שתף קטע נבחר

הרב עובדיה: אם החוק יתוקן, אתמוך ברב אריאל

רגע לפני תום האולטימטום הביע הרב עובדיה תמיכה בדיל עמאר-אריאל. אך בבית היהודי מעכבים את השלמת העסקה, לאחר שהרב לא הביע את ההסכמה בקולו. בכיר בסיעה: נקדם את חוק שטרן להגדלת הגוף הבוחר, שיגדיל את סיכויי הרב סתיו

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף , מצהיר כי יתמוך במועמדותם של הרבנים שלמה עמאר ויעקב אריאל בבחירות לרבנות הראשית, זאת במידה שתאושר חקיקה להסרת ההגבלות על התמודדותם. בכך מביע הרב יוסף לראשונה הסכמה עקרונית ל"דיל עמאר-אריאל" שיזם הרב חיים דרוקמן. עם זאת, הבית היהודי, שבשמה פועל דרוקמן, מעכבת את ההכרה בדברים כפורצי דרך להשלמת עסקה, ותומכי המהלך חוששים כי המפלגה תסרב לאשרו – כפי שעשתה בשבוע שעבר.

 

<< עוד חדשות, כתבות ותוכן - בעמוד הפייסבוק של ynet >>

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

בשעות הצהריים, שעה קלה לפני תום האולטימטום שהציבה סיעת הבית היהודי למיצוי המשא ומתן בין הצדדים, הגיע המסמך המיוחל מצד ש"ס – בחתימת ידו של "מרן". הרב הראשי המכהן, שלמה עמאר, העלה על הכתב את הסיכומים אליו הגיע בעצמו עם מנהיגה הרוחני של המפלגה, ולפיהם אם המצב החוקי יאפשר את בחירתם של שני הרבנים – האחרון יביע תמיכה בעסקה. הרב עובדיה אישר זאת בחתימת שמו בתחתית הדף, שנשלח כמכתב לרב דרוקמן.

 

בבית היהודי ממשיכים לעכב את ההכרזה הרשמית על המועמד שלהם לתפקיד הרב הראשי האשכנזי – גם לאחר שהרב יוסף חתם על מכתבו של עמאר. חלק מחבר הסיעה תומכים ברב אריאל ומעוניינים לקדם את הדיל, ואחרים מעדיפים שייכשל כדי לאפשר את התמודדות הרב דוד סתיו. בשבוע שעבר הודיעה הסיעה כי היא מצפה להצהרה פומבית של "מרן" בקולו על תמיכה במהלך כתנאי למימושו, וכעת חלוקות הדעות האם המסמך שהופק היום עונה על דרישה זו.

 

מכשול ושמו חוק שטרן

בהודעה לאקונית שפרסמה הערב לשכתו של היו"ר נפתלי בנט נכתב כי הוא "יתפנה לטפל בנושא הרבנות הראשית לאחר סיום הדיונים בממשלה על תקציב המדינה ולאחר החג, וזאת מתוך היעד שהבית היהודי הציב לעצמו – בחירת רב ראשי ציוני".

 

בסביבת הרב אריאל חוששים כי יו"ר המפלגה עצמו, התומך בסתיו, לא יכיר גם הפעם בהתקדמות העסקה, ויגלגל שוב את האחריות לעבר ש"ס שלא סיפקה את הסחורה. רמז לכך ניתן למצוא בדבריו של בכיר בסיעה ל-ynet, לפיהם בכוונתה להמשיך לקדם בכל מקרה את הצעת החוק של ח"כ אלעזר שטרן (התנועה) לשינוי הרכב הגוף הבוחר, שנועדה להגדיל את סיכוייו של סתיו להיבחר. גורם בש"ס אמר כי מפלגתו תראה בכך עילה לנסיגה מההבנות.

 

במידה שבנט יראה את ההסכמה העקרונית בכתב כאור ירוק להתקדמות בעסקה, השלב הבא – ספק משוכה ספק מכשול – יהיה בניסיונות להביא לשינוי החוק הקיים, במטרה לאפשר את ההתמודדות של הרב אריאל למרות גילו (76) ושל הרב עמאר - אף שהוא מכהן כיום בתפקיד. יו"ר ועדת השרים לחקיקה השרה ציפי לבני (התנועה), והשר שי פירון (יש עתיד), הודיעו כי מפלגותיהם מתנגדות לכל חקיקה פרסונאלית – וכך צפויה לנהוג ישראל ביתנו, התומכת בסתיו.

 

זה לא מנע מהרבנים עמאר ואריאל לשגר היום מכתב משותף לרב חיים דרוקמן, ולפיו בעקבות פניות מ"גדולי ישראל" ותמיכת הרב עובדיה יוסף, הם החליטו להציג את מועמדותם לתפקידי הרבנים הראשיים "כמקשה אחת". השניים הביעו תפילה שיזכו "לקדש שם שמים בהליכותינו, לרומם את כבוד הרבנות הראשית לישראל, להאהיב שם שמים על הבריות ולעמוד בעוז על משמר ההלכה וצביון מערכות הדת בארץ ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
לא אישר בקולו. הרב עובדיה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים