית של רבנים".

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

הרב סתיו טוען כי "מסע זה מנוהל כביכול בשל ביזויו של הרב אריאל שליט"א... למרות הסבל הרב שנגרם לי ולמשפחתי - לא אכנע לתכתיבים של אנשים שכל חפצם הוא למנוע את ארגון 'צהר' מלהתרחב, ולפגוע בסיכוי שנציג הארגון הזה ייבחר כרב ראשי. רבים מאותם רבנים מצהירים כי הם מעדיפים שייבחר רב חרדי, ובלבד שלא אבחר. הם מוכנים לבזות את הרב אריאל בהפסד שני, ובלבד שלא אבחר. לא אתן לכך את ידי".

 

הרב סתיו חושף כי בשבוע שעבר נפגש עם רבה של רמת גן ונשיא "צהר", המתמודד אף הוא על משרת הרב הראשי, וזה לטענתו "גינה את כל ההשמצות הללו, וקבע כי כמעט בכל נושא אנו רואים את הסוגיות הציבוריות עין בעין".

 

עוד הוא טוען במכתבו, כי שני האישים סיכמו ביניהם שהיה והרב אריאל ייבחר, "אעשה הכל למען סייע לו בעבודת הקודש, ואם תוטל המשימה עלי, אני רואה בו כתובת עליונה לפסיקת ההלכה בסוגיות חשובות וציבוריות בישראל".

 

פוליטיקה במקום רוחניות

לאחרונה ביקשו גורמים בסיעת "הבית היהודי" לקדם את תיקוני החקיקה שיאפשרו לממש את דיל עמאר-אריאל, ולשם כך העלו אתמול (יום א') לדיון בוועדת השרים לחקיקה, את הצעת ח"כ זבולון כלפה להסיר את ההגבלה על התמודדותם של מי שכבר מכהנים כרבנים ראשיים, או כאלה שעברו את גיל 70. ברגע האחרון הבינו התומכים כי רוב חברי הוועדה מתנגדים להצעה, ולכן לא העלו אותה להצבעה.

 

כבר כמה ימים קודם לכן הודיע הרב שי פירון, חבר ועדת השרים, שהחליט סופית להתנגד לחקיקה הפרסונאלית, שתאפשר לרב עמאר להיבחר לכהונה נוספת, ולרב אריאל להיבחר למרות גילו (76). כדי להפעיל עליו לחץ, התקיים במוצאי השבת האחרונה, ערב הדיון בוועדה, כנס רבנים בבית הרב חיים דרוקמן, מי שדוחף את הדיל, ובמהלכו הועברה ביקורת כלפי הרב סתיו על שאינו פורש מהמרוץ, ובכך לטענתם מונע את היתכנות הדיל.

 

"לצערנו הרב, הוסט השיח הציבורי מהסוגיות הרוחניות והבוערות של עם ישראל - לעניינים פוליטיים צדדיים", כותב היום הרב סתיו. "אך אני מבקש להבהיר כמה נקודות לחברי הרבנים: הייתי הראשון לפעול למען בחירתו של הרב אריאל עוד לפני כשנה, עד שהוכח כי הדבר אינו אפשרי.

 

"התחייבתי מרצוני הטוב, וללא כל בקשה מאיש, כי במידה והחוק המאפשר את התמודדות הרב אריאל יעבור בכנסת, וסיכוייו להיבחר יהיו סבירים - אהיה הראשון שאסייע לו להיבחר. שני הדברים לא קרו. ההיפך הגמור הוא שהתרחש. הזהרנו שאין אפשרות לשנות את כללי המשחק".

 

רבנים פלגנים

הרב סתיו העביר ביקורת צולבת כלפי קבוצת רבנים, מבלי לנקוב בשמם: "מיותר להזכיר כי אותם רבנים פעלו נגדי ונגד ארגון 'צהר' בשנים האחרונות בלא הרף. חלק מאותם רבנים היו מעורבים ישירות במאבק המבזה נגד הרב אריאל בסוגיית למוד התנ"ך בקיץ האחרון, ובסוגיות נוספות לאורך השנים. אחרים אחראים לפילוג המפלגה הדתית-לאומית במערכת הבחירות הקודמת...

"

הוא אף התייחס לפרסום ynet את חוות דעתו של היועמ"ש של בתי הדין הרבניים, נגד החקיקה המוצעת.

"למען הסר כל ספק, אינני שולט במפלגות בישראל, והן לא עובדות אצלי. כך לדוגמה, אך אמש טלפן אלי יו"ר ועדת חוקה, ובקש להבהיר כי גם אם אסיר את מועמדותי - מפלגתו לא תיתן יד להעברת החוק. וזו רק דוגמה אחת".

 

את תגובתו של הרב סתיו, השוהה כעת בניו-יורק, לא ניתן היה להשיג, אך ל-ynet נודע כי הוא הביע מורת רוח רבה בפני מקורביו מהעימות הקולני והאלים שנלווה לבחירות לתפקיד הרב הראשי. בין השאר, אמר הרב סתיו למקורביו כי "מעולם לא היה מאבק כל כך מכוער נגד רב, בלי להגיד מילה חיובית. אף אחד לא ציפה שאותם רבנים קיצונים יטיחו האשמות קשות שאותן הם מעולם העזו להטיח, גם לא ברבנים שהורשעו בבתי משפט בדברים חמורים פי-כמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי זליגר
"מאבק מכוער". הרב דוד סתיו
צילום: יוסי זליגר
מומלצים